Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
144 Likes
922.1 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3077
 

@msk: bohuzel neumi ;-(. Jedina cesta je copy&paste do uvodniho vlakna noveho threadu a tady to pak promazat


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

To Radek:

Navrhujem rozvadzac a chcel by som ta tiez poprosit o zaslanie dwgcka na mail ako si posielal aj ptr.dvorak..moc by mi to ulahcilo pracu aby som nemusel kreslit tie bloky isticu a loxone prvkov...

email: [email protected]

Stiahol som si a nainstaloval DraftSight..ide to tam od radka alebo treba len autocad?

Dakujem  

 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

máš to v emailu...

DraftSight ti bude stačit, jen možná bude mít problém z dynamickými bloky...


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

Pro jaké zásuvkové obvody jste použili centrální stykač ? Některé zásuvky jsou přímo napojené na Loxone, ale ty ostatní? Všechny ostatní dát pod jeden stykač? Třeba manželka odejde z domu , ale bude mít zapnutou  např. pračku, myčku...jak tohle řešíte? napadá mě mít dva stykače a dva okruhy...jeden pro krátkodobý odchod a druhý stykač pro dlouhou nepřítomnost....jak to máte vy?


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

vubec todle neresim. nedelal jsem zadny spínaný zásuvky. Je to podle me knicemu. Neco jako - kdyz manzelka zaoopmene v koupelne zapnutou kulmu a podobny argumenty neresim.. Jediny kdy to dava smysl je zjistovat, zdabezi televize, tak se treba nezapne multiroom audio nebo takneco.

 

Teoreticky si dokazu predstavit vypinani elektriky nekde v pergole ale stejne si to nebudu komplikovat.

 

PS: pokud si chce hrat s loxonem a date na to treba troubu, manzelka vas bude milovat, porad bude mit vynulovany hodiny (protoze idioti nejsou schopny dat do spotrebicu hodinkovou baterku)


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Do každé místnosti mám dva zásuvkové okruhy. Jeden je trvale pod proudem a druhý se vypíná funkcí C-OFF, tedy jakmile opouštím dům a zastřežím dům.

K čemu je dobrá krátkodobá nebo dlouhodobá nepřítomnost?

Pračku, ledničku, myčku, sušičku nebo troubu vůbec nevypínám.


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

No vše co píšete má nějakou logiku, já ted reším zapojení v rozváděči, tak přemýšlím, jak  vyřešit zásuvky....tak že Koldo ty máš vypínatelné pouze zásuvkový okruh C-OFF a ostatní zásuvky jsou pořád pod napětím?...možná to vyřeším tak, že budu mít jeden stykač s tím že budu mít možnost si v budoucnu zapojit např. jednu/dvě fáze před zásuvkové jističi/proudovými chrániči. Kolik máte zásuvkových okruhů z proudovými chrániči? 

 

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Všechny zásuvky mám za proudovým chráničem. Já to mám v reálu ještě o něco složitější. Všechny zásuvky mám nataženy sólo do rozvaděče, zakončené na řadové wago svorce. V rozvaděči pak jednoduše podle potřeby rozhoduji o tom která bude vypínatelná a která ne. V praxi se to pak chová jako dva okruhy, jeden vypínatelný a druhý ne. Takže mám jeden 3F proudový chránič pro všechny zásuvky a pro každou místnost dva jističe. V řadě používám 3F lištu. Do chrániče mám jako přívod L1, L2 na přímo a L3 je za stykačem, který se vypíná funkcí C-OFF. 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já jsem udělal víc různých odepinatelných okruhů (obecné zásuvky 1.NP, obecné zásuvky 2.NP, AV technika u TV, zásuvky na kuchyňské lince, garáž+sklad). Ještě nevím, jestli to k něčemu bude využitelné, nebo to zruším, ale zatím to mám takhle.

Jinak dobrá rada, z odepinatelných zásuvek vylučte tu, která napájí RACK (příp. vývod pro router). Jak ji odepnete, ztratí miniserver spojení se světem a už je to v háji...


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Koldo, budu muset co nejdriv te navstivit, protoze mam X zakazniku co ctou toto forum a vsichni se odkazuji na tebe, ze to mas tak a tak 🙂

At vim co jim mam odpovedet 😀


   
David reacted
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja som zasuvkove okruhy tahal 5x2.5, aby potom slo v buducnosti vybrat. Niektore zasuvky (minimum) mam do hviezdy (napr. vianocny stromcek atd...).

Barak mam na 3 stykacoch, ktore volam "0h", "3h" a "trvaly". Ten trvaly je len "bezpecnostna poistka" do buducnosti a jeho vyuzitie je momentalne znacne nejasne. Ale uz tam proste je. "0h" budem vypinat okamzite s odchodom z baraku (konvica, tv, kupelne, rozne rizikove picoviny...). Na "3h" mam veci ako truba, pracka, indukcia, susicka atd... Ten sa vypne 3h po odchode z domu. Mal by pokryt scenar, ze necham kacku v rure a polievku na varici a idem k susedovi na pivo. Zaistim, barak vypne 0h a spusti odpocet na 3h. Pokial sa vratim, zrusi ho. Pokial mi pri piti piva jebne tehla na hlavu a odvezie ma sanitka, obed sa dovari a 2 tyzdne ma tam potom pocka :D.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

A to budes kazdej den na spotřebičích nastavovat cas atd?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

To ma vobec nenapadlo nez som si to tu neprecital. Kazdopadne aj teraz v byte vypinam nastennym vypinacom zostavu rura+sklokeramika a ze nemam na rure cas ma nijak netrapi. Skor vlastne nechapem, naco tam ten cas je. Uvidim ako v dome.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Zdar chlapi, ma niekto tip na nejake minimalisticke svorky, na ktore ide dat cyky 2.5? Najmensie svorky co som zohnal a mam ich na silovinu su tieto rsa-cka po 5 mm, ale neche sa mi ich moc pouzit kvoli velkemu rozostupu din list co mam predvrtany v rozvadzaci - zostane kopec nevyuziteho miesta.Zostalo mi cca 30 cyky 5x2.5, co idu rozne k LED paskam a rozmyslam ako ich priestorovo co najlepsie ukoncit.

Uvazoval som dat vedla seba 10 ks wago 2273-500 a do nich dat 15 dvojitych jednoradych wago svoriek, ale nikde sa nemozem za boha dopatrat, ci to tam takto pojde narvat. Vsade su bud jednorade svorky na vysku, alebo dvojrade. Ja by som tam chcel dat jednorade nalezato a kable viest z boku, tym padom 3 cyky na 1 drziak.

Pripadne nenapada niekoho nejaky lepsi sposob?

Diky


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1901
 

Ja mam pripravene UKK3. Usetrim polovicu miesta.


   
ReplyQuote
Page 18 / 95
Share: