X
Forum

Forum

Zigbee zarovky a re...
 
Notifications
Clear all

Zigbee zarovky a relatko

3 Posts
2 Users
0 Likes
525 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
Topic starter  

Cau,

mel bych dotaz na ty z Vas, kdo uz mate doma zigbee zarovky. Jak presne to v Loxone resite?

Zkousim ted Zigbee2Mqtt a Xiaomi zarovku. chci do kojiciho pokoje udelat 2 rezimy zarovky. Jeden naplno svetlo, druhy tlumeny. Pres zibbee nic sloziteho.

Ale. Chtel sem to udelat tak, aby kdyz nesviti vubec, aby to relatko uplne vypnulo. Jenze, kdyz zarovku vypnu, tak pri zapnuti ji chvilku trva, nez se napoji opet na zigbee. A mezi tim uz zacne svitit poslednim znamym stavem.

Tzn, pokud by mela zena vecer rozsviceno naplno a v noci potrebovala rozsvitit jen tlumive, nejprve ji to zasviti naplno a az pak se to ztlumi. To je nanic.

Resite toto nekdo nejak? Reseni by bylo nechat zarovku pod proudem celou noc, aby znal svuj stav. Nebo pred vypnutim ztlumit, jenze pak zas pri zapnuti pujde neprive do tlumeneho a pak az po par sekundach do plneho.

Ma to nejake reseni? Verite tem zarovkam tak, ze je nechavate porad zaple? 

 


   
Quote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

Vzhledem k tomu, že žárovka by měla fungovat zároveň jako repeater, tak je asi počítáno s tím, že se nevypíná. Otázka je, co to udělá po výpadku proudu.

Já před časem koupil OSRAM SMART+ PLUG ZigBee a když vypnou proud, tak pak sama nenaběhle. Zkoušel jsem i to, aby Loxone posílalo stav opakovaně, ale zásuvka po obnovení proudu oznámí vypnuto a Loxone to chápe tak, že jsem stisknul tlačítko pro vypnutí. V tomhle směru se mi víc líbí Tasmota, ale je to wifi.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
Topic starter  

jj, vim ze funguji jako repeater, ale teoreticky pokud jich bude vic, tak jich nepotrebuju online tolik najednou.

Vypadky jsem zkousel (simuloval sem zapnout/vypnout pres rele) a zarovka si pamatuje svuj posledni stav. takze v tomto jsou ty zarovky na tom lepe.

zasuvku jsem ted zkusil vzit xiaomi, tak uvidim jak se bude chovat.


   
ReplyQuote
Share: