X
Forum

Forum

Braava jet 240 vs B...
 
Notifications
Clear all

Braava jet 240 vs Braava 390 turbo

14 Posts
5 Users
0 Likes
2,384 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
Topic starter  

Premyslim, ze bych koupil i tu vytiraci roombu. Ale nejak nejsem z jejich stranek schopny poznat, ktery z tech dvou modelu je lepsi.

Nemate nekdo nekterou doma, pripadne nedokazete je nejak mezi sebou porovnat?

Nepotrebuji ji na vysavani, na to mam 980tku ro0mbu. Jde mi jen o to vytreni jiz vysateho. Poustet budem cca 1x tydne, kazdou mistnost zvlast, takze velikost vytrene plochy nehraje az tak roli.

Jde mi spis o technologii vytirani. Prijde mi, ze ta jedna pred sebe vodu strika, druha jen jezdi hadrem. Obe maji nejakej specialni predrazenej hadr (tusite jestli je na Aline? ;-)). Takze spis nejake takove srovnani

Diky

 

PS: Pripadne jestli nejaky jiny vyrobce dela nejakou vytiraci vec. Od toho vytirace neocekavam az takovou inteligenci jako od vysavace 😉

Edit: Tak uterky jsem na Aline nasel 😉  http://s.click.aliexpress.com/e/uVfeaYn


   
Quote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ahoj mám tuším tu 390-tku. Jsme s ní spokojení. Není to ale až taková pohoda jako u 980-tky. Odkud vyjede tam se vrátí. Nemá ale klasický docking, takže ji musíš připojit jackem na napájení. Jinak hadřík jen vymáchám a doplním vodu do zásobníku. Máme všude lesklé podlahy a tak jak vytře podlahu robot, to nikdo nezvládne. Nikde žádné šmouhy.

Jinak ale platí to co u vysavače, 100% náhrada to není a stejně jako někdy musíš vysát ručně, musíš i setřít podlahy růčo. 🙂

Cena podstatně nižší neš 980 takže pohoda.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
Topic starter  

A ty hadriky, mas ty jednorazovy nebo ty vicepouzitelny? A jak dlouho cca vydrzej, nez je prodre?

 

Jinak je jasny, ze to neni 100% nahrada, ale zase to usetri 80% casu 😉


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Jo tak to nevím. Jsou to ty modré a zatím mám furt jen ten jeden asi 3-měsíce.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
Topic starter  

Tak uz mame braavu 390. Mel si pravdu, neni to uz takovej narez jako roomba, je priserne pomala, dalo by se rict az lina ;-). Na druhou stranu, praci odvede skvele. Krasne vytreno. Takze celkove hodnotim uricite pozitivne. 

Jen to uz neni tak divacky atraktivni 😉


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
 

Divácky atraktivní 🙂 🙂 🙂 

takže večer už teď vyhrává Růžovka před vysavačem? :o) :o) :o)


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
Topic starter  

Tak to zas ne, to radsi budu koukat na vypnutou Braavu nez na ruzovku ;-)). Ale kdyz clovek vidi pak ten rozdil mezi Roombou a Braavou, tak je to fakt nesrovnatelny. 

Roomba proste vali, jde videt jak ji prace odsejpa a bavi ji to. Na druhou stranu Braava, ta si tu praci setri a fakt nikam nespecha 😉

Jen pro nazornost  https://www.dropbox.com/s/cywkqcolcsvaist/2017-02-08%2012.39.28.mp4?dl=0 😉


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

Ahoj, hrozi nam, ze Jezisek donese nejakou robotickou potvoru a ja jsem dostal za ukol ji vybrat. Mam jeden dotaz ... jak moc musi byt pred Braavou napred vysato? Poustite z retezu napred Roombu a pak az Braavu?

Docela se mi zamlouva nejake kombinovane reseni ala  https://www.robzone.cz/roboticke-vysavace/duoro-xclean-profi , ale trochu se bojim, ze to pak nebude umet poradne ani vysavat, ani vytirat. My mame uplne vsude vinyl, takze v podstate staci jenom vytrit, ale je fakt, ze nejruznejsich drobku a jineho humusu deti nadelaji fakt dost, takze argument predvysati se mi celkem libi. Za jakykoliv nazor budu vdecny. Dik.

 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
Topic starter  

Mame jak braavu 390, tak roombu 980 a oboje ma svoje a nahradit tim druhym moc nejde.

Braava kdyz vytira, tak jede klasicky lyzarsky stromecek ;-). dopredu-doleva, zpatky, dopredu-doprava, zpatky,.... Jakmile tam jsou nejake drobky, jen to hrne pred sebou a nema to kam schovat. takze to ve finale jen roztaha po mistnosti.

Braava ma nejaky pseudorezim na zametani, takze misto stromecku jezdi cik-cak a bordel namete ke zdi. coz je fakt uzitecne... 😉

Takze my nejdriv pustime roombu a za ni poustime bravu. Kdyz se to spravne vychyta, umej jezdit i spolu 😉


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

Tak jsem nakonec po dlouhem vahani asi vybral LG Hom-bot VR65710. Melo by to mit stejne mapovaci schopnosti jako Roomba 980/966 a hlavne by se to melo dat take integrovat do ridiciho systemu:

http://www.robvanhamersveld.nl/2015/03/13/lg-hombot-3-wifi-mod/

https://github.com/openhab/openhab1-addons/wiki/LG-Hombot

... tak uvidime.

A k tomu Braavu 390, kterou budu poustet jenom po pokojich.


   
ReplyQuote
(@xslide)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 33
 

Ahoj. Máte někdo novější mop iRobot Braava M6? 

Pokud ano, jak jste s tím spokojení? A jde to případně nějak dostat do Loxone?

 

Díky 🙂 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
Topic starter  

dost pritvrdili s tou cenou za braavu. jinak ja mam porad tu prvni a furt v ni odchazi baterky. Zatimco roomba jede porad na prvni a porad na vybornou, tak s bravou porad nejaky problem.


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

@l Na ty mizerne NiMH baterky v Braave se mi osvedcilo je obcas nacyklovat v externi (modelarske) nabijecce...potom to zase chvili jede.

Nicmene taky mi to pije krev ... ted jsem ji mel dvakrat rozdelanou kvuli prilepovani tech mechovych "pneumatik" na kolecka, tak jsem mel sto chuti rovnou do ni narvat lithiove accu.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3066
Topic starter  

@ptr-dvorak dik za tip s tou baterkou, zkusim. Protoze to je proste des, vydrzi to chvilku a konecna.


   
ReplyQuote
Share: