X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Zvlhčovače vzduchu

177 Posts
28 Users
17 Likes
18.2 K Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@l-adamek tak ja bych za ty penize vzal osm filtru radsi 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Keby som nemal toho honeywella kupeneho tak kupim cely ten aprilair.
Mal by som jeden privod nachystany.
Inak pomeram rozmer toho kartrige a ked mi bude pasovat Aprilair tak by som si 2ks zobral.


   
ReplyQuote
 xoor
(@xoor)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

Ahoj, 

také bych se rád přidal.

6 filtrů + kit.

BTW předpokládám, že to bude podléhat CLU, že?


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

JJ, clu a dph se nevyhneme. Jeste resim zaslani pres smluvniho partnera Aprilaire, uvidime, jak to dopadne.

Do konce tydne sem hodim googlesheet, tak, prosim, chvili vydrzte.

 


   
Richard reacted
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Zajímala by mě životnost toho solenoid ventilu, když bude spínat třeba každé 2 minuty...

Jak často spíná ten evap pro zvlhčení filtru?


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

Nemám přesně změřeno, ale řekl bych že taky nějak tak často. Co jsem něco dělal v TZB tak to bylo subjektivně často.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 
Ahoj,
 
s dealerem jsem se nakonec nedohodl, protoze za dopravu chtel vic jak 600$.
Takze pujdu cestou shipito.com, usa-balik.cz nebo neco podobneho (podle poctu, co dame nakonec dohromady).
 
Kdo se tedy chcete pridat k objednavce, tak se zapiste do google spreadsheetu zde:
Objednavat bych chtel hned nekdy po silvestru.
 
Vyplnte, prosim, prezdivku co mate tady na vodnicich, kontaktni mail a pozadovane pocty zbozi. Pokud chcete neco, co zatim v tabulce neni, doplnte vcetne odkazu.
Rovnou vas poprosim o zaplaceni zalohy (zatim nereste cenu cla a dopravy, poslete jen cenu zbozi v $ x 25kc). Vysledna cena bude znama az zbozi dorazi a projde celnim rizenim, takze doplacet clo, dph a dopravu budete az zbozi budu rozesilat.
 
Protoze maji na webu blok pro neamericke navstevniky, je prochazeni trochu krkolomne:
nactete nebo prenactene stranku pomoci F5 a hned zmacknete ESC. Stranka se donacte a zustane bez preskoku na 403.
 
Zivotnost jejich filtru je udavana na 1 rok (to jen at vam zjednodusim pocty).
 
Dotazy klidne sem, at odpovedi vidi i ostatni.

   
ReplyQuote
vita_k
(@vita_k)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 59
 
Posted by: @richard

mam smolika, nikde to neotevru 🙁

Jako ze odkazy nejedou? Mne jo..


   
ReplyQuote
 blax
(@blax)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 69
 

@l-adamek 

ahoj,

taky se přidám k nákupu, budu nahrazovat HomeEvap - fungoval skvěle cca 3 roky, ale výměna kazety a tlaková ztráta je pro mě velký problém. (u všech 3ks cca po 3 letech zdechla elektronika - takže to nyní řídím on/off a funguje to taky)

U Evap je totálně nedomyšlená výměna kazety - prostě se musí vše rozmontovat, teda pokud nad jednotkou není 50cm volného místa.

Ty kazety co si našel vypadají ok - budu na to tisknout kryt z PETG nebo ABS, prostě aby šla kazeta vytáhnout do boku nebo dolů bez rozebrání celého potrubí.

HomeEvap má jednu velkou nevýhodu - pokud se vypne na léto tak kazeta která je z papíru tak zplesniví a papír se totálně rozpadne - prostě kazeta musí být stále vlhká.

 

pb

 

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@l-adamek prosim te kolik mista to bude vyzadovat? Diky. Jsem na tom mizerně. Reseni by bylo odstranit tlumic 😔


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

To zalezi, do jake krabice si to das. Filtr ma velikost: cca 25 x 33 x 4,5 cm

Takze o neco vetsi box a prechodky k napojeni na potrubi. Ventil a regular uz venku osadis kdekoliv.

Jak jsem psal vyse, ja box budu resit nejspise formou filtracniho boxu na miru, Blax vyse psal ze si to bude tisknout (coz je podle me nejlepsi reseni, pokud mas tiskarnu nebo nekoho, kdo ti to vytiske).


   
ReplyQuote
 xoor
(@xoor)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

O 3d tisku taky přemýšlím, ale rozhodnu se až to dorazí. Plánujete to dát na přímo nebo paralelně a pomocí klapek regulovat průtok, tak jak to má originál?

Pokud paralelně, jaká minimální vzdálenost by měla být mezi odbočkami?


   
ReplyQuote
 blax
(@blax)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 69
 
Posted by: @xoor

O 3d tisku taky přemýšlím, ale rozhodnu se až to dorazí. Plánujete to dát na přímo nebo paralelně a pomocí klapek regulovat průtok, tak jak to má originál?

Pokud paralelně, jaká minimální vzdálenost by měla být mezi odbočkami?

plánuji to dát napřímo tak jak mám EVAP - uvidíme jak bude fungovat tato kazeta, ale ta papírová která je v EVAP tak je strašně náchylná na plesnivění.(takže ideálně vytáhnout kazetu na léto)

Nechat puštěný zvlhčovat přes léto nedává smyls, hlavně žere celkem dost m3 vody.

podle toho co je napsané ohledně AprilAire tak to bude mít větší spotřebu vody než EVAP, hliníková mřížka vs papír a bude to chtít za zvlhčovač alespoň 1m rovného potrubí aby nedocházelo k hromadění vody v potrubí - přeci jenom si dokážu představit situaci že při vyšším průtoku vzduchu nebude z mřížky kapička vody odpařena ale odtržena.

EVAP má proti tomu ochranu - pokud je velký průtok a vzduch je studený tak pustí elektrický ohřev, ten mají tak blbě udělaný, že je těsně za kazetou a má šílený odor vzduchu.

Velmi bude záležet na rekuperaci, kterou k tomu připojíš - mám zkušenosti s Flair 325, Flair 450 a Flair 600 ty mají automatickou regulaci podle tlaku v potrubí - takže jedou stále v rovnotlakém stavu. Mám i Nilan VPL15 ten to však neumí a musí se do nastavit ručně.

 


   
ReplyQuote
 blax
(@blax)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 69
 

@l-adamek 

proč bereš i trysku?

podle tohoto videa a spare parts pro model 700 je tryska součásti plastu 

viz https://www.youtube.com/watch?v=ZUruYpm-ohk

nebo zde 

https://www.airqualityparts.com/humidifiers/fan-powered/aprilaire-700-fan-powered-humidifier.html

This post was modified 1 year ago by blax

   
ReplyQuote
 blax
(@blax)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 69
 

tady je krásně popsaná spotřeba vody - takže to vychází o něco víc jak u EVAPU

https://www.youtube.com/watch?v=5oDYuFV7SVQ

pokud tomu správně rozumím tak pro potřeby RD bude nejvýhodnější kazeta co nejmenší takže 10x10 palců - ty vetší jsou stavěný na daleko vetší průtok vzduchu než jsou domací rekuperace - nepřepokládám že má někdo rekuperaci s 600m3/hod

 

nepřemýšlel někdo o tomto: 

https://www.airqualityparts.com/humidifiers/steam/aprilaire-800-steam-humidifier-2.html

cenově vychází okolo 800$ 

poptával jsem to kdysi u https://www.condair.cz/steam-humidifier ale tam vycházelo pře 50 000Kč


   
ReplyQuote
Page 8 / 12
Share: