X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

FVE

1,579 Posts
74 Users
134 Likes
163.2 K Views
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

Já to myslel spíš tak, že tam nikdo nikoho do ničeho nenutí, tak jak u nás... Jak je to možné??? Žádný povinný pasiv, FVE, rekuperace apod. buzerace. Ale my středoevropané jsme vždy připosraně papežštější než Papež.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

Ako si pisal nie je tam zima, tak ludia neriesia energie. Najvacsi zrut je tam asi klima a ked doteraz elektrika moc nestala , tak to nebolo potreba ludi do setrenia tlacit.

Ak im teraz narastli naklady tak sa to coskoro zmeni 😉


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Ze je nejaka zeme v EU jeste neznamena, ze to neni "rozvojova" zeme. 😀 Jizani jsou proste "jini". 


   
ReplyQuote
(@mafraf)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 43
 

Ahoj, nevali se nekomu doma navic DC prepetovka pro fve? Ted nikde nic neni dostupne... Max. Napeti na stringu mam 250V.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 
Posted by: @kubrt_cz

Já to myslel spíš tak, že tam nikdo nikoho do ničeho nenutí, tak jak u nás... Jak je to možné??? Žádný povinný pasiv, FVE, rekuperace apod. buzerace. Ale my středoevropané jsme vždy připosraně papežštější než Papež.

Tak mne nejvíce překvapilo, že EU zakázala stavět v severní Africe velké FVE a transportovat takto vyrobenou energii přes Španělsko a Itálii do Evropy.


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 
Posted by: @blaf

Ze je nejaka zeme v EU jeste neznamena, ze to neni "rozvojova" zeme. 😀 Jizani jsou proste "jini". 

No jo, ale měly by tam platit stejná pravidla, ne? (pozor - já jsem zásadní odpůrce EU a všech těch sraček z Bruselu), jen mě štve, že my se z toho můžeme podělat a ostatní na to prdí a jedou si dál po svém. Stačí si zajít v Aténách na WC v hospodě, že... Papír od hoven se háže do koše vedle WC, protože mají úzké trubky. Muži/ženy dohromady, umyvadlo na chodbě, pokud vůbec. Co by na to řekla naše hygiena? Takovou hospodu by zavřela. A tak je to se vším, prostě si hrajeme na dokonalost samu a zapomínáme tak nějak normálně žít. Resp. k tomu ani moc nedostáváme prostor, protože se musíme pachtit za nesmyslnými razítky, abychom mohli to či ono a na sebe samotné nám nezbývá čas. Řekl bych, že to je jasný záměr... 


   
msk reacted
ReplyQuote
(@siebencz)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 

@kubrt_cz a k čemu by jim byl pasivní dům, když tam prakticky neexistuje zima? Proč by měli mít  3skla? Oni to nepotřebují.

Jediné na čem by ušetřili, tak možná v létě na klimatizaci.

 

My středoevropské žijeme v takových podmínkách, že jsme byli donuceni (přírodou) být efektivní a precizní. Protože pokud bychom byli lemplové jako v rovníkových státech (nebo Španělsku), tak zmrzneme, nebo protopíme majlant.
To je celé.

Bohužel s tím jde ruku v ruce i byrokracie. :-/

Jestli mají dotace na FVE nemám tušení.

Co jsem si ale jist, tak nic jako Zelená úsporám tam nebude, protože není potřeba => dáno podnebím.

 

V Indonésii nemají pitnou vodu ve vodovodním řádu - proč?

(Jeden z důvodů) Protože potrubí tahají po zemi a voda je tak ohřívána sluncem.

A proč to nezakopou do země? Protože nemusí, bo tam nemrzne!

Zatímco my v Evropě to musíme dávat min. 80cm pod zem, aby to nezmrzlo.

Stejně tak kvalita staveb - okna, těsnost a vlastně všechno - je tristní v porovnání s tím, co známe a považujeme za standard z Evropy. Ale jim to v jejich podnebí naprosto stačí. Je příroda nedonutila (evoluce) aby věci dělali pořádně pokud chtějí přežít. Jim stačí to nějak pošolichat a přežijí - ovoce a zelenina roste sama, zima neexistuje…

This post was modified 2 years ago 4 times by SiebenCZ

   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

 Není to sice u mně už o FVE ale v principu se také jedná o investici “ do sebe” :

představte si že když neinvestujete 586.856,- Kč do konce roku tak za pět let to bude vypadat takto:

rok       % inflace    částka

2022     investice     586.856,-Kč

2023.       12%        515.433,-Kč

2024         8%         475.119,-Kč

2025         4%         456.114,-Kč

2026         3,5%      440.150,-Kč

2027         2,5 %     429.246,-Kč

po 5 ( pěti ) letech přijdete o:

157.710,- Kč ( slovy stopadesátsedumtisícsedumsetdesetkorun) 

Proč to píší ? Dnes mi přišla faktura z eON za 6/2022 na 759,09,- Kč a z toho je stálá platba 398,2,- Kč !

spotřeba domu za 6/2022 byla : 0,938 MWh

…. nebo to počítám blbě 🙂 ?


   
ReplyQuote
(@siebencz)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 

@dalibor a jak jsi dosáhl toho, že máš 1MWh za 809,26 Kč včetně distribuce?

Já  zaplatím každý měsíc 576,6 Kč aniž bych cokoli odebral!

Stálá platba - 80,6 Kč/měsíc
Platba za jistič - 496,0 Kč/měsíc (3x32A)

A přikládám i screen z mé spotřeby - jsou to údaje z faktur, až na poslední 3 sloupce, které počítám dle spotřeby.

image

 

 


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

@siebencz Promiň, ale máš zkreslené představy o Španělsku. Není to jen pobřeží a slunce... Zkus lidem v Granadě vysvětlit, že nemají topit, když mají za zadkem 3000m pohoří Sierra Nevada, kde se lyžuje od listopadu do března... Nebo v Madridu, kde je v létě +40°C, že "možná ušetří něco málo na klimatizaci"... Ale o tom to nebylo, bylo to o tom, že unijní pravidla mají případně platit v celé Unii (pomiňme, že jsou debilní) ale zjevně je to o tom, jak se který národ z Unie "pokaká"... Pokud mi někdo v CŘ nařizuje, že mám mít povinně rekuperaci, FVE a pasivní dům, proč se to nenařizuje všude? Nechci tady flamewar, je to spíš takové postesknutí si, proč my jsme tak připosraný národ... A přitom to umíme ("zase rajská :(" / "co vidíš?" / "kuře" / "tak vidíš...").


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

Ale zpět k tématu FVE - poradíte někdo pls kde koupit spolehlivé profily / systém pro montáž na plochou střechu? Stačí minimální sklon, jsem schopen je orientovat na čistý jih. Kotvení chci udělat do bočních stěn atiky, zbytek v ploše bude ležet na betonových terčích. Celé to bude zelená střecha...

Zatím si udělám přípravu, panely/střídače až trochu pomine ten aktuální hype, navíc mi nikdo dotaci nedá, protože jsem si dovolil mít trochu větší dům, než je definice "sociálního bydlení", takže mě to až tak netlačí.

Díky za tipy


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@siebencz …. no proto jsem psal o finančních ztrátách díky inflaci … a vhodně zvolené investici … mám přes rok FVE tak tím to je ( jo a těch 398,- je bez DPH) 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@siebencz @dalibor podlamna ste sa nepochopili.
Dalibor mal celkovu spotrebu domu 1Mw , FVE aj eON.
 eON za 6/2022 na 759,09,- Kč
Ci som to zle ja pochopil?


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: @kubrt_cz

Ale zpět k tématu FVE - poradíte někdo pls kde koupit spolehlivé profily / systém pro montáž na plochou střechu? Stačí minimální sklon, jsem schopen je orientovat na čistý jih. Kotvení chci udělat do bočních stěn atiky, zbytek v ploše bude ležet na betonových terčích. Celé to bude zelená střecha...

Zatím si udělám přípravu, panely/střídače až trochu pomine ten aktuální hype, navíc mi nikdo dotaci nedá, protože jsem si dovolil mít trochu větší dům, než je definice "sociálního bydlení", takže mě to až tak netlačí.

Díky za tipy

fve-mp.cz alebo ehlinnik.cz

Alebo @kobra23 😉


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 
Posted by: @kubrt_cz

Ale zpět k tématu FVE - poradíte někdo pls kde koupit spolehlivé profily / systém pro montáž na plochou střechu? Stačí minimální sklon, jsem schopen je orientovat na čistý jih. Kotvení chci udělat do bočních stěn atiky, zbytek v ploše bude ležet na betonových terčích. Celé to bude zelená střecha...

Zatím si udělám přípravu, panely/střídače až trochu pomine ten aktuální hype, navíc mi nikdo dotaci nedá, protože jsem si dovolil mít trochu větší dům, než je definice "sociálního bydlení", takže mě to až tak netlačí.

Díky za tipy

K profilům je potřeba vědět, jak to chceš na střeše přidělat? jestli to budeš kotvit, nebo to bude přitížená konstrukce. Já bych dneska šel spíše do "áčkové" konstrukce s orientací východ - západ. Je to i méně náchylné na vítr.


   
ReplyQuote
Page 80 / 106
Share: