X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

tepelné čerpadlo

281 Posts
31 Users
29 Likes
17.5 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@l-adamek tak sem se podival do grafu a jede skoro vetsinu dne ted ty posledni 2 mesice. ono to bude asi tim, ze reguluje otacky a zrejme jede pomalejs ale furt.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Super zprava, ze jsem to uplne nedoprasil. Teplotu do podlahy hadam mas taky kolem tech 26. 

S grafy si jeste hraju, ale vypada to takto:

TC

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Pokial je to invertor, tak bude uberat. Moj vzduch ide prakticky od oktobra do konca marca v kuse, cykluje len ked je vonku 10+ (minimalny prikon 400W, COP ~4.5-5, coz su skoro 2 kW).


   
ReplyQuote
 xoor
(@xoor)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

Taky acond G4. Dum 135m2 podlahy, 22,5-23,5C vzduch, topím vodou na 26C, to co tam bylo nastaveno. Nemám to zatím rozlišené kdy se ohřívá voda nebo topí, ale vím, že ty peaky 1,5kW jsou na ohřev vody. Zbytek je topení. Občas se mi stává, že tč spustí jak kompresr tak i bivelaci 5,4kW zvláštní. Kolektor je vychlazen na +6C. 

Screenshot 20201202 150914

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Tak to mam ten graf spotreby uplne jinak. Jednak mi to bivalenci nepousti vubec (jen pokud si ji rucne zapnu na turbo kvuli vane, coz je ale jednou za rok 😉 ), a pak i prumerne spotreby mam defakto nizsi, ale castejs.

 

chrome 2020 12 02 15 21 01

Barak ma 250m2 podlahove (dole 150, nahore 100), solanka 4C.

(jo a ty minusy, to je nepresnost mereni. nemam primo elekromer nad TC, ale mam mereno vse ostatni a pak hlavni elekromer, takze se to odecita 😉 )


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Hmm, musim poridit elektromer jen pro TC. Ja mam zatim jen grafy spinani a teplot.

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Taky sem prave nemel, tak sem to vyresil tim odectem. Tim ze mam 1F elektromery skoro na vsem co zere, tak to proste sectu a odectu od hlavniho. Takze neco malo spotreby mi jde do statistiky TC navic, ale je jen jen minimum.

Co se tyka spinani, tak to mi vypada takto. je to dohromady TUV i teplo.

chrome 2020 12 02 15 24 08

nemam zvlast teplo, ale tuv zvlast je takto:

chrome 2020 12 02 15 25 34

 

U toho tepla mam ale udelanou benevolentnejsi tu hysterezi (rika se tomu tak, zejo 😉 ) topeni. nemam to jak ty po 0.5C, ale mam tam ty dva levely "turbo" a normal


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Takto je logika. defakto jsou 3 zony. kdyz je moc zima, pusti se turbo, kdyz je v druhe zone, tak se jen pritapi a kdyz je nad neco, tak vypne.

LoxoneConfig 2020 12 02 15 26 46

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

A tady jeste s live hodnotama, at jde videt co do toho leze:

LoxoneConfig 2020 12 02 15 28 14

pomoci pozadavku na teplotu vratne vody pak reguluju, jestli ma topit trochu, turbo nebo vubec.

 


   
ReplyQuote
 xoor
(@xoor)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

@L mně se to takto chová od začátku. Díval jsem se i na data před výměnou kompresoru co jsem absolvoval a voda 1,3kW a topení 1,1kW a potom hned 600W. Většinou ráno, přes den jen občas. Jinak spotřeba za poslední týden kdy teploty v noci jsou -4 až -5C a přes den -2 až +1C průměr 8kWh v létě to je cca 2kWh.
A ty nenahříváš vodu na 60C jednou týdně?-

This post was modified 3 years ago by xoor

   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Mne se na G4 pousti bivalence pouze

- pri nahrivani TUV na 60°C pri antisepsi 1x tydne

- kdyz klesne teplota v TUV asi pod cca 32°C Nemam vypozorovano presne

 


   
ReplyQuote
 xoor
(@xoor)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

@l Jaký má tvůj kompresor příkon při 50C turbo? Umě si to fakt bere přes 1,4kW a ty máš graf jen cca 1kW, neměří ti to blbě? Mám 3f elektroměr jen pro Tč a myslím, že to celkem odpovídá.
Jinak komplet celou regulaci nechávám na acondu, jen vyčítám hodnoty. Mám to přeplé na regulace AT.  

 

Edit: už jsem četl to stou vanou turbem a bivelací..

This post was modified 3 years ago by xoor

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@xoor dobra poznamka s tema 60C, nahrivam, to dela TC samo. ale i tak ocividne nespina patronu.

ten prikon bohuzel netusim presne, ale podle tho grafu je to max ta 1kw, vic tam ani za cely tyden neni.

 

Takto pak vypada, kdyz je zapla BIV rucne kvuli vane:

chrome 2020 12 02 15 52 53

S tim elektromerem, je mozne, ze to nemeri uplne presne, ale podmerovat by to nemelo. Na vstupu domu mam kvalitni 3F elektromer s impulzama, a pak vetve domu jsou uz obyc 1F. A to TC merim tka, ze vemu 3F - SUM(1F). Takze maximalne to ukazuje o neco vic, ale urcite ne min


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Tohle je spotreba za cely rok. jak jde videt, vany bylo malo ;-). zena cekala prcka, takze horka lazen nepripadala v uvahu 😉

chrome 2020 12 02 15 54 35

   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

A jak merite/pocitate COP?


   
ReplyQuote
Page 2 / 19
Share: