X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Rekuperace

895 Posts
82 Users
32 Likes
270.2 K Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Jenže výroba  tvojeho domácího TČ nepřispěla nijak do HDP České republiky nebo Evropské unie. Ty firmy musí živit šílený aparát, nemovitosti, daně, odvody atd. A i tak některé živoří. 

 


   
msk reacted
ReplyQuote
Oliver
(@olikssen)
Eminent Member
Joined: 8 years ago
Posts: 47
 

Hmmm. U nás bylo nedávno -18 a rekuperace jela v pohodě...


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Nemůže nějaký majitel poreferovat jak si v těchto mrazech vedla RekuCofa?


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 
Posted by: msk

Vcerajsia noc ma donutila povenovat sa rekuperacii. Clovek moze mat predhrev, kludne aj aktivnu rekuperaciu, ale pokial je vonku -15 a hmla ako v riti, nepomoze mu ani svata voda (jedine ta tepla tecie zo sprchy 😀 ). Vysledok? Na noc odstavene, nenasalo to ani deci vzduchu. Rano na stafle, demontovat, vysprchovat, vysusit a uz sa zas vetra.

Kto to ale dal so ctou bola klima, ta sic celu noc jedna velka ladova gula vrcala na 2 kW ale s COP 2.7, coz ja osobne (skoro) po druhej sezone hodnotim ako moj top projekt a tymto sa smejem do oci vsetkym "odbornikom" na tzb info s ich nibe a stiebelmi za stvrt miliona s vo vysledku identickou usporou 😀

Jakým způsobem kombinuješ klimatizaci a rekuperaci? Máš to nějak napojené na rozvody?


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Take jsem zadny problem behem vcerejsi mrazive noci s rekuperaci nezaznamenal 😉

A kdyz je venku mlha, tak by naopak mela jet s vyssi ucinosti ne?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Klimu a reku nekombinujem vobec nijak. Ucinnost moze zlepsit podla mna vlhkost odsavaneho vzduchu, nie nasavaneho, ta ucinnost praveze zhorsi. Skusim sem dat fotky aby bolo jasne v com tkvel problem.


   
ReplyQuote
 eda
(@eda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 63
 

Ahojte, rád bych zjistil, jak na tom jsou ostatní rekuperace, ale mám nepříjemnou zkušenost s mojí Futurou od Jablotronu. Když jsem nyní měnil filtry, zjistil jsem, že vstupní filtr (venkovní studený vzduch) je vlhký a silně na něm kondenzuje voda, hlavně tedy na papírovém rámečku. Na dvou místech už dokonce byla lehká plíseň. Teploty jsou nyní kolem nuly. A děje se to i na novém filtru.

Máte někdo podobnou zkušenost?

IMG 20190218 102430

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

To je hodně blbý. Asi informuj Futuru, ať vědí, že mají problém.


   
ReplyQuote
 eda
(@eda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 63
 

To jsem je samozřejmě informoval a nyní čekám na vyjádření. Jenom chci zjistit, jestli jsem zase unikát v tomto problému (jako jsem u všech firem vždy unikát a jinde se to ještě nestalo) a nebo je to běžná věc. Jednotka má entalpický výměník, tak bych předpokládal, že se vlhkost bude srážet na očekávaném místě ve výměníku a ne někde na přívodu. Svědl bych to například na netěsnost "špuntu", který se musí oddělat když se mění filtr, jako že by to přisávalo teplý vzduch z místnosti, ale voda se sráží i na zadní části filtru.


   
Skadra reacted
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Podcenili tloušťku izolace. Rosný bod je prevít.


   
Skadra reacted
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Sorry ze rejpam, ale nakup rekuperace od Jablotronu nechapu - nemaji v tom vubec zadnou praxi, a na to ze jim zakaznici defakto delaji betatest to neni moc levny 🙁


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Každý výrobce se to musí na někom naučit.


   
ReplyQuote
 eda
(@eda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 63
 

Přesně tak, jsem pokusný králík 😀 Už mi budou měnit komplet elektroniku na novější generaci, takže to vypadá, že mají stále bouřlivý vývoj. Ale dle referencí měli mít železo na velmi kvalitní úrovni. Až tedy na tento větší zádrhel.

Ono to není přímo Jablotron, ale jedná se o Jablotron Living Technology, což je firma, kterou Jablotron koupil a která má se vzduchotechnikou již nějakou zkušenost.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Já jsem na Nilanu nikdy vlhký filtr nezaznamenal.


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

Mam Zehnder Aircomfort 350 s entalpickym vymenikem a mokre filtry jsem zatim neresil. Ted tam testuju neoriginalni filtry v papirovem ramecku a ty take mokre nevypadaji...


   
ReplyQuote
Page 29 / 60
Share: