Forum

Forum

Notifications
Clear all

Rekuperace

895 Posts
82 Users
32 Likes
269.3 K Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 
Posted by: L

@richard: Diky za popis ;-). 7-10% jsou prave ta draha studia. Barak ma vetsinou rozpocet tak 5-7mil, tzn vemou si 500k-700k. Coz je strasne moc ;-).

Ale zalezi, co do toho pocitaji. Osobne mi ale prijde tenhle percentil divny. Kdyz postavim stejny dum jen s ruznym vnitrnim vybavenim, dokazu jeden a ten stejny dum postavit za 4mil ale i za 8mil. 

A pokud oni do polozkoveho rozpoctu daji vyssi tridu veci, hned to naskace.

Ale mozna jim krivdim 😉

suhlasim a kdyz se reknou % tak hned vyskocim. Takze souhlasim s tebou. Nechci tady dat cenu na ktere jsme se dohodli, protoze proste je to vysledek nejakeho jednani. Ale jak chapu, tak projekty jsou cca od 400tisic a vys. Ale projekt jsem videl a jak jsem i pochopil, tak diky tomu bych mel byt schopen teoreticky neco usetrit. Tak pocitam ze se mi to mozn avratim. Mel asi odhadem 2,5x vysku baliku papiru. A dost obsahly slovni popis, detaily. Pokud bych delal dum svepomoci, tak s timto projektem nebudu resit na FB jak udelat preklad a nebo jestli a jakou vzperu mam dat do rohu domu kde bude bezramove okno 🙂 Ted je jasne ze je budu hajit, kdyz jsem si je vybral 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Dulezity je, jestli ti to takto vyhovuje a mas pocit, ze si za to ziskal to co si chtel ;-). Ja osobne bych za projekt na svuj dum 400k nedal.

Mel jsem ho i s projektovkou a castecnym vybehanim tenkrat za supr cenu 120k. Dneska bych to videl tak na 150-180k. Ale jak rikam, to bylo tenkrat.

To co pise @l-adamek mi prijde takova adekvatni cena od vetsiho studia, za coz si zas kupuju to, ze na projektu dela vice lidi a venuje se mi. Ale porad je to ~200k.  400k bych si u sebe asi neobhajil 😉


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@  Oliver jak jsi spokojeny s tou rekuperaci?

v nove zelene jsem nasel jen KORASMART 1400. 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@L mas pravdu a reknu Ti. Mel jsme nabidky za 170k a firma by to i stavela, ale... proste jsem nabyl dojmu, ze to kluci umi a diky jejich snaze usporim na celkove cene. A delam to z CLT jak jsme se bavili u piva.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

hele to jediny je dulezity ;-). jestli si spokojen, je vse ok 😉


   
ReplyQuote
Oliver
(@olikssen)
Eminent Member
Joined: 8 years ago
Posts: 47
 
Posted by: Richard

@  Oliver jak jsi spokojeny s tou rekuperaci?

v nove zelene jsem nasel jen KORASMART 1400. 

Příští týden nám ji přijdou teprve plně spustit, takže zatím je to pro mě krabice na zdi. Nicméně pěkná krabice.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Kluci ty ceny za projektové dokumentace co tady uvádíte, to jsou prováděcí projekty, včetně stavebního dozoru?

Jinak podle mně by to byla docela velká cena.

Co se týče rekuperace, tak to jsme několikrát probírali na pivu. Chce to trošku volného času, nebát se toho a pak to jde za zlomek ceny svépomocí. Je mi ale jasné, pokud člověk nemá čas, pak to musí být jak říká Luděk. Prostě musím z toho mít dobrý pocit a ochotu zaplatit.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Mě teda ty ceny přijdou jako hodně přestřelené, ale asi si zákazníky najdou.

Tady  http://www.cenyzaprojekty.cz/sazebnik.html je sazebník projekčních prací, kde jim to na necelých 7% (studie, územko, stavebko, prováděčka), ale jedná se o oficiální cenové úrovně ČKAIT, které byly vždycky hodně vysoko nad realitou...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

@radek, @koldavideo: No ja si to myslim taky, ze je to ranec. Ale je otazka, jestli ty ceny nesly takto nahoru letos diky vsemu, co se ve stavebnictvi deje. Kazdopadne platit bych to nechtel 😉


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

diky.

Ano je tam vse, vcetne provadecich detailu (tusim ze tam bude cca 12 rozkreslenych detailu). A ano slo to udelat jinde za mene. S Vizi bych chtel B2. Jinde je jasne ze bychom zustali a mozna ani to ne na B1. I pro Vizi se zda ze to bude vyzva podle toho co jsme zatim diskutovali. Ale ofiko kickoff zatim nebyl. A soucasti toho budou i podklady pro Novou zelenou. 

Jeste vsuvka. v systemu CLT jsou i systemove stropy, ktere by tam snadno sly instalovat, vyrobce by to spocital. Tady budeme resit jine systemy, abychom se vyhnuli drahym systemovym resenim prave.  


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

Ty ceny jsou dneska obecne mazec. Kdo muze se stavbou pockat, at pocka na nejakou krizi, ktera urcite prijde, protoze to , jak se dnes firmy chovani, jak si vyskakujou a nevazi si zakazek a zakaznika, protoze si vlastne mohou diktovat podminky, je uplne silene. 
Jsem rad, ze uz to mame za sebou, stavba je urcite zivotni zkusenost a hlavne clovek prijde na to, ze se nakonec stejne musi spolehnout jen na sebe.  


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@koldavideo, ano u me arch. studie, dokumentace pro stavebni povoleni + inzenyring (kompletni vyrizeni povoleni), kompletni dokumentace provadeni stavby (jak jsme psal vyse, kazdy detail promysleny, spocitany a nakresleny), vyrizeni Destovky a NZU. Dokonce jsme dostali cely dum vymodelovany ve SketchUpu.

Za me a za cenu kterou jsme platili: kluci si tam odedreli kazdou korunu. Bavime se opravdu o stovkach hodin prace, reseni jednotlivych stavebnich detailu apod. Unas to vzhledem k cene domu nedosahuje ani 4%. 

Kdyz jsme vybirali, mne se zase vadili projektantni, kteri si za projekt rekli 60k a je to jako pres kopirak (stejny pudorys, stejne stavebni materialy atp.), proste temer "typovy" projekt, ktery je pro ne temer bez prace.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Já jsem platil v roce 2016 za projekt pro stavební povolení 59.000 Kč. Projektantovi jsem dal podklady ve Sketchup a on to udělal do mašliček, včetně PENB, statiky, hluku atd. Součástí bylo i vše kolem domu, tj. Jímky, ploty, opěrné zdi, brány, branky.

Vše jsem si po úřadech vyběhal sám - zajímalo mě jak to funguje.

A proč jsem zvolil tento způsob? Protože profi ateliér mi dal nabídku na 492.000 za skoro to samé. A to jsem nebyl schopen rozdýchat.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Nechce sa mi to cele citat, takze za mna len heslovite:

  • elektrokotol je dnes bez sance pokial to nie je pasiv (a tam nedava zmysel, to skor infrapanely)
  • primarna energia sa da rozne papierovo "postelovat", napr. bojlerom s TC, alebo nejakou silnejsou klimou s topenim do najvacsej miestnosti (investicia ~30-40), zavisi na vynaliezavosti projektanta
  • tepelne cerpadlo nemusi ani na 300m barak stat viac ako 60-100k, vsetko zavisi od TZ. Mna na 5-6kW 200m barak vyslo TC (a ano, je to kondenzacna jednodka od klimy a ano musel som do toho investovat nejaku trochu vlastneho casu) na 60k aj so zalohou formou elektrokotla pre strycka prihodu. Minula sezona COP 3.6, takze si mozu vsetci predajcovia TC za 200-300k a zaruceni odbornici "to ti nebude fungovat" a "v zime z toho bude primotop" z tzb info akurat tak vysrat oko.
  • projektant mi pred 2 rokmi tvrdil ze kamna bez vymenniku nebudu brat do zapoctu primarnej
  • plyn mi nacenili na 150-200k (vykop, trubka, kotol, komin), zavrhol som to bez vahania obratom
  • pokial by niekto silou mocou chcel elektrokotol, moze niekde na smetisku najst nejaku vrtulu, navarit na nu 2 fake trubky a nechat si od vodara podpisat ze nainstalovat tepelne cerpadlo typu monoblok. Fyzicky to nikto kontrolovat nebude (a tusim sa uz ani nekolauduje alebo co), takze ide cisto len o ten papier. Ale pri investicii 60k mat teplo za tretinove naklady (pokial ma clovek vodnu podlahovku) je podla mna najlepsia varianta.

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Souhlas s @msk, když si koupím jakoukoli venkovní jednotku ke klimatizaci (samozřejmě přiměřeného výkonu), tak v domě už pak stačí jen 3 věci - deskový výměník, oběhové čerpadlo a  logika, která to bude spouštět a vypínat. Pak se u pasivu vlezete do pár desítek tisíc Kč za celé řešení. Nehledejte v tom žádnou vědu, chce to jen selský rozum.


   
ReplyQuote
Page 22 / 60
Share: