Forum

Forum

Parozabrana, pasky,...
 
Notifications
Clear all

Parozabrana, pasky, airstop apod.

12 Posts
5 Users
0 Likes
2,226 Views
 twik
(@twik)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
Topic starter  

Cau L,

chcu se zeptat, jak jsi delal spoj zed vs. osb desky, tak zed jsi napred napenetroval a pak jsi daval ME500 twinaktiv nebo tu penetraci jsi mel na spoje OSB desek pod airstop pasku?

A jeste jeden dotaz, co jsi pouzil za lepidlo na tu perlinku? Napr od weber tmel 700 25kg?

 

Diky za odpoved 🙂


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Tak sem zjistil, ze uz si to vlastne ani nepamatuju ;-). Ale podle fotek imho takto.

My sme jako prvni dali tu Illbruck pasku, co se zatahla do lepidla a nalepila na OSB. Tam se jako prvni natahlo lepidlo, zatlacila a uhladila paska. pockalo az to zatuhlo a pak sundala ta samolepici cast a prilepila k OSB. Bez penetrace.

Problem byl, ze zrovna ta samolepici cast nevypadala most pevne. Takze sme to pak jeste vylepsili tak, ze jsme to uz vytvrdle lepidlo natreli tou penetraci a k tomu pak prilepili tu foliovou parotesku pomoci te pasky. Bylo to spis pro sychr, nez ze by to bylo potreba.

Ten penetrak vypadal jak treba kanagon, takovy utahany lepidlo, co udela na ty hladky plose strukturu, na ktery pak drzi ta paska.

Tim penetrakem jsme delali jen obvod na tom lepidle, OSBcka se tim nenatirali. To by ani ta jedna plechovka nevystacila.

A lepidlo uplne obyc stavebni, co jsme pouzivali i na ostatni veci.


   
ReplyQuote
 twik
(@twik)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
Topic starter  

Super diky za pomoc 🙂


   
ReplyQuote
 twik
(@twik)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
Topic starter  

Mam na Vas dalsi dotaz ohledne parotesne vrstvy. Vzhledem k tomu, ze bojuju s vyskou stropu mam malo mista, tak mam dotaz na parozabranu.

Na vazniky mam ze spod nasroubovane OSB Airstop, spoje budou prelepeny paskami AIRSTOP, spoje mezi stropem a stenou bude prelepen Illbruckem ME500 s perlinkou a tady vznika problem. Mezi OSB a sadrosem bude 6,25cm mezera vc sadrose teda a pak uz bude omitka. Jenze omitka se bude davat i na venec a mam obavy aby tam pak nevznikala plisen nebo neco. Venec je z venku zateplenej 13cm sedeho polystyrenu. Moje otazka zni zda bych nemel koupit jeste parotesnou folii a zakryt jeste ten venec a napojit ho az na cihly? Nebo muzu nahodit omitku uz na venec a on se nejak popere s pripadnou vlhkosti...?Snad jsem to dobre popsal prikladam jeste obrazek 🙂


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

Ahoj,

 

mate doporuceni na rozumnou airstop pasku, pripadne eshop? Budu lepit OSB, OSB a drevene plochy. Kolem podlahy mi projektant doporucil gumoasfaltovy nater.

Diky


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193

   
ReplyQuote
(@orlik80)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 44
 

@richard

Ahoj ja jsem pouzil OSB 4 od firmy Egger, a pasky Tescon Vana 6cm a 10cm. Pod pasku jsem pro jistotu pouzil Sprimer, aby to lepe drzelo... Dela se s tim dobre a drzi to jako cert.

Pasky jsem koupil v nemeckem eshopu, protoze to bylo podstatne levnejsi...

https://www.daemmstoffhandel.de/Shop_neu/gx2/de/-147-148-149-199.html

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Ja tenkrat vybiral z techto:

200m ISOCELL AIRSTOP (50mm x 50m)
200m ILLBRUCK ME 314 (60mm x 50m)
 
50m AIRSTOP FLEX (100mm x 25m)
50m ILLBRUCK TWINAKTIV ME500 60mm EW perlinka (60mm+perlinka x 50m)
 
3ks AIRSTOP SPRINT salam (600ml)
 
350m HASOFT 970 - Lepidlo v pasce (50m x 19mm)
 
100m HASOFT 587 - Parotesna paska na folie (50m x 50mm)
 
a nakonec pasky na osb-osb byly isocell, ty byly levnejsi a pasky co se zatahovaly do lepidla bly od illbrucku

   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

Diky.

Zatim nejvyhodnejsi se mi zdaji tyto pasky v tomto obchode.

https://www.pro-drevostavby.cz/lepici-pasky/lepici-pasky-tesnici/pruzna-lepici-paska-airstop-elasto-50mmx25m.html


   
ReplyQuote
(@orlik80)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 44
 

@richard

Pokud se nepletu, je to takova plastova paska, ktera nejde pretrit ani omitnout.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 
Posted by: @orlik80

@richard

Pokud se nepletu, je to takova plastova paska, ktera nejde pretrit ani omitnout.

Nevadi, nepotřebuju pretirat a ani omitat. Jen vse zalepit aby nikde nefoukalo.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

https://www.hasoft.cz/produkty/lepici-pasky/lepi-tesni/parotesna-paska-pe-profi.php

koupil jsem jednu testovaci v Hurmbachu. Vypada dobre. 


   
ReplyQuote
Share: