X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Rekuperace

895 Posts
82 Users
32 Likes
270.1 K Views
(@baros)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 90
 

Máme nainstalovaný provětrávaný zárubně od CAG. Mezery pode dveřma jsou minimální a problémy s podtlakem nemáme.

Takhle to vypadá:

02
01

 

 


   
Aleq reacted
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Myslíte si že je nějaký rozdíl v prostupu hluku když je pode dveřmi malá mezera pro domy bez rekuperce cca 5mm a mezera 15mm pro rekuperaci? Speciální průchodky přes dveře jak tu bylo zmíněno mají nějaké tlumení hluku, ale ta mezera 5 mm pode dveřema tam stejně je. Prahy předpokládám nikdo už nemá.

Není to ve výsledku jen o vzhledu?


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

Rozdíl v prostupu hluku určitě bude, nicméně 15 mm se mi zdá zbytečně hodně. Mám 10 mm a i když pustím VZT na plný výkon, což v praxi nedělám, tak nedochází k žádnému podtlaku atd. Jen je cítit pod u dvěří průvan.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 443
 

Já bych to nyní taky viděl spíš na těch 10mm a pouvažoval o větším prostupu (třeba Invisido) pouze u koupelny, pokud je tam sprchový žlab v nižší variantě (slabším sifonem) nebo nějaká vpust opět s minimálním sifonem (instalatér nám říkal, že zažil koupelnu, kde voda kanálkem nastoupala a vyloženě se rozlívala po podlaze - při větším provozu vzduchotechniky. Nevím ale detaily, třeba neměli skoro žádné průduchy)


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Tak Sapeli nema problem dodat provetravanou zaruben i v Cesku. Explicitne ji nenabizi, ale kdyz si o ni clovek rekne, tak ji dostane. Podminkou je: "Podmínkou je zárubeň normal/obtus 25".

Podle nabidky, co mi poslali je cena za provetravanou zaruben cca 750,-.

Kdyz srovnam nabidku CAG a Sapeli, tak na 15 dverich je Sapeli mirne drazsi (do 20%), ale cekal jsem vetsi rozdil.


   
ReplyQuote
(@baros)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 90
 

CAG má příplatek za provětrávanou zárubeň 550,-

Když jsme dveře řešili minulý rok koncem března, tak jsme dostali "veletržní" slevu 15%.

Letos je veletrh FOR HABITAT 22.-25.3, tak doporučuju to vychytat.

 

 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Slevu do 15% dostanes automaticky vzdy u vsech vyrobcu 😉


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

@PEPE: když teď byly ty mrazy, rád bych se zeptal, jak to u WAFE vypadalo s tou slibovanou rekuperací vlhkosti ...wafe slibuje že umí vrátit většinu vlhkosti zpět

máš prosím nějaké naměřené hodnoty?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
 

Milan napsal:

Trochu odbočím ze směru kterým se ubírá diskuze. Když jsem napsal hodnocení o dodavateli oken tak aby jste si nemysleli že u nás jde vše dobře tak s montáží od firmy Somatherm máme trochu problém. Všechno jim neskutečně trvá a každou blbost řeší alespoň na dvě návštěvy. Nechápu jak se jím to může vyplatit jezdit 140km například kvůli tomu že si nevzali dost výústků. 

Zkušenost z posledních dvou týdnů: Po dvou měsících když jsem od nich chtěl spustit rekuperaci začali termín řešit až když jsem napsal poslední upozornění a že budu chtít uplatnit smluvní pokuty. Volá pan Drozd že přijedou ve čtvrtek navečer. Tak dobré. Ve čtvrtek v osm večer volá technik že už vyjíždí z Prahy a že u nás bude v deset ( tím myslím 22:00) a že práce bude tak na dvě hoďky. Tak jsem ho slušně poslal někam protože máme doma malé děti a rozhodně jsem nechtěl aby někde o půlnoci mi tam lítali nějaký lidi v dětských pokojích. Tak že přijedou v pondělí dopoledne. Nebudu to natahovat. Opět neměli půlku věcí takže jsem je donutil pro pár věcí dojet do stavebnin a protože neměli kabel k jednotce a ručně se jim asi nechtělo takže až najdu kabel tak si jednotku nastavím sám a odjeli. Toto se bude ještě řešit protože tohle když mi někdo z techniků řekne tak to je jak když do mě píchne. Ale pozitivní na tom je že to řekli až na konci a ne na začátku. Že by mi materiál navezli před barák a řekli to si nějak poskládáte my jsme si zapomněli pilku a šroubovák. Takže asi tak. 

Edit: Musel jsem Milanovy dva prispevky vlozit rucne znova. Mel jsem nejake potize s databazi a bohuzel jeho texty byly zniceny ;-(


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
 

@Milan: K tomu Somathermu, to mne mrzi, ze se takhle zhorsili. Nam kdyz rekuperaci instalovali, tak prijeli tusim 3dny po sobe a vsechno zvladli. Ackoli teda ten posledni den tu byli taky do cca 24:00, aby vsechno dodelali.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak já ještě nemám postaveno ale rekuperaci už mám doma 🙂 

Koupil jsem ji hlavně protože se na ní nemá co pokazit a taky z důvodu otestování.

Je to tak, jak jsem říkal na předminulém pivním srazu. Jednotka Rekucofa a k ní dva EC motory, plus předehřev a bypas. Celkem cena 29.800,- Kč s vyústěním 150mm, 

K tomu budu muset objednat ještě nějaké servo-klapky z aliexpressu. Rozvody opět z (bílého) plastu. Řízení jak jinak než rovnou made in Loxone 🙂

troufám si říct, že náklady budou někde na 1/3 oproti pořízení na klíč. 

Tož tak.

Na dalším pivu to můžeme probrat - pokud tedy zase nedostanu nejhorší nemoc chlapa 🙁

(rýmečka)


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
Topic starter  

Myslím že to bude tím že nabrali hromadu práce a pak nestíhají. Bohužel to v této době začíná být běžné u všech co za něco stojí a když někdo může hned tak je to vždycky divné.

Sousedi takto museli vytrhat a vyházet skoro celý strop ze SDK. Potkali kluka který byl odborník na vše a mohl hned začít. Tak to taky dopadlo.


   
ReplyQuote
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 

@koldavideo: Jaký jsi prosim tě zvolil ty EC motory? Pomalu začínám nakupovat instalace a rozhodně půjdu touhle cestou...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780

   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Zdravím,

Proč jsi tu rekuperaci kupoval už teď? Mělo to nějaký hlubší význam, nebo sis jen řekl že je to dobrý nápad? 🙂 Mám totiž hotovou hrubou a začínám objednávat tohle vybavení.


   
ReplyQuote
Page 14 / 60
Share: