Forum

Forum

Kvalitni nabijecka ...
 
Notifications
Clear all

Kvalitni nabijecka baterii

18 Posts
6 Users
0 Likes
3,539 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

Cau,

mate nejaky tip na dobrou nabijecku baterii AA/AAA?

Nabijeni/vybijeni, rizenou procesorem, samostatne nabijeni.

Z toho co procitam recenze, tak hodne doporucuji Voltcraft IPC 1/1L, jenze jsou to tak 2-3 roky stare recenze. nedari se mi najit nic novejsiho.

Ten Voltcraft toho dela strasne moc, ted jsou nejake IPC-5 a IPC-3. Ale cert aby se v tom vyznal.

Cenove bych to videl tak 1000-1500kc.

Diky za jakykoli tip.

Co jsem zatim nasel

 

 

Edit:

Tak zatim to vypada na tu IPC-5. Mluvil jsem i s par lidma na eshopech a doporucujou ji. Zvlada i Li-ion baterie a C baterie.


   
Quote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

Čau,

já mám Voltcraft IPC-1, která se už moc neprodává. Je to silnější modrá verze IPC-1L (1L je pomalý). Jsem s ní vyloženě spokojenej, snad jedině s výjimkou nabíjení totálně vybitých článků - ty pak ani nenadetekuje a nespustí nabíjení. Ty hodím na chvilku do staré hloupé nabíječky a pak do IPC-1.

IPC-1 vs IPC-1L

Výhody IPC-1 - každý článek zvlášť, rychlé nabíjení (byť nejrychlejší zvládá jen 2 články), měření stavu baterií, režimy obnovení kapacity, atd. Pokud je IPC-3 evoluce IPC-1, volil bych to.

 

A nebo se mrkni, jako fanda Aliexpressu, na  https://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=Opus+BT-C3100&opensearch=true

(bez osobních zkušeností)

A.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

@aleq: Diky. O tech IPC-1 jsem cetl spostu chvali a i ten rozdil L vs ne-L. Nakonec jsem objednal tady v CZ tu IPC-5. Mela by byt pry tak dobra jak ta IPC-1 a ma navic nabijeni li-ion baterii. A cena 900kc, takze se to z Ali ani moc nevyplati. Tak sem zvedav


   
ReplyQuote
(@kimot)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 80
 

Občas prodávají v Lidlu - na šest článků plus Li-on

Cena 300 nebo 500,- už si nepamatuju.

Mám dvě a jedou bez problémů.

https://www.youtube.com/watch?v=BsoJdYQfE58


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

Tak mi vcera dorazila ta FK Technics IPC-5. Tady jsou moje zkusenosti:

Zatim velmi dobre dojmy. Co mne prekvapilo, tak v ceske krabici i s ceskym navodem (bral sem z Suntech Computers).

Jedine co nevim a co zatim hledam, tak co vsechno ty udaje vlastne znamenaji ;-).

Umoznuje to menit nabijeci proud od 300mA po 1000mA. Tady je jasne, ze cim mene, tim lepe, ale pomaleji. Zkusil jsem zatim 300mA a 500mA, rychlost dvojnasobna, ale vydrz zatim nemam vyzkousenou.

Pak to ma Charge a Test rezim, Test jsem nasel, ze by mel baterii vybit, pak nabit, pak vybit na pulku a pak zase nabit. Jednak by ji to melo naformatovat, jednak otestovat jeji parametry.

A tim se dostavam k tomu co zatim nevim. Je tam pak udaj jejicho napeti, AA baterie ukazuji 1.30V - 1.40V. Kdyz je nejaka starsi baterka, ze zacatku ukazovala treba jen 0.60V ale behem nabijieni se zvedla rovnez na 1.40V.  Lze z toho neco nejak usuzovat?

A pak je tam nejaky vnitrni odpor baterie, u tech AA je vetsinou ~ 75mR, ale jednu co ted treba nabijim ma jen 46mR. Znamena to, ze je nejak spatna?

Jinak zpracovani i ovladani super, display pekne citelnej. Kdyztak mi plz jen napiste, co presne se da usuzovat z toho vnitrniho odporu baterie. Diky!

PS: Tak zatim sem z toho jelen. Nekde jsem nasel, ze by mela mit baterie co nejmensi vnitrni odpor, ze cim je starsi/horsi, tim se odpor zveda. Ale z toho co jsem zatim nabijel, tak starsi GP baterie maji nizsi odpor nez ty novejsi. No tak nevim 😉


   
ReplyQuote
(@alladdin)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 48
 

Vnitrni odpor cim je mensi tim je to lepsi. Vnitrni odpor baterky si predstav jako rezistor zapojeny v serii s idealni baterkou.

Jinak proc novejsi baterie maji horsi vnitrni odpor je dano posledni dobou honem za kapacitou. Vyssi kapacita vyzaduje vetsi plochu elektrody a aby se to veslo do AA tak to jde na ukor tlousky, coz zvysuje vnitrni opor. A ponevadz nema cenu vyrabet vice kapacit na vice linkach, tak vsechny kapacity baterii maji stejnou technologii. Takze starsi nemusi byt nutne horsi;)


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

Aha, rozumim. To dava smysl ;-). A jsou nekde nejake optimalni minimum/maximum hodnoty, nebo je to kus od kusu?

Jakoze jakou hodnotu jeste povazovat za ok a co uz znamena baterii na vyhozeni.

Diky


   
ReplyQuote
(@doonio)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 8
 

Je to trochu k tématu, kupujete AAA dobíjecí baterie i z AliExpressu, nebo si to nelajznete a raději v CZ?

Hledám nějaké slušné dobíjecí AAA do MP3, ovladače od televize, do hodin,... a já nevím co ještě. Zatím stále používám alkalický od Duracellu, ale to je drahé jak pes 😀 

A dobíjecí z Číny jsem koupil jednou AA a spálil jsem se, kapacita neodpovídala absolutně realitě, tak kdyby někdo měl tip, budu rád za link na AE!


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

Kupuju i baterky, ale jen Eneloopky. Myslim, ze jsou to primo ty, co se prodavaji i u nas, jen za nizsi cenu 

http://s.click.aliexpress.com/e/UFu1p9q

Zkousel jsem ruzne nonamy a nezname znacky, ale to je odpad


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

Osobně jsem čím dál tím víc opatrnej s nákupama z Aliexpressu. Pečlivě vybírám značky a navíc kupuju jen zboží, které se moc nešidí. Tj. vyhýbám se paměťovkám, baterkám, nabíječkám (až na výjimky). Baterky můžu za sebe doporučit Sanyo Eneloopy nebo podobné (GP ReCyko) apod. Tyhle typy co malým samovybíjením jsou z mého pohledu zásadní pokrok

 

EDIT: Koukám, že už to není Sanyo, ale Panasonic


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

Tak ono staci nekupovat nesmysly 😉

Protoze treba pametovky jsou na Aliexpressu za super prachy. Ale nesmi se koupit zase nejakej noname. Beru vsechno od Kingstonu a Sandisk z Ali, a zase, za pul ceny a kvalita stejna.

Baterky presne to stejne. Eneloopy (jsou od Panasonicu, ne Sanyo ne? nebo to je jejich znacka?).

Nabijecku jsem bral IPC-5. Opet lze koupit i na Ali.

To stejne mas treba s USB kabely a nabijeckama. Za 0.5-1USD mas nabijecku, co nenabiji ani prd. Ale za 1.50 uz mas UGREEN, kterej je naprosto luxusni a skoro ani v cechach nesezenes lepsi.

Jde jen o to nebrat sunty. 


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
 

Nabíječkou jsem myslel adaptéry, zejm. USB adaptéry. Špatně jsem to označil.

Asi se shodneme, že se tam nesmí u rizikových věcí kupovat nejlevnější věci. Jinak to budou poddimenzované adaptéry, relé, nekvalitní kabely. Teď jsem tam koupil dokonce dražší, "značkovej", silikonovej, extra ohebnej kabel - microUSB i USB-C. Na omak úplně super, ale... MicroUSB má výpadky už při letmém dotyku (reklamoval jsem), USB-C částečně funguje, ale telefon se přes něj nějak často odpojuje. Takovýhle blbý zkušenosti mám třeba i s USB-AC adaptérama. Na telefonu najednou přestane fungovat dotyková vrstva, dokud je na něj připojenej...

U Eneloopek bych měl obavy, že to bude fake. Je super, že potvrzuješ funkčnost. S opatrností bych asi taky nakonec zkusil.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

USB kabely, stejne tak nabijecky a vsechno podobne prislusenstvi uz jedine UGREEN.

mam od nich i 10m HDMI kabely a podobne a vse v naprosto suprovy kvalite.

Ad eneloop, objednal jsem nejdriv jedno baleni a po otestovani je uz kupuju porad 😉


   
ReplyQuote
(@doonio)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 8
 

Ad L a Eneloopy: Ty stejný Eneloop Pro (AAA) jsou aktuálně levnější v CZC než u číňánů 😀 (4ks za 399).

Já projel cca 5 stran na AE a našel jsem asi nejlpeší tyhle: https://www.aliexpress.com/item/Sofirn-AAA-battery-1-2V-1100mAh-NI-MH-AAA-Rechargeable-battery-and-Recycled-Batteries-Cell-Overcharge/32860207495.html?

Ale dali jste mi brouka do hlavy, jestli nekoupit raději ty z CZ.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

Sofirn znacku neznam, takze nedokazu posoudit.

Kdyz jsem kupoval tenkrat, tak vychazeli levneji u cinana. ale je mozne, ze uz se ceny zase posunuly


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: