Forum

Forum

Kdy poptávat jednot...
 
Notifications
Clear all

Kdy poptávat jednotlivé fáze stavby

6 Posts
2 Users
0 Likes
1,679 Views
(@kotrmelec)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 58
Topic starter  

Zdravím pánové,

měl bych jednu takovou obecnější otázku, na jaře (co nejdříve to půjde) budeme začínat stavět, už před vánocemi jsem si začal poptávat VPC cihle a začínal si nechávat dělat cenové nabídky od různých stavebnin pro porovnání apod. Nicméně mým dotazem je, kdy začít řešit/ poptávat další navazující věci jako je střecha, okna, elektrika pod. 

Jak moc dopředu jste to řešili vy? 

A jak moc dopředu jste objednávali jednotlivé úkony? 

Vím že je to v mnoha případech dost individuální, ale třeba okna mne trápí že nevím zda to začít řešit až bude třeba hotová základová deska nebo zda mít vybráno raději dříve a mít uzavřenou již smlouvu a pak po dostavění hrubé stavby jen nechat zaměřit už a nechat vyrobit? 

Díky moc za odpovědi


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Okna určitě až po vystavění zdí a osazení překladů.

Co máš ceny z loňska, tak nejpozději 1.4. budou všechny jinak.

Já mám něco nakoupené už 2 roky a čeká to na dobu, až to bude potřeba. Takže některé věci klidně budu potřebovat až příští rok.

Okna jsem vybral a vyspecifikoval v 02/2016 a objednal až v 09/2018. Samozřejmě za ceny roku 2018, ale důležité bylo pro mě mít vybráno a stavbu tomu přizpůsobit co se týká detailů.

Asi to mám jinak než ostatní, stavím svépomocí. Zatím zde byli jen 2 firmy = montáž oken, foukání tepelné izolace na půdu. Vše ostatní sám s pomocí  YouTube a Google a občas někdo na výpomoc.  Nejsem stavař, takže mi to asi i trvá, ale dbám na kvalitu.

 


   
ReplyQuote
(@kotrmelec)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 58
Topic starter  
Posted by: kobra23

Okna určitě až po vystavění zdí a osazení překladů.

Co máš ceny z loňska, tak nejpozději 1.4. budou všechny jinak.

Já mám něco nakoupené už 2 roky a čeká to na dobu, až to bude potřeba. Takže některé věci klidně budu potřebovat až příští rok.

Okna jsem vybral a vyspecifikoval v 02/2016 a objednal až v 09/2018. Samozřejmě za ceny roku 2018, ale důležité bylo pro mě mít vybráno a stavbu tomu přizpůsobit co se týká detailů.

Asi to mám jinak než ostatní, stavím svépomocí. Zatím zde byli jen 2 firmy = montáž oken, foukání tepelné izolace na půdu. Vše ostatní sám s pomocí  YouTube a Google a občas někdo na výpomoc.  Nejsem stavař, takže mi to asi i trvá, ale dbám na kvalitu.

 

Chápu, že objednávky oken finální až po konečném zaměření až bude stát hrubá stavba, spíše mi šlo o to zda má cenu tedy ještě předtím si dělat cenové nabídky a nějak se už směrovat k nějakému dodavateli. Kdy probíhala u tebe montáž oken? Respektive kolik to tak výrobcům zhruba trvá vyrobit a dodat/namontovat? 

Jsem dost v podobné situaci nejspíš, většinu věcí si budeme taktéž dělat svépomocí a budu objednávat firmy víceméně na ty odbornější práce jako je střecha, okna, podlahy, omítky apod. nicméně hodně věcí si plánuji dělat sám s dopomocí známých. 

Taktéž nejsem stavař 🙂 tedy snažím se co nejvíce nabiflovat taktéž dopředu co jde.

Ohledně cen z loňska je mi to taktéž známo, Vapis zdivo zdražil již od 1.1.2019, ale mám od nich naštěstí nabídku ještě před Vánoci tak jsem to docela vychytal ještě snad. Ale zdražení nebylo tak hrozné cca 5% čekal jsem to horší.

 

Copak jsi nakupoval 2 roky dopředu? pokud jde o materiál tak to asi chápu ale jiné věci asi nemá smysl ne? Ochudil bych se potom o záruku v případě problémů nějakých kdyby mi to leželo hladem doma 2 roky 🙂 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Mám Internorm (Rolls Royce mezi okny), dodávka 8 týdnů, montáž 2 týdny. Cena strašná, ale za kvalitu se hold platí.

Mám nakoupené lícové cihly, polystyrén na vše, lepenky, prostě vše co se nezkazí. Kde potřebuji záruku, kupuji před instalací.

Moje bible pro stavbu:

www.vodnici.net 

http://www.mojezubarka.cz/rd/

Ležím v těchto 2 webech furt. Stále tam objevuji nové a nové věci. 

Když jsem se učil podle @L zdít VPC, tak mi hodně pomohlo zpomalit si jeho časosběrná videa na YouTube na nejnižší možnou rychlost a sledovat ty pohyby, návazností atd. 

 


   
ReplyQuote
(@kotrmelec)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 58
Topic starter  
Posted by: kobra23

Mám Internorm (Rolls Royce mezi okny), dodávka 8 týdnů, montáž 2 týdny. Cena strašná, ale za kvalitu se hold platí.

Mám nakoupené lícové cihly, polystyrén na vše, lepenky, prostě vše co se nezkazí. Kde potřebuji záruku, kupuji před instalací.

Moje bible pro stavbu:

www.vodnici.net 

http://www.mojezubarka.cz/rd/

Ležím v těchto 2 webech furt. Stále tam objevuji nové a nové věci. 

Když jsem se učil podle @L zdít VPC, tak mi hodně pomohlo zpomalit si jeho časosběrná videa na YouTube na nejnižší možnou rychlost a sledovat ty pohyby, návazností atd. 

 

Smím-li se zeptat, internorm plast nebo plasthliník nebo dřevohliník? Kolik byla případná cena za m2? Taky nad nimi uvažuji a sám jsem moc zvědav na ceny jaké budou lítat až budu rozesílat poptávky. 

 

Co se webu týče tak vodníky mám pročtené snad i pozpátku 🙂 koldův blog jakbysmet snažím se toho sledovat vícero, dost lidí co tu na foru přispívá má taktéž své "menší" blogy, už delší dobu plánuji se za vámi podívat na sraz, a poznat celou bandu a poděkovat osobně za všechny nápady a rady, protože jen díky vám všem prakticky stavím to co stavím a nadchl jsem se pro to mít nejen pasiv, ale i nějakou tu inteligenci v domě. 

 

Z elektra mám trošku strach zkušenosti s tím nemám, mám o tom pouze mraky načteno ted si začínám zkoušet nějaké drobnosti, ale bez potřebných komponent to moc nejde. Tchán je elektrikář takže silnoproud je v pohodě co se týče kabeláže případně zapojování slaboproudu tam taky problém nevidím on je taky kutil v tomto ohledu takže umí dost jen prostě dát to dohromady potom bude záhul pro mne 🙂 pořád zvažuji zda na tu prvotní instalaci nebo alespon na naplánování nezkusit oslovit nějakého partnera instalačního jenže tím že nebudou veškeré komponenty loxone, tak nevím kdo by do toho šel alespoň projekt pro rozvaděč nějak dát dokupy s někým kdo tomu rozumí, tady na foru všichni ač jsou ochotni tak myslím že časově se nikomu do toho nebude chtít, tak se snažím maximum okoukat a vyčíst a inspirovat se, to už je ale trošku jiné téma než jsem tu otevíral  😆 .

Každopádně díky moc za info je dobré vědět že s některými věcmi není radno otálet.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Plasthliník. Cenu za m2 neznám, vybíral jsem jen mezi různými dealery Internormu, jinou značku jsem nepoptával.

Asi by ta cena za m2 nebyla moc vypovídající, protože některé okna mají rolety, některá ne, některá mají sítě proti hmyzu, některá ne, různé skla atd.

 


   
ReplyQuote
Share: