X
Forum

Forum

Vzdálené připojení ...
 
Notifications
Clear all

Vzdálené připojení k Loxone miniserveru - VPN

68 Posts
15 Users
0 Likes
11.7 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No já jsem si myslel, že ty push notifikace chodí jen když se zaregistruje miniserver u Loxone?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Jo to jsem mel, ale jeste z dob testovani na starem baraku. Osobne moc netusim, jak to tam panove maji, protoze tu IP skoro 2 roky nemam a Push Not. mi chodily, ale jen po vnitrni siti popr pustenym MS do sveta. Tak jsem smazal registvanej MS v loxone a pridal znovu, nic. Tak jsem pak jsem na podporu a najedou uz ok 🙂


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Chtelo to asi nachvili pustit dns.cloudloxone a pak se to updatnulo. MOmentalne mam vse zas zavrene a asi to chodi. Ale jeste vyzkousim.


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Takový malý tip pro BFU - pokud máte někdo doma Synology nebo QNAP, tak oba umí VPN server a velmi jednoduše se dá managovat - hlavně OpenVPN je tam celkem solidně přednastavený de facto na jedno kliknutí.  


   
ReplyQuote
Boris
(@benefic)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 36
 

Ahojte,

snazim sa rozbehat openVPN na USG, idem presne podla navodu ( https://medium.com/server-guides/how-to-setup-an-openvpn-server-on-a-unifi-usg-e33ea2f6725d ), ale ked spustim  "./build-dh" tak aj po hodine to stale pracuje. Pricom by to malo trvat cca 15 minut. Neviete kde by mohol byt problem?

prikladam log

-- attachment is not available --

EDIT: sorry opravil jsem ti odkaz kam se ti připletla i závorka s čárkou a nějak to odnesla i přiloha.


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
Topic starter  

Log zmizel, ale si rikam, zkus ten navod co jsem daval ja. Protože podle toho mi to makalo. Jen po resetu USG jsem nemel silu to znovu nastavovat.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Za ztrátu logu můžu já opravil jsem nefunkční odkaz a log byl fuč 😯 


   
ReplyQuote
Boris
(@benefic)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 36
 

Nakoniec po vyse hodine a pol to dokoncilo, VPN uz fici, ono cela ta kalkulacia je aj o stasti, takze som mal asi len smolu 🙂

to vkladanie priloh mi nejak nefunguje...teda ono ju vlozi ale nejde stiahnut

This post was modified 5 years ago 4 times by Boris

   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
Topic starter  

No tak sláva 👍, jako já jsem si taky krutě počkal  Snad to ty lemry dodělaj jednou konečně do controlleru... 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Myslím že je problém v příponě souboru, forum nějaký tipy neumí, ale nevím přesně to by nám řekl L...


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

Ahojte. Spojazdnil som na mikrotiku openVPN (aj L2TP ale asi chcem viac Open VPN) a cez pc sa tam pripojim v pohode ale netusim ako to importovat do mobilu (android) ked mam tie 4 subory Ca.crt, client.crt, client.key a client.ovpn

Na PC som ich nastavil do config adresara a slape to ale ked som ich dal naimportovat do mobilu tak to nejde. Tam sa tusim vsetko dava do jedneho suboru toho s priponou .ovpn alebo ako?

Poradte niekto ak to viete prosim nech pri tom zase nestravim tyzden please...Vdaka moc

 

 


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
Topic starter  

Ano, pro mobilniho klienta je to jeden soubor. Urcite v tom navodu, co jsem tu nekde dával pro Unifi USG a OpenVPN, bylo i jak je poskládanej. Až budu u kompu, zkusim Ti to napsat přesně.

Takhle nejak.... 

client
float
dev tun
remote ten.tvujhost.cz 1194 udp
resolv-retry infinite
nobind
persist-key
persist-tun
cipher AES-256-CBC
comp-lzo
verb 5
<ca>
-----BEGIN CERTIFICATE-----

-----END CERTIFICATE-----
</ca>
<cert>
-----BEGIN CERTIFICATE------

----END CERTIFICATE-----
</cert>
<key>
-----BEGIN PRIVATE KEY-----

-----END PRIVATE KEY-----
</key>

 

Ted ale koukám, že OVPN soubor máš a to je ten pro toho klienta, jeho obsah by mel byt to co Ti tu pisu.... 

 

This post was modified 5 years ago 2 times by KaZaN

   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

@KaZaN

Dakujem za pomoc moc

Ano mam aj ja subor s priponou OVPN ale po exporte z mikrotiku som dostal 3 subory a to ca.crt, client.crt, client.key a subory secretR (bez pripony) a subor VPN.ovpn  som si vytvoril a moj obsah toho suboru OVPN pre PC kde mi to funguje je takyto:

#Template client.ovpn
client
dev tun
proto tcp-client
remote mojhost.ddns.com
port 1194
nobind
persist-key
persist-tun
tls-client
remote-cert-tls server
ca ca.crt
cert client.crt
key client.key
verb 4
mute 10
cipher AES-256-CBC
auth SHA1
auth-user-pass secretR
auth-nocache

Tak som skusil vsetkych tychto 5 suborov nakopirovat do jedneho spolocneho adresa v telefone a po otvoreni aplikacie OpenVPN connect som klikol + co je import profile a vybral som ten ovpn subor z tohto adresara. Import prebehol uspesne ale pyta tam nejaky private key (to je asi heslo ktore zadavas pri exporte v mikrotiku) tak ho zadam a nepripoji sa a napise toto vid obrazok

 

android nejde upraveny

kedze som sa niekde docital a pises to aj ty ze to musi byt vsetko v jednom subore tak som to aj tak spravil a nakopiroval som ten obsah ca.crt aj client.crt aj client.key do toho .ovpn suboru zase dal do telefonu a zase nic a presne ta ista hlaska ako je na obrazku.

Skusal som aj ten moj obsah .ovpn suboru zmenit na to co si tu poslal ale rovnako nejde to a rovnaka hlaska...

nechapem co je zle?

Vdaka za radu 


   
ReplyQuote
Boris
(@benefic)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 36
 

skus nam postnut este vypis z logu z openvpn appky, ze co sa mu nepaci


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

@Boris

vdaka Boris za pomoc

Screenshot 20190218 151437
This post was modified 5 years ago by ager

   
ReplyQuote
Page 4 / 5
Share: