Forum

Forum

Notifications
Clear all

Rekuperace

895 Posts
82 Users
32 Likes
269.2 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Mne podstrop montaznik nedoporucoval, dovody si nepamatam (brink).


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Asi tě chtěl ušetřit sprchování při otevírání jednotky.

Některé mají na víku trochu kondenzátu a ten opláchne toho kdo do ni leze. Ale třeba už to mají vyladěné. Řešil jsem to naposledy 3 roky zpátky.


   
ReplyQuote
(@eiffel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 103
 

tak předpokládám, že se dekl až tak často nesundává, filtry jsou přístupné samostatně (aspoň u toho venusu co jsem dával odkaz)


   
ReplyQuote
(@eiffel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 103
 

máte tu někdo graf rekuperace s předehřevem z elektroměru?


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 
SmartSelect 20210125 091812 Loxone

Myslis toto?


   
ReplyQuote
(@eiffel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 103
 

přesně, děkuji 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Mal som zasuvkovy elektromer asi rok a pol v pred rekuperackou, ale vysledky si uz nepamatam. Zhodnotil som ze je to nezaujimave cislo a vyhodil to z hlavy.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Perlicka - vcera vecer som hystericky behal po baraku s hasicakom. Zrazu som v obyvacke zacitil zavan smradlaveho tepleho vzduchu, vyslovene po spalenej elektrike, ako ked sa smazi drat. Zena s 2r dcerou zrovna v sprche, no popici. Zrovna v ten den som mal ruky v podhlade napriec barakom, dotahoval som utp-cka na dalsie unifi ap-cka. No proste fasa cierne scenare.

Vlietol som do kupelne, upozornil zenu ze je pravdepodobna okamzita evakuacia (coz zo sprchy rovno do -10 je jasny zapal pluc), zobral hasicak, obehol som cely barak z vnutra, nikde nic, vylietol som na povalu, nic, obehol som cely barak z vonka, nic. Zacal som nadavat na susedov komin, ale nesiel mi do hlavy ten zavan tepleho vzduchu, to nedavalo zmysel.

Ked som to potom cely vecer v hlave sumarizoval, s hasicakom stale vedla gauca, zacal som si dokonca mysliet, ze ten zavan horuceho vzduchu bol len moj adrenalin co mi vyletel ked som zacitil smrad a ocakaval poziar a ziadny zavan som vlastne necitil.

Dnes vecer ale znovu - DOPICI KURVA COTOJE ?!

Resume - ako najpravdepodobnejsi scenar sa mi javi predhrev spirala v rekuperacke (brink), pretoze dnes som si uvedomil ze v oboch pripadoch som tesne predtym prepol z maximalneho vetrania na minimalne (nocny rezim). Zajtra to znovu testnem, je mozne ze vypnutie/znizenie predhrevu pojde v nejakom oneskoreni voci ubratiu vykonu a na spirale sa spalil nejaky bordel. Tym ze je vonku -11 a ja som vetral 300 m3/s sla spirala urcite nadoraz.

Toz len keby to nahodou postihlo v tychto mrazoch niekoho dalsieho, tak nemusi hned dostavat infarkt ako ja ...


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

@dusanmsk No to je dobre! Ja spim jako miminko, nic takoveho se mi nemuze stat, protoze mi rekuperace odstavila na zamrazu a teprve vcera jsem predehrev objednal (na Atreu, dodaci doba 2 tydny, takze to vyuziju az tak pristi zimu). Kazdopadne diky za usetreny infarkt 🙂


   
msk reacted
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Jsem rád že jsem zvolil aktivní + pasivní rekuperací, elektrický předehřev nemaje


   
ReplyQuote
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
 

Vsechno ma vyhody a nevyhody, jestli to stoji par dni v roce, tak to neni zadna tragedie 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Presne tak, uz som to tu pisal ze som mal skoro 2 roky wattmeter pred rekuperackou a kedze si tu spotrebu nepamatam, tak bola nezaujimava. Skor tato zima je vynimocna ze je taka kosa + malokedy v mrazoch vetram na plne pecky (kvoli vlhkosti). Dnes si ten scenar zopaknem aby som si to potvrdil a mohol v klude spat.


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Kdysi jsme se tady hádali o zemním kolektoru pro rekuperaci, který mám a zatím stále funguje, nikdo z toho nemá osypky, je v rámci možností čistý (prach, bez plísní) a teplota nasávaného vzduchu při -10°C je 8°C. Takže s odstupem času se mi to nejeví tak hrozný jak to všichni popisovali 🙂


   
Richard reacted
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@bery jake ma parametry prosim?


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

@richard

Mám to řešené po sedlácku, takže to rozhodně nechci nikomu tlačit. 3x potrubí KG 110mm vedle sebe s metrovým rozestupem v hloubce 1-2m a délce 50m.
Někde jsem ale udělal chybu ve výpočtu, protože tlakové ztráty jsou moc vysoké a musel jsem vháněcí ventilátor přemístit ven na vstup do kolektoru. Pokud sál z kolektoru, průtok vzduchu byl opravdu malý, pokud ho protlačuje kolektorem, je to účinnější a navíc je mi jedno, jaký dělá venku kravál, nemám sousedy, ani nebudu mít 🙂


   
ReplyQuote
Page 49 / 60
Share: