X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

tepelné čerpadlo

281 Posts
31 Users
29 Likes
17.5 K Views
(@eiffel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 103
Topic starter  

Zdravím místní společnost, 

jsem nově registrovaným ale blog i fórum sleduji již poměrně dlouho. Jsme ve fázi výběru dodavatele TČ země-voda a rád bych Vás požádal o zkušenosti s Vašimi stroji. Konkrétně uvažujeme o stejném acondu jako má L a ještě mě zaujala varianta uživatele  koldavideo jehož blog jsem též pročetl. 

Předem děkuji všem 

 


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Vitej na blogu a foru. s TC slozita otazka 😉

Ja jsem s acondem stale spokojenej, vse funguje jak ma. Ale uz sem slysel i nazory lidi, co kupovali po mne, ze tak spokojeni nejsou. Pry je zjednodusene modbus api a nejde uz delat tolik veci co mohu ja. A pak nekdo mel problem s kvalitou, ze pry reklamoval snad 3x cerpdlo. Ale to byl jeden clovek, stat se muze.

Pokud mate ostatni Acondy, klidne piste jak jste s nima spokojeni. Ja osobne bych do nej sel pres to vsechno znova. Celkove funguje za mne dobre.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 492
 

Já mám Nibe, samo o sobe funguje dobře, ale implementace modbus komunikace je hrozná. Vůbec nechápu, jak v dnešní době to může být takový problém.


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

Daikin Altherma LT (vzduch - voda)

S hardwarem spokojenost, možnosti komunikace jsou horší. Existuje modul na KNX ( https://www.zennio.com/products/clima/klic-da ), Modbus bohužel chybí.

Zrovna si hraju s tímto: https://github.com/Arnold-n/P1P2Serial Pokud se podaří, co se dařit má, tak půjde číst a ovládat všechno 🙂

Celkově spokojenost, šel bych to Daikinu znova.

Každopádně bez ohledu na to, jestli půjdeš do země-voda nebo vzduch-voda, bez ohledu na to, jakou značku vybereš, chtěj TČ s možností topení a chlazení. Cenový rozdíl minimální (je to jenom o softwaru TČ) a přidaná hodnota velká. Pokud máš sádrokartonové stropy, tak místo obyčejného SDK použij SDK panely s integrovanými trubičkami (prodává Rehau). Napojíš na TČ přes samostatný rozdělovač a máš zdravou klimatizaci na léto.


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Ahoj,

mám NIBE, spokojenost veliká. Původně jsem chtěl integrovat modbus, ale nakoenc jsem do toho nešel, 10k za krabičku se mi zdálo moc. Nakonec jsem skončil u toho, že statistiky vyčítám přes NibeUplink API a z loxone ovládám TČ pomocí bezpotenciálových kontaktů a omezil jsem se na ovládání:

  • blokování/povolení elektro patrony
  • blokování/povolení kompresoru
  • blokování/povolení vytápění

jinak i kdyby to integrované nebylo, tak to TČ jsem díky statisktikám a grafům vyladil tak, že do toho nemusím sahat. Blokování elektro je aktivní celý rok, blok kompresoru jen když je vysoký el tarif; blokování topení mám jen jako pojistku, kdyby TČ zahájilo topnou sezonu dřív než já chci, ale za ty 3 roky už je to vychytaný.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja mam kondenzacku od klimacky v celkovej investicii 60k, riadim si to sam v loxone. SCOP 3.6, podlahovka + bojler.


   
ReplyQuote
 Maja
(@maja19)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 26
 

Máme Acond 14 a Acond 17. Obojí cca 3 roky. Ani jedno připojené do chytré domácnosti. Spokojenost veliká, jak s provozem tak se servisem. Já budu pořizovat Vaillant, protože měl lepší nabídku, jinak bych šel také do Acondu.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Vsetko je to jeden velky business. Ja som teraz na TZB videl mackopsa od Vaillant-u - zem-voda, kde je zem nahradena gigantickou vrtulou s gigantickym vymennikom. Cena stvrt mega. Ucinnost zhruba na urovni mojej ciny (ok, mozno o malinko lepsia).  No nekup to 😀


   
ReplyQuote
 xoor
(@xoor)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

@L Acond před několika měsíci aktualizoval FW a již jsem schopen ovládat a vyčítat většinu potřebných hodnot přes modbus, přibyla celá nová stránka viz obrázek, nic podstatného nechybí. 

ModbusTCP

Bohužel jsem měl jakousi závadu, kdy přestalo tč fungovat, patrona na ohřev vody fungovala, nejprve vyměnili desku, ale to nic neřešilo a museli pak měnit celý kompresor, což mě i technika hodně překvapilo, protože tyto tč mají celkem spolehlivé kompresory. Servis je opravdu dobrej. Záruka na kompresor je 10let můj chcípl po 2,5letech provozu :(.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@xoor: diky za post, tak to je fajn, ze tam zase modbus vratili a ze tomu navic udelali takhle peknou stranku. to mam opravdu radost.

ad cerpadlo, prijde mi, ze obcas maji nejaky uplne vadny kus, podobne probelmy mel i Martin Doubek. a pritom hromada dalsich z nas to ma uplne bez komplikaci.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Co tam maju za kompresor? Videl si to vybrate von?


   
ReplyQuote
 xoor
(@xoor)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

Tak to bohužel nevím, byl jsem mimo, když tu byl servisák a rozdělávat se mi to teď nechce.


   
ReplyQuote
(@eiffel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 103
Topic starter  

já se zítra jedu podívat do Kroměříže k Ing. Žeravíkovi, jsem poměrně dost zvědav...


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@xoor jasne to ja len zo zvedavosti


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ahoj,

Mame pasiv, TC od Acondu se zemnim kolektorem (vlastne stejne reseni jako Vodnik-Ludek).

Ted si hraju s nastavenim cerpadla. Mam nastaveno, ze do podlahy mi jde voda 26°C a jakmile vratka klesne o pul stupne na 25,5°C, TC zazne znovu natapet na 26. 

V grafech ale vidim, ze TC jede denne docela dost hodin.

Kolik hodin denne vam jede TC pri topeni do podlahy?


   
ReplyQuote
Page 1 / 19
Share: