Forum

Forum

Notifications
Clear all

Rekuperace

895 Posts
82 Users
32 Likes
269.2 K Views
Oliver
(@olikssen)
Eminent Member
Joined: 8 years ago
Posts: 47
 

Milane, můžu se zeptat, jakou nabídku jsi od Somathermu dostal? Také o nich přemýšlím.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 
Posted by: Pavel
Posted by: nksh

 

Take budeme mit Nilan Compact. Cena hrozna, ale je v tom i bojler a umi i dochlazovat.

Momentalne zrovna resim jakym stylem vyresit ovladani. Pres Modbus se daji ovládat i jednotlive komponenty rekuperace. Ale otázka je, zda to nakonec stejne nepobezi celorocne na "Auto" 🙂

   

Tak přesně tohle taky řeším zda má smysl utrácet za modbus extension. Asi to vyřeším přípravou a čas ukáže, extension můžu dokoupit kdykoliv. 

Ono s tím souvisí ještě jedna věc ohledně ovládacího displeje, chtěl jsem k rekuperaci ten nový větší LCD, pak se ten původní co je standardně k rekuperaci přemisťuje k jednotce a slouží jako servisní. No ale v případě řízení přes Loxone by větší LCD neměl asi moc smysl. Teď mě napadá že modbus extension je levnější než to jejich LCD 🙂

Nakonec jsem rad ze to mam pres modbus. Nastavovat pokazde vse rucne na tom jejich ovladacim panelu to by mi asi hrablo :))

A s tim celorocnim provozem na "Auto" to take nevidim moc ruzove.


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Po tom co jsem poptával ten jablotron byla nabídka od Somathermu příjemná změna. projektant mi říkal že by se mohli dostat na 125. Spletl se jen o trochu. U mě to dělalo 131k. Oproti 210k od Jablotronu je to parádní cenovka. A přístup taky hodnotím kladně. Ze začátku když jsme řešili nabídku a smlouvu to trochu trvalo ale alespoň dopředu dali vědět že bohužel nestihnou termín. To je mi příjemnější než když je pak ještě čtrnáct dní ticho. Takže asi tak


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

to rad slysim, ze jsou porad v pohode a cenove rozumny 😉


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Zatím jsme po podpisu smlouvy a po třech dnech od podpisu jsem měl první návrh projektu rekuperace. Takže já jsem zatím spokojen. Do smlouvy jsem si nechal vepsat že v případě že se mi nebude líbit cena po tom co bude projektem určena jako definitivní tak jim zaplatím projekt (cca 7k) a půjdeme od toho. 🙂  


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Umí Loxone měnit u rekuperace Stiebel Eltron LWZ 170 E plus měnit i výkonové stupně? nebo jen zapnout vypnout? Komunikace je asi přes analog výstup 0-10V že?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

@kudykam: ano, pres analogovy vystup lze menit otacky 0-100%


   
ReplyQuote
slunko
(@slunko)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 41
 

Jen k te rekuperaci. Mrknete na ThermWet. Dva roky zpatky me zaujaly ty jejich jednotky vnejsim designem a po prostudovani technickych parametru taky fajn. Hlavne se mi z pohledu geeka libi, ze ovladani funguje hezky pres TCP Modbus, takze zadny dalsi extensiony, dalsi vstupy nebo vystupy a umi to hlasit i stavy. Navic komunikace s nima byla radost. Zatim mam tu jednotku v krabici, takze snad nejasam predcasne. Muzu kdyztak vic v PM, resil jsem to hodne.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

PM se prosím vyhni, určitě si všichni rádi přečteme tvé zkušenosti a závěry, proto fórum existuje. V PM bych řešil jen osobní věci, které ostatním nic nepřinesou. Díky.


   
Gargamelko reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

@slunko: Presne tak, urcite kdyz budes sdilet sve zkusenost, pis je verejne. Klidne pro to zaloz novy topic jen s nazvem tve rekuperace, postni tam fotky, atd. Spousta lidi to oceni.

Diky!


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Pozrel som to len zbezne, ale cenovo je to v hladine vsetkeho ostatneho. modbus/tcp asi nie je na skodu, ale ruku na srdce - zaujimalo niekedy niekoho z Vas ovladat nieco ine ako vykon 10-100%? Ja som este neosadzoval, takze nedokazem z vlastnej skusenosti posudit, ale idem prave do jednotky 0-10V, pricom si myslim, ze by som si vystacil aj s impulznym vstupom na riadenie nizkeho/vysokeho vykonu...


   
ReplyQuote
slunko
(@slunko)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 41
 

Ok chlapi, mate naprostou pravdu. Ja jen v tech diskuzich se dycky ztracim tou zaplavou offtopic reakci 🙂

Libi se mi, ze komunikuje obousmerne. Takze i stavy, teploty, otacky apod by melo byt mozne bez problemu vycist (jak jsem psal, zatim to mam jen v seznamu promennych, ktery jde ale asi resit dal s panem Linhartem primo z ThermWetu). Seznam promennych dole, kdo by to chtel videt. 

Jinak msk ma pravdu, rekuperace je v podstate jednoduchy zarizeni, kde ridim hlavne otacky. Ja to mam ale asi jako par dalsich posunuty dal, ze bych rad mel vice dat a mel vice moznosti a prehled. To je treba duvod, proc se tak "dru" s klimatizacema a jejich integraci jinak nez pres infra.

 

Posílám seznam proměnných:

proměnné, které přebírá z nadřízeného systému

    HoldingRegs    := RH_mas 
    HoldingRegs    := CO2_mas
    HoldingRegs    := SQA_mas
    HoldingRegs    := PWR_mas
    HoldingRegs    := Krb_mas

 

proměnné, které poskytuje nadř. systému

 

InputRegs.Te1_slave             := Te1;
InputRegs.Te2_slave             := Te2;
InputRegs.Ti1_slave             := Ti1;
InputRegs.Ti2_slave             := Ti2;
InputRegs.Filtr_slave           := filtr_procenta;
InputRegs.Ucinnost_slave        := ucinnost;
InputRegs.M1_vykon_slave        := aktualni_vyk_mot_M1;
InputRegs.M2_vykon_slave        := aktualni_vyk_mot_M2;
InputRegs.Predehrev_vykon_slave := Predehrev_PWM;
InputRegs.Dohrev_vykon_slave    := 0.0;
InputRegs.Prikon_aktualni_slave := okamzity_prikon;
InputRegs.Vykon_slave           := aktual_vyk_mot;
InputRegs.RH1_slave             := RH1_vysl;
InputRegs.RH2_slave             := RH2_vysl;
InputRegs.RH3_slave             := RH3_vysl;
InputRegs.RH4_slave             := RH4_vysl;
InputRegs.RH5_slave             := RH5_vysl;
InputRegs.RH6_slave             := RH6_vysl;
InputRegs.CO2_1_slave           := CO2_1_vysl;
InputRegs.CO2_2_slave           := CO2_2_vysl;
InputRegs.CO2_3_slave           := CO2_3_vysl;
InputRegs.CO2_4_slave           := CO2_4_vysl;
InputRegs.CO2_5_slave           := CO2_5_vysl;
InputRegs.CO2_6_slave           := CO2_6_vysl;
InputRegs.SQA1_slave            := SQA_1_vysl;
InputRegs.SQA2_slave            := SQA_2_vysl;
InputRegs.SQA3_slave            := SQA_3_vysl;
InputRegs.SQA4_slave            := SQA_4_vysl;
InputRegs.SQA5_slave            := SQA_5_vysl;
InputRegs.SQA6_slave            := SQA_6_vysl;


   
L reacted
ReplyQuote
slunko
(@slunko)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 41
 

A mozna jen doplnim, ze cena se dala resit. Jsem na nejakych 110tis bez DPH za komplet material (instalaci pojedeme sami) na barak pres 220m2 s jednotkou v jednom rohu, takze trubek pozehnane (ted je toho plna puda).

Jo a budeme napojovat i geberity na odtah do rekuperace. Mozna to uz tady bylo, ale resili jste to nebo planujete taky? Prijde mi to fajn zpusob vyuziti.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Ty geberity jsou zajimavy napad. Mas nejak spocitano, kolik to ma prinos vs kolik to stoji? Takovej "prd" bude urcite nejakou vyhrevnost mit, ale vyplati se to v souctu celeho baraku na vyhrev? 😉

Ale uz jen kvuli tomu, ze muzes tvrdit, ze prdem vyhrivas barak, to imho stoji za to 😉


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Lol, nahral si mi na smec, sorry ale toto musim:

https://www.youtube.com/watch?v=-WO4Y2UySn0

Ja som povodne chcel odtahovat aj misy, ale nejde vobec o nejaku vyhrevnost. Tym ze sedis na mise a trosku ju "blokujes" (podla velkosti pozadia) a je z nej odtah privodom tak by si udajne nemal tolko zasmradit miestnost. Mne to prislo vcelku luxusne, ale ked doslo k pocitaniu tlakov, vykaslal som sa na to, pretoze by som musel pridat rozdelovaci box a celkovo by som uz tolko nevyrovnal tlaky. WC predsa len neodsaje tolko co ventil, takze by som odsaval ako wc tak ventilom a tak som sa na to vykaslal.

Inak "rozvody na pude" - neslo to tahat interierom? Ako to budes zateplovat? Alebo nemas flexi ale spiro?


   
L reacted
ReplyQuote
Page 3 / 60
Share: