Forum

Forum

Jablotron / Loxone ...
 
Notifications
Clear all

Jablotron / Loxone nebo oboji?

23 Posts
6 Users
1 Likes
6,209 Views
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

U detekce magnetů asi není problém. U zabezpečení je sice nutnost reakce asi v 15 ms, v praxi bude stačit i Loxone. U pohybových čidel je situace už jiná. PZTS má čidla ošetřené proti falešným poplachům. Od dvojitých čoček, mikrovln, digitální zpracování atd.


   
ReplyQuote
(@hellmaster)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 33
Topic starter  

To mas pravdu. Na shopu Loxone jsem se dival a nemaji tam prakticky nic a jine znacky se asi nedaji pouzit nebo s obtizemi. Kdezto Jablotron mel na vyber tisic ruznych variant, coz mi prislo super. My uvazujeme o JA-110P PET, protoze mame kocky. Nejaka zkusenost s detektory a zviraty jen tak mimochodem?


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Jasně, jako první rada, pokud máš kočky, zapomeň na pohybové detektory.

Detektory ti odříznou jen podlahu. Kočky skáčou všude. Nemáš šanci.

Řeším tu samou záležitost. Vidím to na magnety po obvodu + glass break.


   
ReplyQuote
(@hellmaster)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 33
Topic starter  

Vime o tom, ale nikde nebude nabytek, kam by mohly vysplhat, takze kocky ve vysce nehrozi + jsou uz starsiho veku a podle toho i patricne line.


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Takže do dvou let bude doma malé koťátko? 🙂


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Upřímně, tak pořád přemýšlí jestli EZS nebo ne, Taky se mi líbí JA100, ale nějak se ne a ne rozhodnout.

viz víše, sleva na pojistným se v podstatě nekoná.

PCO, páprda (pokud to nemá jako koníčka) co přijede za 20 min, obejde barák a zjistí že už je po všem, to asi taky nebude argument. Oni totiž ty jejich dojezdový časy do hodní-dolní jsou klidně 30minut a to už bude zloděj lemtat třetího lahváče.

A když vezmu čidla,ono když si člověk vybere zabezpečovácký PIRka nesběrnicový, s kontaktem tak to bezproblému připojí na Loxona, jen nebudou vyvážený smyčky a upřímně, sabotáž v RD je pravděpodobná asi jako výhra ve sportce. Takže dovitá nebo digitální detekce nebude zase takový problém. 

Na druhou stranu zase EZS je certifikovaná jako EZS a EPS. Takže do budoucna se třeba hodí a pro klid duše... takže já jsem zatím na vážkách, Loxone to není problém, ale zase certifikovaná EZS je EZS...


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Hmm to s těmi “páprdy” je konkrétní myslím osobní zkušenost nebo JPP ?

bydlíme v díře kde je 220 obyvatel a skoro stejně tolik psů mi přijde a garance dojezdu je 10 min . Platím si takovou službu u Jablotronu že výjezdy jsou v ceně ať je ndpadení nebo ne . 

Praxe myslím moje konkrétní a žádná JPP je do 6-8 min vždycky ať v 9:40 nebo 03:52 a to přijedou tak 4-6 x do roka

navíc pokud k tobě neleze nějaký amatér nebo bezdomovec se vyspat dopoledne v zimě a v teple když jsi v práci tak profik má od typaře jasně dáno že máš Janlotron ( nálepka je na domě ) a že to nejen houká ale i někdo přijede.  Pravděpodobně , vlastně skoro s jistotou ( opět ověřeno od kámoše z vyšetřovačky ) pokud nemáš doma čtyři obrazy od Kupky nebo Leonarda půjde o dům dál 


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

OK, "páprda" je moje malá zkušenost, neříkám že  jich je většina, ale ty dojezdy mám ze zkušenosti, ale zase né u Jablotronu, ty neznám. Takže se omlouvám jestli jsem někoho urazil, ale moje zkušenost není k PCO úpně přesvědčivá. A vzhledem k tomu že vloupačka je otázka několika jednotek minut tak to bude dobrý možná proti bezďákům. 


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: