X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Hromosvod svépomcí

18 Posts
7 Users
0 Likes
2,752 Views
c64
 c64
(@c64)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 41
 
Posted by: @kudykam

V projektu sice hromosvod je (analýza rizik asi provedena vod oka projektantem), ale stavební uřad jej nevyžadoval ke kolaudaci. Pochybuji že by pojišťovna po mě chtěla projekt.

Navíc dle vyjádření pojišťovny při uzavírání smlouvy tvrdili, že jestli je nebo není hromosvod nehraje roli.

no SU vyzaduje revizni zpravu a revizak by vam nemel dat revizi kdyz v projektu vyslo ze mate mit hromosvod ale realne ho nemate, to s tou pojistovnou - podle me nezalezi na tom co vam rekne nejaky urednik pojistovny (samozrejme nevim kdo vam to rika) pokud to nebudete mit nekde na papire tak se o to nebudete moct oprit az prijde likvidator kterej bude poctivej (vuci pojistovne), osobne bych si tipnul ze ve VOP pojistovny bude neco jako "musi splnovat platne technicke normy" ale nevim sam jsem to nestudoval...


   
ReplyQuote
 xoor
(@xoor)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 
Posted by: @c64

 tipnul ze ve VOP pojistovny bude neco jako "musi splnovat platne technicke normy" ale nevim sam jsem to nestudoval...

Přesně tak, stavba nemá splněné všechny technické náležitosti, které měla mít. Tohle bych si dal asi do pořádku.

Je jasné, že většině z nás, kdyby přišlo na lámání chleba, by našli dost věcí, které neprojdou. Hlavně elektroinstalace, rozvaděče a dodatečné úpravy. V elektroinstalaci se správně nikdo bez 50. nemá hrabat. 

Kdo z nás pravidelně chodí kontrolovat fíčka? kdo pravidelně dělá zmíněné revize hromozvodů nebo elektroinstalace?   


   
ReplyQuote
c64
 c64
(@c64)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 41
 

@xoor 

neni to jen o tom mit tu 50ku, na upravu udelat projekt a pred zapojenim (te upravy) revizi (te upravy)... 

pravidelne revize, v RD kde majitel bydli (predpokladam ze kdyz to bude na kseft - penzion, je situace jina), me sdelil revizak (kterej mi delal revizi v roce 2021), ze nejsou povinne ale je dobre si to cas od casu nechat samozrejme skontrolovat, ja budu urcite po par letech chtit znovu promerit zemni odpor - protoze vysel az moc dobre, bylo vsude moc vody 🙂

jine to je u bytovych domu, jestli teda zas nedoslo k nejake zmene


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: