X
Forum

Forum

Jedno čerpadlo, dva...
 
Notifications
Clear all

Jedno čerpadlo, dva byty - rozučtování tepla

7 Posts
2 Users
0 Likes
765 Views
 Maja
(@maja19)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 26
Topic starter  

Mám prosím dotaz. Budu instalovat tepelné čerpadlo a potřebuji s ním vytápět dva byty nad sebou a následně vydané teplo rozúčtovat. Samozřejmě bych rád využil loxone. Jsem rozhodnut pro tepelné čerpadlo Vaillant nebo Acond. Myslím, že bude muset být vidlička na otopné soustavě a tam bych umístil nějaké čidlo (na každou větev zvlašť). Neviděli jste nebo nevíte o nějakém řešení? Jsem před podepsáním smlouvy, ale tuto situaci nemám vyřešenou, tak trochu spěchám.


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Potřebuješ pro každý byt zvlášť kalorimetr. 


   
ReplyQuote
 Maja
(@maja19)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 26
Topic starter  

Nějaký odkaz? Koukám na Aliexpress a nějak se nechytám. Na českých stránkách vidím pouze ucelené systémy.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Pokud chceš něco rozučtovávat v oblasti energií, tak jednak musíš mít licenci od ERU a musíš používat kalibrované měřidla  pro tento účel v ČR schválené a ty na Ali nenajdeš.

Následně se budeš dívat po kalorimetru a budeš hledat nějaký, který používá komunikační protokol, který si rozumí s Loxone.

 


   
ReplyQuote
 Maja
(@maja19)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 26
Topic starter  

@kobra23 To rozúčtování je pro vlastní potřebu. Koupil jsem byt nade mnou a bude tam bydlet vlastní syn. tak si myslím že nepotřebuji nutně cetrifikované meřidlo. Ale jedná se mi o to, že mladý budou topit celý den na 25 a já tady bývám cca 3 dny v měsíci, tak mi stačí temperovat na 18 a třeba dva dny před příjezdem si pustit na 21. Za rok to pak bude asi veliký rozdíl. Nechce se mi jít cestou dvou elektrokotlů.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

@maja19

V tom případě potřebuješ 4 teplotní čidla a nějaké 2 měřiče průtoku. Pomocí vzorce  uděláš výpočet průtoku a rozdílu teplot mezi stoupačkou a zpátečkou. 

Toto vše už lze pořídit na Ali.


   
ReplyQuote
 Maja
(@maja19)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 26
Topic starter  

@kobra23 dekuji za odpoved. Měřiče kupuji tady v Čechách a čidla teploty mám, tak už jen to tepelné čerpadlo a pak se na to vrhnu.


   
ReplyQuote
Share: