Forum

Forum

Notifications
Clear all

FVE

1,579 Posts
74 Users
134 Likes
160.9 K Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@killeriq premyslel jsem ze budu muset resit nejake tolerance pri vrtani do strechy. Navic mam vazniky vzdalene tusim 90cm od sebe. 

Tak to co jsi ukazal bych pouzit nemohl, bych se nemel co ceho chytnout ve strese. 

Kdybych je daval podelne, tak bych musel asi jit do kazdeho vazniku. Ob vaznik by to byo uz moc daleko si myslim. Kdyz budu mit kolmo jak mam nakresleno, tak do jednoho vazniku muzu jit treba jen peti vruty, bude mene der ve strese. 

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@mz-cz chvili jsem o tom uvazoval, vrtat jsem nechtel ani nahodou, ale nenasel jsem nic rozumneho. Ten sklon by byl maly, zatez strechy by byla velka atd... mam nabidku od Krajiczech a tusim tam bylo 190 tisic Kc, tak jsem to prestal resit a vymyslim alternativu. (trochu znechuceni systemovymi resenimi)

Navic pokud by to lezelo na strese, tak mam taky obavu o folii. (sklon strechy je k delsi strane, takze musim mit profily jak jsem naznacil. Folie je svatena podelne. Pri polozeni profilu na strechu by v nekolika bodech profily lezely na svarech. 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

komplikujes si zivot 🙂 mozes aj kazdy 2 dat...

Ci das dier 20 alebo 30 je jedno, musi to drzat ked neveris tesneniu tak moze povolit aj 1 diera a nebudes kludne spavat

Mozes na kazdy Kombisrob dat tu foliu z coho je strecha alebo 1 tubu bitumenu 😀

image

https://www.fatrafol.cz/produkty/doplnky/ostatni-doplnky/

pripadne kuzel dokazes vystrihnut a nalepit aj sam ak ne, volaj firmu , tusim sa uz rok tocis na rovnakom mieste 😉


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@killeriq ale prd! uz jsem objednal a zaplatil, nejaky pokrok tady je :-p

Fatra pokud nebudu muset, tak mi nesmi do baraku. Folii mam na strese od Sika. 

Ale omlouvam se, nepochopil jsem jak to myslis z nakresu


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

pokud bych to mel udelat jinak, tak asi takto...

image

tim by byly panely pokud mozno vzdy podlozeny dvemi vzperami. Az ted jsem si vsiml, ze byly zbytecne podlezene ty krajni a ty prostredni uz hure. 

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

https://www.topwet.cz/tesnici-manzety-tvarovky/

tady jsem se dival, ale ty ceny jsou drsne se priznam 🙂 To je >20tisic navic

 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: @richard

@killeriq ale prd! uz jsem objednal a zaplatil, nejaky pokrok tady je :-p

Fatra pokud nebudu muset, tak mi nesmi do baraku. Folii mam na strese od Sika. 

Ale omlouvam se, nepochopil jsem jak to myslis z nakresu

tak blahozelam 🙂

 

Ono je to fuk ako sa firma vola...je to proste nejaky plast/guma a kazdy system/vyrobca myslel na to ze budu nejake priechody a budes do toho robit diery. bud to vystrihnes a nalepis s pistolou ako sa to robilo ked manzety neexistovali, alebo hotovy produkt

https://www.topwet.cz/uzavrena-kruhova-tvarovka-p147 - 120kc predpokladam ze na firmu to bude pod 100kc a na kazdy kombi srob jedna.

 

Pocital si s tym ze ked profil polozis priamo na strechu , tak sa ti tam asi bude drzat bordel?

zaroven pouzites profily na strechu a este dalsie na panely, takze za profily zaplatis 2x tolko.

4m stoji myslim okolo 1000kc

https://www.fve-mp.cz/eshop/p/solarni-h-profil-4-4-m-10016-102

Kolko extra metrov to bude?


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@killeriq ja je nechci pokladat. Vse bude nad strechou, na kombi vrutu, pres hlinikovou patku, kterou pouziju na vymezeni toleranci. Proto jsem nesel do jineho reseni. Z toho meho nacrtku to neni videt, omlouvam se. 

image

 

Kdybych vedel kde a jak usetrit, udelal bych to. 

resim aby to bylo proveditelne, aby to bylo pristupne v budoucnu (proto i vetsi sklon)

Ty pruchodky super, o tom bez debaty - jen vrutu bude cca 130. Cenu jsem bral ze je bez DPH, tak 18 tisic s DPH 🙂 (a to musim nekde vymyslet 15% jak udelat)

krome tech co drzi panely jsou vsechno L 40x40x3

a resim cenu s ehlinik (priserna komunikace, nerozumim jak muzou existovat)

 

 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

tak ked to bude na tych kombi tak tie "zelene" profily vobec netreba. daj len 2 rady pod panely.

 

image

To Lko tej teleskopickej nohy a predne Lko stoji iba na Kombi srobe, chapes? 🙂

nejde pod to dalsi profil ani vodorovne ani zvysle.

image

Profil davas az na hornu cast Lka

 

EDIT: ano ehlinik bola jedina vyhoda ze mali 6m profily,  potom pisali ze neni dostupne az za niekolko tyzdnov. Tak som medzitym objednal  cez fve-mp.cz a od ehlinnik prisiel mail den natoze odoslali objednavku, tak som volal nech to zrusia 😀

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@killeriq 

Ja mam plan ze budu vse delat z 40x40x3mm L profilu a sroubovat z 6m ty podelne, 1m pod panelem a 0,5m svisle. Celkem 168m profilu L.

Cena i s rezanim nebude vzdalena cene jen tech vzper samotnych. (cca 18 tisic)

Mozna mam malou fantazii, ale jeste bych potreboval 

image

a to pak uz ekonomicky nedava smysl vubec. Navic bych nemel prostor pro udrzbu, nebo omezenou.

V pripade co jsem nakreslil si vrut muzu prizpusobit a dat pred panel, aby byl pristupny. Navic bych mel vrutu vyrazne mene.

 


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 
Posted by: @richard

@killeriq ja je nechci pokladat. Vse bude nad strechou, na kombi vrutu, pres hlinikovou patku, kterou pouziju na vymezeni toleranci. Proto jsem nesel do jineho reseni. Z toho meho nacrtku to neni videt, omlouvam se. 

image

 

Kdybych vedel kde a jak usetrit, udelal bych to. 

resim aby to bylo proveditelne, aby to bylo pristupne v budoucnu (proto i vetsi sklon)

Ty pruchodky super, o tom bez debaty - jen vrutu bude cca 130. Cenu jsem bral ze je bez DPH, tak 18 tisic s DPH 🙂 (a to musim nekde vymyslet 15% jak udelat)

krome tech co drzi panely jsou vsechno L 40x40x3

a resim cenu s ehlinik (priserna komunikace, nerozumim jak muzou existovat)

 

 

Myslím si, že tyto kombi šrouby nejsou určeny pro folii, pod folií většinou bývá izolace a těsnění se nemá pořádně o co opřít, aby to těsnilo. V práci jsme si nechali svařit konstrukci, kde nohy tvořily trubky, na které se nasadily manžety, které se pak nažehlili na stávající folii. Patky se šroubovali přímo do střechy pod zateplení.

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@petrp udal jsem skladbu. Izolace je jinde. Pod folii je jen geotextilie 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

Povodne som aj ja chcel z L profilov robit stojky,lebo vsetky zdvihove systemy boli drahe ale potom som nasiel toto a je to naj riesenie, menej prace s tym a na 7m mam myslim 5ks

IMG 20220609 103541

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@killeriq mas panely na vysku, ja budu mit na delku. Nevim jak bych se dostal pro kontrolu a udrzbu k tomuto...

image

Musel bych to kupovat jako dva dily

image

 

500Kc za jednu "stojku". Jsem na podobne cene jako L profily (cca +4tisice vic)

 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

co tam chces akoze udrzovat? okenu a lestit panel/ramy zospodu? 😀

ked som to kabloval a uchytaval tak som pod to vliezol...

 

Ked chces nieco moc udrzovat je problem povolit 4 sroby?


   
ReplyQuote
Page 74 / 106
Share: