Forum

Forum

Notifications
Clear all

Rekuperace

895 Posts
82 Users
32 Likes
269.3 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Cena?


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Nilan VPL 15(420m3/h), aktivni. Cena 75 bez DPH. Ma to primo napojeni na Loxone(modbus), spiro + plast 2x hvezda vesmes.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 
Posted by: L

@msk: Bavi mne, jak se v pravidelnych cyklech tahle diskuze furt opakuje 😉

2C rozdil bych v VPC baraku nedal ani omylem. to by se mi driv rosily ty cihly 😉

Dost zalezi na rozvrzeni mistnosti. U nas vpc 17.5 a neni problem mit v loznici o 3st min nez napr. v obyvaku.

Rekuperace, byt aktivni, to proste sama nevytopi.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 
Posted by: msk

Cena?

celek asi 150tisic s DPH. Jednotka samotna 74tisic


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

Tak to ja se ve VPC baraku dostanu klidne na rozdil 3°C 🙂

TeplotyListopad

Ale je fakt, ze cim vic se vetra, tim jsou teploty bliz ... nejhezci by bylo do toho grafu pridat vykon rekuperace, ten ale bohuzel zatim nemam integrovany v systemu...


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

Ano, rozlozeni mistonsti je take dulezite, na to jsem zapomnel. Jednotka Pichler PKOM4 s entalpickym vymenikem  ca 260k.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 
Posted by: ptr.dvorak

Tak to ja se ve VPC baraku dostanu klidne na rozdil 3°C 🙂

TeplotyListopad

Ale je fakt, ze cim vic se vetra, tim jsou teploty bliz ... nejhezci by bylo do toho grafu pridat vykon rekuperace, ten ale bohuzel zatim nemam integrovany v systemu...

A proč to @ptr.dvorak nemáš? Zehnder jsem já zvolil právě z toho důvodu, že si to s Loxonem rozumí.


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

Protoze nemam Loxone:-P

Ne, duvod je takovy, ze jsem minuly rok v lete doma rozchodil vypinace a od te doby je system v podstate v identickem stavu, motivace si hrat s elektrikou silne opadla, radsi jsem resil povrchy kolem baraku atp. Treba PIR cidla jsem instaloval teprve pred tydnem... Ale doufam, ze ted pres zimu bych to mohl dostat do nejakeho rozumneho stavu, venku se mi nic moc podnikat nechce...:-)


   
ReplyQuote
 Tom
(@tom)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 21
 

@kobra23 nakonec jsem se taky rozhodl pro Zehnder, tak by me zajimalo jakym zpusobem si vyresil integraci s Loxone. Pouzivas Option Box, ComfoConnect KNX C nebo ComfoConnect LAN C?

Zatim zvazuji Option Box, ale jestli to chapu spravne, tak pomoci Option Boxu z toho moc informaci nedostanu.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Zatím ji nemám nainstalovanou, ale bude to přes ten ComfoConnect KNX.


   
ReplyQuote
 Tom
(@tom)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 21
 

Puvodne jsem to taky zvazoval. Nemam ale vubec zadnou zkusenost s technologii KNX. Takze ani nevim jak slozite je to zprovoznit pres Loxone.

Pomoci option boxu je moznost ovladani 0-10V a je mozne jeste ziskat informaci, ze nastala nejaka chyba (detail chyby pouze na displeji RJ). A jeste to umi prepnout jednotku do rezimu stand by.

Pri hledani jsem narazil na tento web  https://www.loxwiki.eu/pages/viewpage.action?pageId=28803368 , kde autor navic zminuje ze pro KNX a LAN variantu je mozne menit vykon jenom dle predem nastavenych hodnot (4 urovne). Akorat jsem nenasel, jestli pres ten KNX muze vycitat i data z cidel, ktere jsou v jednotce. Pise tam tuto moznost u LAN varianty.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

ja tady zminim rekuperaci a uz mi volal prodejce, nevim jestli telepatie, nebo neni tady na foru aktivni 😀

chlapi, ridite intenzitu vetrani v kazde vetvi, kazdem pokoji? Jak delam a autoklimatizacich, resim ventilatory a serva, tak jsem asi postizeny a chtel bych mit klapky pro privod do kazde mistnosti a podle pohybu lidi (CO2 senzory) a podle potreby (digestor, nebo cidlo vlhkosti v koupelne) si ridit vetrani zonove. 

Jak jste v tom daleko? Dela to nekdo? Jako idealni bych videl DC serva 12V se zpetnou vazbou potenciometrem na vystupu, pohyb cca 90°... 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Nikdy Ti to nebude fungovat, totalne rozhodis tlaky. Ciste teoreticky by si mohol takto riadit kupelne/wc, ale niekde na druhej strane musis ten tlak vyrovnat. Vykaslal by som sa na to.


   
ReplyQuote
(@semba)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 54
 

Návod na Zehnder Knx


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 
Posted by: msk

Nikdy Ti to nebude fungovat, totalne rozhodis tlaky. Ciste teoreticky by si mohol takto riadit kupelne/wc, ale niekde na druhej strane musis ten tlak vyrovnat. Vykaslal by som sa na to.

kdyz budu na jedne strane foukat a na druhe odsavat, tak mala diference v pressure drop je prece jedno ne? Dum bude utesneny, tak nebude prisavat dirou ve zdi


   
ReplyQuote
Page 25 / 60
Share: