Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
143 Likes
896.6 K Views
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@bery máš v něm ty svorky, co dával smotek7 nebo ty klasické na 10 párů? 


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Klasické na 10 párů.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

@blaf drziak som dal vypalit a ohnut.
Vyzera takto

Krone 1

Porovnanie velkosti

Krone 2

   
blaf reacted
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

@msk: ja na roztahovani signalu z Krone po rozvadeci pouzivam tyhle draty: https://www.gme.cz/izolovany-drat-na-civce-0-4mm-200m-bily

...teda koupil jsem je kdysi v malych 50m civkach, prijemne se s tim pracuje a meli je ve vsech moznych barvach, takze jsem mohl tahat +24V cervenou, +12V oranzovou, +5V zlutou, signaly bile, zeme modre ...

... ale ted to nejak zrusili, male civecky nemaji a barev je mene:-(


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

@ptr-dvorak je to urcite tento ? Lebo ja som ho nekupil lebo je len 0,127mm2
0,4 je priemer.


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

@smotek7: vidis, kdybych to sem nenapsal, myslel bych si, ze jsem v pohode:-) Mel jsem nejake civecky doma na bastleni, tak jsem je pouzil, bylo to OK a nejak me ani nenapadlo resit, jaky je to prumer nebo prurez. Jauvajs:-/

No predelavat uz to asi nebudu, na tech par signalovych mA to staci, ale trochu se bojim, aby nebyly nejake problemy s dlouhodobou spolehlivosti tech spoju v Krone. Prvni rok a pul to prezilo, tak uvidime co dal...

This post was modified 5 years ago by ptr.dvorak

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

V tych udajoch maju bordel, niektore maju uvedene 0,5mm2 ale su rozmer 0,4/0,9 mm priemer. Podla datasheetu je to 0,125mm2.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Měl bych dotaz na ty, co už mají nainstalováno. Když by byly vedle sebe 2 rozvaděče, jakým systémem byste je osadili? Tak jak je na fotce, tj. v každém nahoře svorky, uprostřed Loxone a dole silnoproud, nebo by jste to směřovali, že v jednom rozvaděči jen např. svorky a silnoproud a v druhém rozvaděči Loxone a různá bižuterie kolem?


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Ja planuju ve dvoukridle 1200 mit v jedne pulce silovinu a v druhe slabo+rizeni.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Primárně bych se snazil oddelit 230V a slaboproud, aby se to co nejmin krizilo. To by mela byt priorita c. 1. Pripadne v silove casti jeste co nejvic oddelit prvky co hodne topi (zdroje, stykace).

Mam taky 2-kridlou 1200, ale tam bylo malo mista na nejaky poradny oddeleni, ale aspon svorky + propoje silove mam po jedne strane a svorky + propoje slabo po druhe strane. 


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

mám v domácím rozváděči svorky-Loxone-silovka a zase bych to tak dělal užil jsem si jiného uspořádání a už bych to nechtěl zažít (! 🙂  UTP od vypínačů a 1-wire natažený rovnou do Lox a cokoliv změnit je pak hororem kde co "upadne" nicméně pokud to děláš jen domů pro sebe ...

pokud dvě skříně tak svorky-Loxone-silovka v obou ale oddělil bych vše co je na nízké napětí do toho druhého

taky mám na zdrojích pro Loxone záložní aku stejně tak na kamerách a otevíračích střešních oken , samozřejmě LAN je taky pod zálohou .. prostě když vypadne EOn tak abych vše co hrozí " průs...."  dostal do stavu kdy je vše zabezpečeno


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Dva rozvaděče bych udělal tak že bych rozhodil MaR a silovku. Do jednoho svorky(MaR, tlačítka)-Loxon a vsutpy -případně zdroje pro MaR a tlačítka, do druhýho svorky (silovka) - jističe - stykače a spínací prvky, zdroje pro světla atp.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

@Skadra

Nehodily by se ty zdroje 230/24 DC více do toho rozvaděče s MaR? Tím pádem by všechny výstupy ze zdrojů k světlům které jsou v celém domě na 24V a ovládané dimmery ať už v rozvaděči nebo v podhledech šly z toho rozvaděče MaR, kde by zároveň byly i pojistky na 24V pro ta vedení atd.

Nebo striktně koncipovat ten jeden rozvaděč jako SELV?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

 V reálu by to mělo byt takto uspořádané. Do toho pravého rozvaděče jde zespoda připraveno 8 husích krků pro hlavní přívod a elektro co leze z rozvaděče do venkovního prostředí, tj. elektro pro sklepy, jezírko, zahradu, terasy atd.


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

@kobra23 - ty woe, ty jsi megaloman 🙂 

BTW: proc jsi volil IT rack pouze 600*600 ? Me dva sitari doporucili 600 a hloubku 800.


   
ReplyQuote
Page 43 / 95
Share: