Forum

Forum

PIR cidlo JABLOTRON...
 
Notifications
Clear all

PIR cidlo JABLOTRON vs PARADOX

15 Posts
7 Users
2 Likes
2,522 Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

Ahoj vsem,

doporucite nekdo cidlo pritomnosti/pohybu k alarmu k Loxonu? Potrebuju jen 3 cidla, takze cena az tak moc nehraje roli.

https://www.jabloshop.cz/525dm-vision-a-m-pir-mw-antimasking?sort=rating&order=DESC

nebo

https://www.jabloshop.cz/js-25-combo-detektor-pohybu-osob-a-rozbiti-skla?sort=rating&order=DESC

diky moc!

 


   
Quote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Neznáme místní podmínky, takže je těžko radit.

Obě čidla jsou ok, ale každé do jiných podmínek.

Vzhledem k tomu,že LOXONE alarm je čistě pro dobrý pocit (nemá certifikaci, nejde připojit na PCO, neuznává ho pojišťovna), tak bych tam klidně dal PRO PETka od PARADOXU.


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Hlavně pokud tím budeš spínat osvětlení, tak potřebuješ detektor s rychlou detekci,což u toho paradox 525DM bude problém,ten má docela slušnou imunitu,a hned jen tak na první pohyb nesepne.

Pokud se jedná o 3 kusy,tak bych zvážil nakup přímo  stropních detektorů od Loxone,ty se totiž chovají jinak s blokem osvětlení,a jinak s alarmem 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

A co tyhle Satel? Nemusel bys řešit 12V zdroj. A existují i ve variantě pro nástěnnou montáž (Aqua Ring).


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Přesně tohle mám v koupelně,a na D citlivost to spíná dle očekávaní.


   
brudo and radek reacted
ReplyQuote
czgaston
(@czgaston)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 59
 

Když jsme u těch čidel, tak jsem se chtěl zeptat co je lepší na to svícení, integrace čidel přes alarm nebo přímo čidla na loxone.

Vím že přes ten alarm můžu počítat se zpožděním ale zase nechci mít v každé místnosti 2 čidla(alarm/svícení)

V mém případě to bude Jablotron, známej to instaluje tak budu mít lepší ceny.

Jak jsou ty prodlevy velké, dá se to s tím přežít?

Dík

 


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Já to mám přes  JA-100 a bez problému, jen přes metrovou chodbu musím udělat krok navíc do obloučku,aby čidlo seplo 🙂

navíc s alarmem se dá využít impuls zajištění k resetu scén,nebo příchod k rozsvícení,aj.

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

no ja mam cidla na pohyb umistena jinde, takze chci cidla skutene jen na alarm...

jedna se o prizemi rodineho domu:

- predsin cca 12m2, cidlo smeruje na dvere+okno cca 3m vzdalene

- kuchyn/jidelna, cidlo smeru je na okno+francouzske oknoe vzdalene cca 4m

- obyvak, cidlo smeruje na 3x okno cca 3,5m

 

12V resp 24V mi nevadi, budu mit v rozvadeci trafa na oboje. vedeni je UTP kabel.

kouknu na vlastnosti toho loxone cidla a jestli umi zaroven i svetlo s jinou citlivosti tak to zacnu asi resit 🙂

DIKY!


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Někde v návodu pro čidla alarmu jsem se dočetl, že se nedoporučuje směrovat čidla na okna z důvodu letního přehřívání ploch a tím falešných poplachů.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

no prave proto bych to videl na kombinaci infra+mikro... a jinak co jsem videl, tak vzdy to maj vsichni na okna 🙂


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Na okna ne, lepší je dat do prostoru, pak se musí počítat s topením, krbem, pohybem zvířat (vhodná čočka), a další vlivy (průvan,pohyb slunce, atd)


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No, a ja som teraz v prdeli. Za tyzden taham stropy a stale neviem, ci budem na svetla pouzivat cidla z alarmu, alebo mam na osvetlenie davat cidla extra, vid. to linkovane hore vyssie.

Babo rad ...

Mam doma niekolko cidiel, rozne stropne z ciny, nejake nastenne od satelu. Vsetky posielaju signal prakticky okamzite, aj tie od satelu pulzuju relativne rychlo, so ziadnymi oneskorenymi reakciami som sa nestretol. Otazka, na ktoru mi nikto zatial neodpovedal ale stale trva - to pozdrzanie signalu, o ktorom sa tu hovori - to sposobuju samotne cidla, alebo alarm, ktory vyhodnocuje, ci ten pohyb stoji za spustenie sireny? Potreboval by som nejak asap rozhodnut, ci na nocne svetla mozem prepouzit cidla z alarmu (zatial nie je vybrany, takze to moze byt hocico, jeblotron, paradox, satel ...), alebo mam tahat cidla dvojmo a tie na svetla strcit do loxone.

Poradi niekto? Diky.


   
ReplyQuote
(@semba)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 54
 

Zdravím, mám taky JA 100 připojenou  přes  485  do L a skoro  žádný  problém  až  na tu zmiňovanou  delší  chodbu. Některé místnosti  bych příště řešil  pomocí  magnetu v zárubni. Ale to až  jse bude malovat. Budu  muset  vrtat  a lehce  rozebrat  obložku. 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
Topic starter  

tak jsem vcera nainstaloval Paradox DM525vision a dobry. Resp dobry na alarm, ale na svetla URCITE NE! S vlastni logikou infra+mikrovlna trva vyhlaseni alarmu skutecne nejakou dobu. Teoreticke reseni by bylo pouzivat na rozsveceni jen mikrovlnou cast (rele), ktera funguje pomerne rychle


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak pozor, dnes mi s Paradoxu poslali email kde potvrzují NEKOMPATABILITU PRT3 s SP6000.

Dobrý den, 

modul PRT3 není kompatibilní se Spectrou SP6000/5500/7000. 

Modul PRT3 je kompatibilní s DGPEVO48/96/192/HD a Spectrou 1728/1738 
(verze 2.0 a vyšší) 


   
ReplyQuote
Share: