X
Forum

Forum

Jak napoštět dvě ná...
 
Notifications
Clear all

Jak napoštět dvě nádrže z jednoho okapu? 😉

14 Posts
7 Users
0 Likes
10.3 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Mám před domem boudu a tam IBC nádrž. Jenže, bouda dává víc vody než jsem čekal a v období dešťů by bylo lepší chytat do dvou nádrží, které stejně mám.

Ale řeším jak udělat "přepínání" mezi jednou a druhou nádrží. Koukal jsem na okapové systémy, ale žádnou klapku nebo něco podobného sem nenašel. Stejně tak sem nic nenašel v KGčkách či podobných trubkách.

Neřešíte to někdo? Stačí manuální přepínání, toto asi (zatím) automatizovat nebudu 🙂

Dík


   
Quote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

Obycejny prepad to asi nevyresi, co?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

oni jsou vedle sebe. Takze tu vodu prepadem uz do te druhe (bez nutnosti cerpadla) nedostanu.

To je leda dat nad sebe, ale nevim, jestli zas nebudou moc vysoko kvuli okapu. Ale je to zajimavej napad. Jdu na to mrknout 😉


   
ReplyQuote
(@orlik80)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 44
 

Neslo by propojit dole ty dva kohouty takovym teckem a udelat spojene nadoby? Musel by jsi si poridit jeste jeden kohout...


   
ReplyQuote
 koci
(@koci)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 64
 

Svod bych přerušil a dal na něj dešťovou klapku. Svislý svod zaústit do jedné nádrže a pod klapku ve vyklopené poloze dát prodloužení do druhé nádrže.

http://www.kjg-strechy.cz/destova-klapka-sudovka/


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Jo, tak ta klapka byla presne to co jsem hledal a i ty spojeny nadoby jsou zajimavy napad. teoreticky by to melo fungovat.

Nakonec jsem to tam narval takhle 😉

2018 07 26 14.23.39

Sice ma ten okap minimalni spad, ale funguje to. Otestovano hadici 😉

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
AF3EC8C0 107C 4E79 A0F3 76872B01B54F

Koupil jsem víčka s otvorem 1" na kulové kohouty pro IBC kontejnery, na ně jsem připojil nástřik PPR s vnějším závitem 1" a pospojoval dle foto PPR potrubím. Tímto vznikla nádrž 3000 litrů (3x 1000 litrů)pro kapkovou závlahu.

Když neprší, tak je uvnitř plovák, který při nedostatku vody otevře zónový ventil a dopustí vodu z  podzemní jímky na dešťovou vodu.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Nic proti kluci ale ty IBC kontejnery vypadají hrozně. Navíc v nich ta voda hnije protože na to svítí sluníčko. 

No ale jako dočasné řešení to třeba stačí.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Nejsou to zadni krasavci. o tom zadna. Jenze, musel jsem dle stavebniho uradu vyresit vodu z boudy. A jelikoz pod dlazbu uz se nedostanu, byla to jedina moznost. A protoze sem mel jeste jednu IBC navic, hodil sem tam obe.

Jinak samozrejme mnohem lepsi by bylo to rovnou svest do retencky. Jenze tam se nedostanu. Takze to takhle budu zachytavat a pak jednou za cas, kdyz dojde voda v retencce, rucne vypustim.

Coz jak urcite chapes, je pro mne utrpeni, protoze se to neda automatizovat 😉


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 
Posted by: L

Nejsou to zadni krasavci. o tom zadna. Jenze, musel jsem dle stavebniho uradu vyresit vodu z boudy. A jelikoz pod dlazbu uz se nedostanu, byla to jedina moznost. A protoze sem mel jeste jednu IBC navic, hodil sem tam obe.

Jinak samozrejme mnohem lepsi by bylo to rovnou svest do retencky. Jenze tam se nedostanu. Takze to takhle budu zachytavat a pak jednou za cas, kdyz dojde voda v retencce, rucne vypustim.

Coz jak urcite chapes, je pro mne utrpeni, protoze se to neda automatizovat 😉

To tě pořád prudí ta <-> ze stavebního?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

jojo, furt. Jsme defakto furt na zacatku. Po serii mistnich setreni a dalsi prudy jsme se dostali k tomu, ze jsem musel nechat udelat komplet projekt na boudu vcetne statiky, pozarnich zprav a dalsich sracek. Na zaklade toho jsem dostal vyjimku na umisteni stavby (to jsem musel napsat slohove cviceni na tema "proc je bouda v rohu a ne uprostred pozemku", ktere mi jednou vratila k prepracovani), za kterou jsem zaplatil 5000kc.

A ted se snad uz rozjelo (nevim, nic mi nepisou a radsi se neptam) stavebni rizeni, ve kterem mi snad tu boudu povoli. Pak mne ceka kolaudace, opet kontrola toho jestli je vse ok (vcetne umisteni IBC nadrzi a polohy kohoutku na boude, kterou jsem musel dodatecne nechat zapracovat) a pak snad bude bouda konecne schvalena.

Jako stavet novej panelak v jiny vesnici, bude to rychlejsi 😉


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

To je strašný  🤨 

To mě jednou čeká přesvědčit náš stavební úřad, že nestavím garáž, ale hobby dílnu. Je to už vyzkoušený, tak snad taky projdu 🙂 Ale být to u vás....


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: koldavideo

Nic proti kluci ale ty IBC kontejnery vypadají hrozně. Navíc v nich ta voda hnije protože na to svítí sluníčko. 

No ale jako dočasné řešení to třeba stačí.

U mně se jedná o provizorní řešení po dobu stavby. Pak už to pojede přímo z jímky pro dešťovku (zahrada se závlahou byla dříve než stavba). 

Hnít mi to nemá čas. Každé 2 dny se vymění celý objem vody všech nádrží.

 

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já su tak šťastné !!!

Víte kdo to řekl první ?  (František Venclovský)

Druhý jsem byl já ------ po kolaudaci 🙂

 


   
ReplyQuote
Share: