Forum

Forum

Notifications
Clear all

Klima v RD

25 Posts
10 Users
0 Likes
3,378 Views
 xoor
(@xoor)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

@semba: Jakou teplotu vody máš na vstupu rozdělovače podlahovky, respektive výstupu tč?

Jestli ti ale kondenzovala voda na rozvaděči, bude ti určitě kondenzovat na trubkách v podlaze, ihned bych přestal. Důvod viz výše.  Co udělá anhydrit při delším styku s vodou? Naboptná a rozpadne se! 


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 
Posted by: sundevil

Rekuperace ma slouzit na vymenu vzduchu kdyz neotrvirate okna. Na chlazeni je podle meho nesmysl.

 

Doporucuju navstevu domu s aktivni rekuperaci. Na papire ta 1kwh chladiciho vykonu vypada slabe, ale v realu to je obrovsky rozdil - hlavne v podkrovi. Kdo neveri at tam hned bezi.


   
ReplyQuote
(@semba)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 54
Topic starter  
Posted by: nksh
Posted by: sundevil

Rekuperace ma slouzit na vymenu vzduchu kdyz neotrvirate okna. Na chlazeni je podle meho nesmysl.

 

Doporucuju navstevu domu s aktivni rekuperaci. Na papire ta 1kwh chladiciho vykonu vypada slabe, ale v realu to je obrovsky rozdil - hlavne v podkrovi. Kdo neveri at tam hned bezi.

Jeden Můj  zákazník  má VPL 15 a není moc spokojen. PD je s Ytongu .A větrá  bez použití  kompresoru jen pár  měsíců  v roce. V zimě  jse s  větráním nedostane pod 6kW a to ho na x hodin denně  vypiná. 

A minuly týden nebyl schopen stáhnout  teplotu pod 26'C za 10 kW za den.

Tak asi o ARJ.

ARJ pouze s pasivním výměníkem,jinak je to pouze žrout  peněz .


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Minuly tyden bylo venku kolem 33-34st C, takze 26st C neni tak hrozne (na Ytong 🙂 ). Uprimne chladit to treba na 22-23st C, uz asi neni uplne zdrave.

Ale jinak souhlasim - pasivni vymenik je velka vyhoda, v zime zvlast.


   
ReplyQuote
David
(@david)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 96
 

@ Semba

Trosku odbocim od tématu. Mas Spirol na 175 VPC? Posles mi kontakt na dodavatele? Díky 😉

Jinak na potřebu klimy v dome už sem se ptal i já a myslím si, ze trend budoucích let bude třeba počítat i s aktivním chlazením a ne jen přes RJ (pas./akt.). Otázka je, zda pomůže pouze do TM jak se píše výše a nebo do základní obytné skupiny (ložnice, decak, obývák). 


   
ReplyQuote
(@semba)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 54
Topic starter  
Posted by: David

@ Semba

Trosku odbocim od tématu. Mas Spirol na 175 VPC? Posles mi kontakt na dodavatele? Díky 😉

Jinak na potřebu klimy v dome už sem se ptal i já a myslím si, ze trend budoucích let bude třeba počítat i s aktivním chlazením a ne jen přes RJ (pas./akt.). Otázka je, zda pomůže pouze do TM jak se píše výše a nebo do základní obytné skupiny (ložnice, decak, obývák). 

Ano spirol mam a jestli jsi dobře vzpomínám  tak jsem to řešil  s f Goldbeck a panem Danielem Černým +420725138383

Naše  lokalita kúsek od Uh.Hradiště 

S pozdravem


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 
Posted by: nksh

Minuly tyden bylo venku kolem 33-34st C, takze 26st C neni tak hrozne (na Ytong 🙂 ). Uprimne chladit to treba na 22-23st C, uz asi neni uplne zdrave.

Ale jinak souhlasim - pasivni vymenik je velka vyhoda, v zime zvlast.

Je výhoda pasivního výměníku i u pasivní rekuperace?


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 
Posted by: kudykam

Je výhoda pasivního výměníku i u pasivní rekuperace?

Ano v porovnani s rekuperaci typu "hajzl vetrak ve vokne", je pasivni vymenik velka vyhoda


   
ReplyQuote
(@semba)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 54
Topic starter  
Posted by: kudykam
Posted by: nksh

Minuly tyden bylo venku kolem 33-34st C, takze 26st C neni tak hrozne (na Ytong 🙂 ). Uprimne chladit to treba na 22-23st C, uz asi neni uplne zdrave.

Ale jinak souhlasim - pasivni vymenik je velka vyhoda, v zime zvlast.

Je výhoda pasivního výměníku i u pasivní rekuperace?

Každá pasivní RJ  má křížový  protiproudý výměník,čili  pasivní .☺☺


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 
Posted by: Semba
Posted by: kudykam
Posted by: nksh

Minuly tyden bylo venku kolem 33-34st C, takze 26st C neni tak hrozne (na Ytong 🙂 ). Uprimne chladit to treba na 22-23st C, uz asi neni uplne zdrave.

Ale jinak souhlasim - pasivni vymenik je velka vyhoda, v zime zvlast.

Je výhoda pasivního výměníku i u pasivní rekuperace?

Každá pasivní RJ  má křížový  protiproudý výměník,čili  pasivní .☺☺

aha asi sem si to spletl s tepelnými trubicemi HP/FU 15 co má třeba Nilan, a prodává to jako doplněk ...

http://www.nilan.cz/web/cs/obchod/katalog-a-cenik


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: