X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Rekuperace

895 Posts
82 Users
32 Likes
269.6 K Views
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 
Posted by: koldavideo

Podle mně předehřev nemá cenu ani instalovat. Třetí sezona a nepotřebuji ho...

To jako pokud je týden méně jak -5° tak celý týden nevětráš? To si v pasivním domě nedokážu představit...


   
nksh reacted
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

S tim predehrevem to by me zajimalo - to vam nevadi ze jde z vydechu v zime vzduch treba o 15st?

Jinak Wafe ma jestli se nepletu entalp. vymenik. To je trosku slepa cesta.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 
Posted by: kudykam
 
Já jedu taky na dotace a dle mých informací by to mělo jít i s jednotkou Cofa. Jen musí mít certifikaci a prohlášení o shodě a to má.

Tou NZU jsi si jisty? Ja kdyz zjistoval, tak bez SVT docela problem. V podstate u me rozhoduje jestli Rekucofa ano/ne pouze moznost NZU B2.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: kudykam
Posted by: koldavideo

Podle mně předehřev nemá cenu ani instalovat. Třetí sezona a nepotřebuji ho...

To jako pokud je týden méně jak -5° tak celý týden nevětráš? To si v pasivním domě nedokážu představit...

při -5°C určitě předehřev potřebovat nebudeš.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Pokud vím, tak pan Trubač usiloval o certifikaci pro NZU.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 
Posted by: l.adamek
Posted by: kudykam
 
Já jedu taky na dotace a dle mých informací by to mělo jít i s jednotkou Cofa. Jen musí mít certifikaci a prohlášení o shodě a to má.

Tou NZU jsi si jisty? Ja kdyz zjistoval, tak bez SVT docela problem. V podstate u me rozhoduje jestli Rekucofa ano/ne pouze moznost NZU B2.

Zatím ti to 100% nepotvrdím, můj projetant co mi dělal i žádost na NZU tvrdí že ano. Pro jistotu jim ještě napíšu a na toto se zeptám.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 
Posted by: koldavideo

Pokud vím, tak pan Trubač usiloval o certifikaci pro NZU.

Ano, tuto informaci jsem sem daval presne pred rokem ja pote, co jsem s nim vse resil po telefonu. Od te doby ale zadne zpravy nemam a v seznamu SVT ho nevidim.

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

ja jsem na hrane mezi B1 a B2 a tak nechci projektanta prudit jeste timto... prudim ho celkove asi dost. Tak tady jsem se "nechal" presvedcit. Taky se mu moc nelibila efektivita, coz ja jsem tak kriticky nevidel, ale jak rikam, po 15 minutach jsem to vzdal. 

Koldo, to je dobra zprava, protoze pod -5°C je jen par dnu v roce.

 


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 
Posted by: Richard

ja jsem na hrane mezi B1 a B2 a tak nechci projektanta prudit jeste timto... prudim ho celkove asi dost. Tak tady jsem se "nechal" presvedcit. Taky se mu moc nelibila efektivita,...

 

Nemá ten výměník náhodou taky efektivitu kolem 90%???

Můj projektant se jen pousmál, když viděl jak vypadá bypass..

Update: mimochodem v podmínkách dotace není nikde psáno (nebo sem to tam nenašel), že musí být rekuperace jen z nějakého seznamu. Píše se tam jen, že musí být instalována odbornou firmou. viz:  https://www.novazelenausporam.cz/dokumenty/detail/?id=591


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Mate nekdo reálné hodnoty napr z dnešního dne? Odtah z mistnosti ,sani z venku a přívod do místností?

Ja mam ted třeba:

Odtah z mistnosti 21.5st

Sani z venku 2st

Privod do mistnosti 7st!!!

Vyparnik 20st

Venku je vlhkost cca 78%,uvnitř 46%...

Mam Nilan VPL15


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Bohužel nemám zapnutou statistiku na teplotním čidle výměníku, takže nemůžu mrknout zpětně na data. Mám ale jednotku Nilan, která má jiný výměník než rekucofa, s vyšší účinností.

rekuperace

   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 
Posted by: koldavideo

Bohužel nemám zapnutou statistiku na teplotním čidle výměníku, takže nemůžu mrknout zpětně na data. Mám ale jednotku Nilan, která má jiný výměník než rekucofa, s vyšší účinností.

rekuperace

@koldavideo

Na jake adrese(modbus) mas privod do místnosti? Kua to preci neni mozny abych to mel tak na... přirození 🙂

Podle toho jak to mas ty,me jako jediná moznost prijde prohozeni vyparniku a přívodu do místnosti ...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: David
Posted by: koldavideo

Bohužel nemám zapnutou statistiku na teplotním čidle výměníku, takže nemůžu mrknout zpětně na data. Mám ale jednotku Nilan, která má jiný výměník než rekucofa, s vyšší účinností.

rekuperace

@koldavideo

Na jake adrese(modbus) mas privod do místnosti? Kua to preci neni mozny abych to mel tak na... přirození 🙂

Podle toho jak to mas ty,me jako jediná moznost prijde prohozeni vyparniku a přívodu do místnosti ...

Nerozumím.

Modbus nepoužívám. Vše jsem předělal na loxone. Teplotní čidla jsou umístěná v jednotlivých hrdlech rekuperační jednotky. 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

aha kua, ja to mam napojene pres modbus,takze beru data z toho...


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

VPL 15 je ciste aktivni jednotka. Pokud Ti nejede kompresor, tak ty teploty odpovidaji.

Napr. Compact s kompresorem aktualne:

Sani 3,0st

Privod do mistnosti 40,4st


   
ReplyQuote
Page 27 / 60
Share: