Forum

Forum

Vzdálené připojení ...
 
Notifications
Clear all

Vzdálené připojení k Loxone miniserveru - VPN

68 Posts
15 Users
0 Likes
11.5 K Views
Boris
(@benefic)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 36
 

zda sa ze mas stale zly ten .ovpn config subor. Mal by vyzerat takto:

client
float
dev tun
remote TVOJA DOMENA 1194 udp
resolv-retry infinite
nobind
persist-key
persist-tun
cipher AES-256-CBC
comp-lzo
verb 5
<ca>
-----BEGIN CERTIFICATE-----
xxxx
-----END CERTIFICATE-----
</ca>
<cert>
-----BEGIN CERTIFICATE-----
xxxx
-----END CERTIFICATE-----
</cert>
<key>
-----BEGIN PRIVATE KEY-----
xxxx
-----END PRIVATE KEY-----
</key>

 

 

namiesto TVOJA DOMENA zadaj tvoju domenu ddns, resp. verejnu ip

namiesto xxxx dopln zodpovedajuce certifikaty, kluc

tie ostatne subory Ca.crt, client.crt, client.key v mobile vobec nepotrebujes

 


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

@Boris @KaZaN

No kedze log co som poslal hovori o nejakom probleme s klucom a teraz som si vsimol ze moj vygenerovany certifikat mirotikom client.key ma obsah takyto:

-----BEGIN ENCRYPTED PRIVATE KEY-----
MIIFHzBJBg.......vela znakov....

.....................iyAQKUP917Cw==
-----END ENCRYPTED PRIVATE KEY-----

ale vy posielate ze to mam do .ovpn suboru nakopirovat takto:

<key>
-----BEGIN PRIVATE KEY-----
xxxx
-----END PRIVATE KEY-----
</key>

tak je tam nieco ine a tak som skusil v tom subore .ovpn to ENCRYPTED zmazat a uz v logu je ina hlaska (vid priloha) a zase nejaky problem s klucom ale stale to nejde.

Skusil som to ovpn zmenit aj podla toho co si poslal Boris ale aj pri tom to nejde a hlaska v logu je rovnaka.

log android

Ja ked som exportoval z mikrotiku tak som tam zadal Export Passphrase vid screenshot....tam bude nejaky problem nie?

13 export frase pre forum

   
ReplyQuote
Boris
(@benefic)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 36
 

postni este navod podla ktoreho postupujes.


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

No vsetko mam nastavene podla tohto navodu (ten kluc zadava na tom videu v case 5:26) je super si myslim a aj funguje kedze z PC sa pripojim bez problemov 🙂

No a uz som zrejme aj nasiel kde je problem. Problem je ze openVPN applikacia nesupportuje najnovsi format toho kluca. Tu je to presne popisane a su tam aj ake su riesenia...dokonca prva moznost je nepouzivat heslo pri tvorbe ovpn file ale to neodporucaju samozrejme 🙂

https://github.com/pivpn/pivpn/issues/364

8 odsek je toto:

I did some digging, and the cause is that the encrypted private key in the `.ovpn` file uses a newer format that is not supported by the current Android OpenVPN client.

No a naj riesenie je konvertovat ten ovpn file tak ako tam hned pod tym pise ale neviem to spravit.

cd ~/ovpns
cp not-working-profile.ovpn not-working-profile-backup.ovpn
openssl rsa -aes256 -in not-working-profile.ovpn -out new-key-file.key

Ja to skusam cez cmd.exe ale to asi sa tak neda nie ? neberie mi tie commandy..ako to mam spravit kua?

Tu som nasiel (10-ty prispevok od franks) ze to spravil cex nejaky easy-rsa tool ale netusim ako 🙁

vdaka moc

This post was modified 5 years ago by ager

   
ReplyQuote
Boris
(@benefic)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 36
 

no myslim ze si nasiel pricinu aj riesenie. Vsetko su to linuxove prikazy. Potrebujes sa nalogovat do toho mikrotiku cez ssh. Pouzi napriklad windows aplikaciu putty.


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

No to mi je jasne ale neviem preco do mikrotiku ked ja mam tie subory v pc a potrebujem ich tu zmenit a potom dat do telefonu. V mikrotiku sa nic nemeni ved to je vygenerovane nie? Ja potrebujem len pre android aplikaciu zmenit ten ovpn subor a hlavne ten kluc zmenit ci hovorim zle? ako to teda zmenim v pc?


   
ReplyQuote
Boris
(@benefic)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 36
 

Je v podstate jedno kde to spravis, Mozes aj cez program Bash vo windowse.

https://www.howtogeek.com/249966/how-to-install-and-use-the-linux-bash-shell-on-windows-10/


   
ReplyQuote
(@salwator)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 47
 

pred nejakou dobou mi zblblo externe pripojenie k loxonu. pri snahe nakonfigurovat IP v loxone mi MS zblbol tak, ze ukal ze ma verziu 5 nieco a musel som ho natvrdo vypnut a zapnut (verzia je 11).

vyhladaval som tu informacie o tom a som sa dozvedel ze je bezpecnejsie pripojenie cez VPN. stiahol som openVPN do mobilu a potom uz konfiguracia routra ASUS aj s openVPN bola otazka necelej minuty... parada, vdaka 🍻 


   
ReplyQuote
Page 5 / 5
Share: