Forum

Forum

Pergola a její zast...
 
Notifications
Clear all

Pergola a její zastřešení

98 Posts
22 Users
2 Likes
30.3 K Views
 wex
(@wex)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 18

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

Spojil jsem se s panem z modrestrechy, ktery si objednaval lamely z ciny na primo. Tady prikladam jeho detailni odpoved spolu s fotkami a nakresy.

Dobrý večer,

rozměry pergoly jsou uvedeny v příloze, ještě mám nějaké nákresy, které jsem si dělal v Archicadu + detail řešení, které jsem si vyžádal od nich.. Tři segmenty - rámy + lamely a příslušenství. Jak jsem asi psal, samotný rák pergoly mám ze dřeva, není součástí, řešil jsem si s jednou tesařskou firmou.
Kvalita bez problémů, je to kombinace hliníku + spojovací materiál v nerezi, takže zde se není čeho bát. Povrchová úprava je prášková barva, náš odstín RAL 9006 a zatím nikde nevidím známky nějakého problému, je to třetí sezona, odlupování barvy, či změny odstínu. Nabízeli i dražší variantu povrchové úpravy, ale rozdíl byl řádově stovky USD.. dle mě zbytečné..
Lamely jsou z extrudovaného hliníku tuším 2.5mm, takže není potřeba se bát krupobití apod., Podotýkám, že orientace terasy je na východ/jihovýchod..

Je to na Vás.. Vím o jednom českém dealerovi, který to vozí z Austrálie, ale zde je materiál ocel.(Vergola ?). Pak jeden český výrobce, ostatní dealeři to stejně dováží z Itálie, Beneluxu apod - je otázka, kde si tito výrobci ve skutečnosti nechávají vyrábět polotovary, dle mě je prakticky všechno stejně z CN...

Ale za tři roky se doba možná změnila, před koupí jsem to měl opravdu dobře nastudované, teď už to moc nesleduji, Čína obecně zdražila, nevím, za kolik by jste nyní finální cenu domluvil, je potřeba s nimi smlouvat, jsou to handlíři, jako všude jinde.. Dříve to bývala exotika, CZ dealeři se na tom živili (živí) dobře, vždy našli někoho, kdo neměl za pergolu problém zaplatit jako za nové auto.

Teď jsem koukal na ty jejich stránky,  https://aluno.en.alibaba.com/?spm=a2700.icbuShop.88.27.4f98437cXoUyDQ  , dnešní nabídka je úplně jiná (bohatší), než tehdy..

Jestli do toho opravdu chcete jít, tak doplňuji, že clo bylo na tuto komoditu 6-7% + DPH 21% + doprava námořně formou LCL, určitě doporučuji FOB dodací podmínku, nenechte se ukolébat jejich nabídkami, že Vám to zdarma doručí do některého z evropských přístavů, mívají dohody s CN rejdaři na objemy do Evropy zdarma - ale last mile z EU přístavu pak budete platit vy, nemůžete ovlivnit výběr speditéra z EU přístavu do CZ a včetně všech přístavních a dalších poplatků za přepravu z Hamburku do CZ Vás to ve finále může vyjít daleko dráž než varianta FOB CN přístav - CZ váš dům. Pracuji v logistice léta, takže věřte, že vím, o čem mluvím.

Stejně tak elektrické pohony žaluzií - nabízí jako doplněk za nesmyslné příplatky, ale pokud jste kutil, zvládnete sám, paradoxně samotné pohony (linear actuators) seženete jinde na Aliexpressu za rúplně jiné, ozumné ceny, elektroinstalaci podle Vašich dovednost sám, či s elektrikářem. Já mám motory na 24 V.

Takže přeji štastnou volbu..

Miroslav Švec

pudorys
pergola 3d 1
IMG 20160911 183722
IMG 20160717 124047
cad+diagram (1)

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

Jinak s cinou jsem taky v kontaktu, vyzadali si nejake doplnujici info a ted to zpracovavaji. 

Zaroven jsem poslal poptavku sem http://www.slunce-stin.cz/cz/kategorie/stinici-pergoly/stineni-stavajicich-pergol/ kde nabizeji dodatecne zastineni pergol pomoci lamel, takze pravdepodobne podobny system. Technicky list mi maji poslat spolu s orientacni cenou


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

Tak si pisu s Cinanem a mazec. Nechal sem nacenit pergolu 6x4 jednak komplet s hlinikovou konstrukci a pak jen samotne lamely (ale tam nacenily i horni konstrukci).

Doprava z Ciny mne fakt prekvapila. Jsou schopni to dostat do brna jen za 350USD.

A pergola, komplet hlinik + lamely + ledky + motory za 6000USD.  To stejne mi v cechach nacenily tak na 260-300k.

Je potreba k tomu jeste pripocist clo 5% a dph 21%.

Prikladam jejich nahledy, technicke listy i cenovou nabidku. 

Jedine, co mne na tom trochu trapi je jen 2mm hlinik v nohou. Cesti dodavatele tvrdi, ze pouzivaji 4-5mm.

CN + Technicky nakres

Reference + ukazky pergly/zastineni

Aluno+Singapore+Project
Aluno+New+Zealand+Project
Aluno+Miami+Project
Aluno+Dubai+Project
2017+Aluno+Pergolux+Structure+Details+ +Jasmine

   
Stingray reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

Tyve tak tohle Vam sem musim dat. Konecne mi napsali cenu ze slunce-stin. A mam pocit, ze tam asi neco berou.

Upozorunuji, ze cena je jen za samotne lamely, zadna pergola, zadny hrnec zlata, nic 😉

Takze tudy take ne ;-). Pokracuju v jednani s Jasminou z ciny, ta zatim odpovida velmi dobre na vsechny otazky. Uz zacinam tahat i nejakou slevu 😉


   
Stingray reacted
ReplyQuote
(@vikuk)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 9
 

slunce-stín, no cena úžasná...

sice je to ta nejmenší položka, ale už jen to srovnání ceny dopravy vyvolá úsměv..


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

Ten číňan vypadá pěkně a cena je velmi slušná! Po té, co jsem si nechal udělat nabídky v ČR, rozhodnul jsem se to nedělat, protože to výcházelo přes 400 tis. (mám to rozměrově podobné, jako ty)...

Kdy to chceš realizovat? Jak dlouhé je dodání z Číny vč. dopravy?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

zalezi kam usmlouvam cinana. celkova velikost pergoly je totiz jeste vetsi. S tou terasou jsme to asi tenkrat trochu prepalili. Nejak jsme nedomysleli nasledky 😉

Celkove smlouvam 588 x (420+355), defakto dve pergoly vedle sebe se spolecnou nohou.

Teoreticky by stacila mozna jen ta pulka, ale chteli bychom pod tim mit jak nejake pohodlnejsi sezeni, tak stul, tak gril, tak nejaky stul/mini-kuchyn-zazemi ke grilu, casem mozna virivku,... a najednou je ta 588x420 mala, protoze na te stene 420 je jeden vchod a na te 588 v prvni pulce druhy.

No, ale uvidim co se mi povede stahnout 😉


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@L semtam sa motam okolo hlinikovych pergol, to sme spominali uz davnejsie na pive.
Ked chces bioklimaticku (lamelovu) pergolu tak na CZ a SK moc nezjednas cenu si myslim, vsetci hlavne vyrobcovia maju toho moc.
Lamelova je asi najdraksie, ale momentalne najlepsie riesenie.
Nechapal som co je natom dobre, kym mi to nepredviedli na prezentacii.
Staci lameli par mm otvorit a uplne sa podtym zmeni klima.
@stingray podla foto objednal meridiam, podlamna momentalne najlepsia volba, vyhoda oproti Placeo vedenie kabelaze (ma to nato urceny zlab), aj dodatocnej montaze pre Zipscreeny.
Som zvedavy na dodaci termin, kolko budu meskat 🙂

Inak nohy urcite 4 alebo 5mm (meridiem ma 5mm je tazka jak hovado).
Motor je tazka volba, mne vadi hluk kazdeho motora na tieneni.
Neviem co pouziva cinan, v CZ sa pouziva ELERO picolo 24V IP68, to ma akceprovatelny hluk. Placeo od minuleho roka pouziva "vlasne" aktuatory Made in Jihlava, hluk tiez vpohode.

Sam som zvedavi na kvalitu cinana, naco by som sa pytal je detajli spojov, niektore kusky maju dost vyditelne skrutky co vyzera strasne.
Nezabudni si doriesit, ktora noha bude sucha/mokra, ktorym smerom sa budu otvarat lameli, cize ci bude lava alebo prava.

stingray celkom nechapem tu konzolu, to chcu len nosny profil nato polozit?

A nazaver nejake foto.
Realizacia pred mesiacom meridiem, ta noha je len dazdovy zvod, pergola je kotvena len do budovy

pergola

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

Diky za tipy. Nahodou nejaky tip na rozumneho vyzkouseneho dodavatele s dobrou cenou asi teda nemas, ze? 😉

Jinak ty nohy, psal sem si s nimi o tom, a maji to pry tak, ze patka a ta vec, co se vsune do nohy je 9mm, ale noha je jen 2mm. Ptal jsem se i na to, jestli jsou schopni udelat silnejsi, ale pry nedelaji a pry je to takto ok.

Maji tam zaruku 5 let. nevim, jak by to v pripade nejakeho problemu s cinanem probihalo.

Ad smer/sucha/mokra noha, to planuji. Stejne tak jako presny vykres na s mm kvotama. Zatim se s nimi bavim jen nahrubo, abych vyzjistil co pujde a co ne.

Ty nohy mne trochu trapi, ale nevim jak jinak to resit ;-(. Jeste by byla varianta vzit jen horni ram + lamely a nohy si nechat udelat tady v CZ z ocele. Ale uz to nebude tak pekne.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Dodavatela ti neporadim pomaham len s montazami, tak s pocutia vraj sunsystem byva najlacnejsi, ponuka Placeo.

S nohami je problem sneh, ak ju nechas v zime otvorenu tak je to vpohode.
Vecinou to byva tak ze ak klesne teplota pod 5°tak sa uzavre a neda sa otvorit.
Placeo sa robi twin ci ako sa to vola a to koli noham sa pod 5°otvori.

Ocelove urcite nie, racej dat napraskovat AL jokel 120x120x4 a upravit kotvenie.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

A nezabudni ze to nieje sranda zdvihnut pri montazi, potrebujes Lifty.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

Proc ne ocel? Cenove to vychazi o neco lepe nez hlinik a da se to striknout do RALky na antracit.

Na zimu chcem pergolu nechat urcite uzavrenou, aby se tam dalo grilovat. Casem pak pergolu z boku nejak uzavrit, ze by tam slo dat plynove topeni a treba si i sednout. 

Ale sklenena okna jsou priserna palka, takze spis nejake steny nebo neco.

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Ocel rezaví a to nechceš.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

No s tim zvedanim z toho mam trochu strach. To jsem si rikal, ze bych vzal par chlapu a udelali bychom to nejak spolecne.

To lifty je co? nejaky pneumaticky zvedak?


   
ReplyQuote
Page 2 / 7
Share: