Forum

Forum

Notifications
Clear all

tepelné čerpadlo

281 Posts
31 Users
29 Likes
16.6 K Views
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Jooo dřevěná budka takový problémy neřeší 😀 


   
Richard reacted
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

@pa-v-el chtel bych dva dny stravit ve zdene... musi to byt uplne jine

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

No zavisi kedy bude, nas v horizonte 2-3 tyzdnov caka novy skreklun, takze pocitam ze budeme minimalne pol roka v tazkej prdeli...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@dusanmsk Tak to velka gratulace! Asi si to uz slysel, ale 1+1 nejsou 2, je to cca nekde mezi 10 az 100 ;-)))


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

pici


   
ReplyQuote
(@matejvala)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 13
 

Ahoj, neměli byste někdo prosím doporučení na TČ země voda VPC cihly bungalov (cca 4 kw výkon) původně jsem chtěl také acond G4 Pasiv, ten však bohužel přestali vyrábět. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@matejvala Acond uz nedela zeme-voda, nebo co? Nebo to nemaji zadnou nahradu za tu G4?


   
ReplyQuote
(@matejvala)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 13
 

@l ano, bohužel, dneska jsem s nima mluvil.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@matejvala takze uz zadne TC zeme-voda, a co teda delaji? jen vzduchove, nebo konci, nebo jak?

To je pro me teda hodne velke prekvapeni a doufam,ze nekonci uplne kvuli pripadnemu budoucimu servisu.

A nerikali nejake info, proc tomu tak je?


   
ReplyQuote
(@matejvala)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 13
 

@l říkali. Drží díly na skladě pro servis. Prý prodali ročně jen pár desítek kusů, tak to pro ně nedává ekonomický smysl. Mrkni na jejich stránky, zaměřují se jen na vzduchové teď (mají nějaké nové, já už mám ale přípravu na kolektory do země). Mám na tebe prosím otázku, řeším rekuperaci, myslíš, že je zbytečné v pasivním VPC domě mít tu zónovou rekuperaci i s vlhkostí? (Loxone partner mě lehounce tlačí do jablotronu a vzhledem k tomu, že tomu moc nerozumím, tak mi to přijde zajímavé) Jde jen o to, jestli to není tak trochu zbytečné.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Aha, zajímavé. Tak hlavně že nekončí. 

AD ta rekuperace, pokud umí fakt vlhkost a funguje to, tak do toho jdi. 

Se suchým vzduchem bojujeme pořád, máme teď další 3 zvlhcovacky a nahanime vlhkost jak jen mužem. 

Ohledně dvou zón, je to dobré v tom, že tam kde nejsi tak nefoukas, noc/den, ušetřís a ještě si tolik nevysušujes tu lokaci. 


   
ReplyQuote
(@matejvala)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 13
 

@l Díky za radu. Chtějí za to ale pěknou raketu.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 
Posted by: @matejvala

Ahoj, neměli byste někdo prosím doporučení na TČ země voda VPC cihly bungalov (cca 4 kw výkon) původně jsem chtěl také acond G4 Pasiv, ten však bohužel přestali vyrábět. 

Zkus mrknout na Zeravika. 


   
ReplyQuote
(@matejvala)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 13
 

@richard díky za info, lze připojit do loxone? Je to kvalitní čerpadlo podobně jako od Acondu?


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

@matejvala je on/off a tak ho i pres loxone ovladam. Ekvitermní regulaci a rizeni  3cestneho ventilu uz mam pres Loxone. Ja kupoval 5kw za 85 tisic pred dvemi roky. 


   
ReplyQuote
Page 7 / 19
Share: