X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

FVE

1,579 Posts
74 Users
134 Likes
163.3 K Views
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@mafraf Acko mozna tak za Solax. Za Goodwe a ostatni by melo jit B. Ale jestli to chapu spravne, tak ideal je mit vsechna  ficka v instalaci typ B.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 
Posted by: @richard

@smotek7 z duvodu DC napeti.

https://novinky.bonega.cz/jaky-vyznam-maji-proudove-chranice-typu-b/

Mas transformatorovy menic. Moze sa DC dostat na AC cast?


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@smotek7 nevim, ale v manualu to je napsano, ze doporučuji B. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 
Posted by: @kubrt_cz

Zdar, vím, že se tady pořád omílá off-grid a minimální přetoky apod, ale jaké střídače byste doporučili, pokud mám zajištěné připojení k DS a akceptaci přetoků ze strany distributora? Chci 3-fáze (možno i jednotlivě), výkon FVE do 10 kWp, kapacita akumulátorů - ještě nevím, třeba 20kWh? Ideál s ohledem na řízení priorit pomocí Loxone (spotřeba / akku / Wallbox / topná spirála / přetoky do DS)...

Díky!

To že máš u stávající FVE povolené přetoky neznamená, že tam můžeš posílat i ty z nové.

Hlídají si to a pokud to překročí tu teoretickou hodnotu první FVE, napálí ti hned pokutu.


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

@kobra23 To spolu vůbec nesouvisí, první je (a dalších 8 let zůstane) v režimu přímý prodej. Ta nová je/bude samostatné odběrné místo se zajištěným schválením přetoků...


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

A máš ty přetoky schválené?

Poslední info z minulého týdne je, že na Moravě jakmile jsou v obci již 4 FVE s přetoky, tak další už nepovolují.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

Od dnešního rána zacinam sledovat předpověď počasí. Ještě musím vysvetlit doma rozdil kW a kWh.

Baterie uz je na 93%. (3x 3000c)

Za chvili jdeme prat! Na 90st 😭😂 

 

SmartSelect 20220901 082439

 

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

Já bych místo praní šel vydělávat na další 3 baterie 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@richard Gratulujem k instalacii, ja este ani nemam vsetky haky na streche 🙂 Ale to bolo primarne tym, ze som tu dohromady 8 tyzdnov z leta nebol. Kazdopadne nemam ani panely a ani baterky (dosli prachy), takze ozivenie sa odklada na neurcito, pravdepodobne na jar buduceho roku. Ale uz mam aspon combiner box (skoro) hotovy a regly a menice od Kobry v krabiciach pod stolom, takze v zime mozem osadit na stenu a predkablovat, nech potom nerobim vsetko naraz.

Inak robil som si benchmark, kolko mi trva jeden hak stylom prace [1-2x za tyzden si najdem cas, pripravim vsetko co treba, vyleziem na strechu na par hodin a spravim 1-2 rady (12ks)]. Vychadza to na 20 min/hak, coz je teda masaker, kedze ich tam je tak ~70. To je zhruba 24 hod.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 
Posted by: @kobra23

Já bych místo praní šel vydělávat na další 3 baterie 🙂

Dik za pomoc! 

Pro ostatni, jsem mamlas a mel jednu skolackou chybu, jednu z nevedomosti a treti takova neumyslna 🙂

 

A misto mam uz jen na dve, jedine ze by Quido sestoupil do nizsich pater v rozvadeci (coz by asi pomohlo vyresit kratke, dosud nezapojene desitky kabelu 🙂 )


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@dusanmsk 

ja budu jeste resit izolaci provrtane strechy. 112 sroubu. Optimisticky pocitam 5 min na jednen. 🙂 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

@richard zapni pracku, susicku, pusti mycku a daj nieco piect, ...potom sa pochval ako to ide 😀


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@richard izolaci budeš dělat sám? Hotové kousky od topwetu nebo vlastní? 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@blaf 

v prvni fazi (a mozna i posledni) kolem sroubu dam zalivku

https://www.dek.cz/produkty/detail/1015151060-alkorplan-zalivka-stresni-900g-svetle-seda

to pak pretahnu gumovym (EPDM?) tesnenim co bylo na sroubech a kozna to tak necham. Ta guma vypada ted docela dobre, se zalivkou budu klidnejsi. 

TOPWET by vysel na dost penez, uz jsem to pocital nekdy driv >15 tisic? 

 


   
ReplyQuote
(@mikael)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 58
 
Posted by: @richard

Pro ostatni, jsem mamlas a mel jednu skolackou chybu, jednu z nevedomosti a treti takova neumyslna 🙂

Taky me to v dohledne dobe ceka. Co jsi mel za chyby, abych se jim vyhnul? Diky 😉


   
ReplyQuote
Page 83 / 106
Share: