Forum

Forum

Pergola a její zast...
 
Notifications
Clear all

Pergola a její zastřešení

98 Posts
22 Users
2 Likes
29.9 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

Tak uz mam finalni ceny i od sunsystemu a ted babo rad ;-).

Perfola Eva, cena ~185.000, pergola Novo ~213.000, Pergola Eletange ~250.000., vse s dph.

Vyhody Elegante - 60kg/m2 unosnost na snih, toto je dost benefit. ostatni maji striktne zakazanou jakoukoli zatez

Vyhoda Eva - cena o 65.000 nizsi nez Elegante. Coz uz je dost znat. Ale Evu doporucuje jen SunSystem, druhy jejich dodavatel (pergolybrno) mi primo rekl, ze na vysun 5.8m mi ji neda, ze ac je to povoleno vyrobcem, tak oni si to na zaklade zkusenosti nelajznou.

Vyhoda Nova - pevny ram, takze 6m vysun neni problem. ale opet zadna unosnost na snih. Cena uz je bliz k pergole Elegante, ale porad je to cca 40.000.

Nejvice se mi samozrejme libi Elegante, jednak kvuli snehu, tak i diky referencim ;-). Jen ta cena...


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Tak už také nabídkuju 🙂 dost mě překvapila cena bočního screen zipu. U pergoly (6x4m) za 150k stojí screen zip 50t 😯  takže celkem by byla za 200t

Ptal jsem se take na možnost nedodání bezdrátového ovládání a:

-motorové ovládání, bylo by možné místo bezdrátového s ovladačem dodat motor pouze se 4-žilovým kabelem (v domě máme Loxone a posun pergoly bych zaintegroval do něj.), ne nelze. Ovládání pomocí jiných řídících systémů se řeší vložením aktoru, který pošle signál pergole


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

To je odpoved od koho? A kolik chteji za aktor?

Jinak ad ten screen, tam jsou strasny ceny. Ale ty by se uz mohli dat sehnat na alibabe za rozumnej peniz (cca 50% ceny) a tam bych se uz tolik nebal to tam dodelat sam. Staci mit pripravu.

A jeste si zkus nacenit zaskleni, aby z toho byla zimni zahrada ;-). S pohyblivymi skly, ram/bezram. To budes teprv koukat ;-))). Tam to vychazi vetsinou cena pergoly=cena zaskleni

Edit: Nasel sem ten transmiter, cena 3k, tzn ani malo ani moc. Ale zase clovek usetri relatka a staci pak jen catyna. https://www.ovladanirolet.cz/p/237/dry-contact-transmitter-rts

 


   
ReplyQuote
(@lubos)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 6
 

A co třeba toto alcentrum.cz na zvážení.

This post was modified 5 years ago by Lubos

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

@lubos: Prvni post, hned link na vyrobce pergol? 

Pokud si tu chcete udelat reklamu, byla by slusnost nejprve napsat ne?

Proc si mame alcentrum zvolit? Co maji dobreho? V cem jsou pergoly na alcentru lepsi nez ty co tu zminujeme? Ale to by bylo asi moc prace, placnout sem link je jednodusi, ze?

Umite nabidnout pergolu 8x6m s pohyblivou strechou, s unosnosti 60kg/m2 za konkurencni cenu?

Pokud ne, Vas prispevek tu nema co delat. Pokud ano, tesim se na nabidku.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Ta odpověď je od atypy.cz, relátka asi neušetříš ne? Musíš ty kontakty na tom aktoru něčím spínat.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

@pa-v-el, aha, vlastne jo. ja to bral tak, ze se s nim bude komunikovat po nejakym prokolu. 

Ale tak aspon to nemusi byt 230v relatka, ale budou stacit bud jen OC quido, nebo treba analogove vystupy z loxonu.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

jinak ad atypy.cz, jednani s nima je dobre, je videt, ze tomu rozumi. akorat bohuzel nedokazali dat konkurenceschopnou cenu. Ty atypy.cz nabizi prave ty stejne pergoly co Sunsystem, co mi je dokazal dat za lepsi cenu.


   
ReplyQuote
(@lubos)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 6
 

@l: promiň takhle to není. Nejsem zástupce ani zákazník alcentrum, jsou to kluci od nás z vesnice a vím, že dělají hliníkové přístřešky a pergoly. Rozhodně to neber jako reklamu a vyber si co chceš. 

Omlouvám se, příště zkusím popřemýšlet před psaním příspěvku

🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

@lubos: ok ;-). Ja uz jsem totiz alergicky na vsechny ty pokusy sem nacpat reklamu, cpou mi to do clanku, cpou to sem. Takze proto.

Kazdopadne, koukal sem na ten jejich web, a vypada to, ze delaji jen s pevnou strechou. Mozna to primo oni vyrabi, ale ten sortiment maji dost maly. spis mi prijde, ze se specializuji na na pristresky pro auta a levnejsi pergoly.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

atypy.cz reagují na dotazy velmi rychle. Mám zatím dvě nabídky od atypu a sunsytemu, bohužel ne moc dobře porovnatelné, protože sunsystem má v práci naceněnou i případnou montáž samonosné konstrukce. Ptal jsem se i jestli je nutné dělat pro boční screen zip nějakou přípravu pro případnou budoucí montáž a prý ne, je to systémový prvek.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

Zajimave, mne zase rekli, ze je potreba dopredu rict, ze tam screen bude, aby s tim pocitali a neco tam na to pripravili ;-). (ale uz nevim, ktery z nich to rikal).


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

@pa-v-el screen nepotrebuje nejaku specialnu pripravu,

odporucil by som pripravit len elektriku CYSY 3x1,5, niekde do profilu.
(Inak ani neviem ci dodavaju screen "kablovy" hore dole)

Dolezite je presnost bocnych nosnikov, to musi byt na 1mm.

Ak to nieje, je to uz patlanie aby to chodilo a nekrcila sa vypln.

Ked mas jeden bok stenu urcite tam dat hlinikovy profil, nie bocnu listu priamo na stenu.

P.S. racej namontujem 1 pergolu ako 2 screeny 😀 

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
Topic starter  

@smotek7: tyjo nestras. ja myslel, ze uz to bude easy a ze aspon to zvladnu sam 😉


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

@L zvladnes, len je to taka piplacka. Sam nie , aspom dvaja, ideal traja.

 


   
ReplyQuote
Page 5 / 7
Share: