X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

FVE

1,579 Posts
74 Users
134 Likes
163.8 K Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@richard bazos

@L ten rozdiel 3 a 5 je divne ze 2x tolko , co som videl ceny tak +30%
Tak staci ti 6kW ,ale prechodnom obdoby je lepsich 10k.
Ja som dal 4,5 a uz teraz spekulujem ako pridat lebo mam miesto.

4x2000 to asi dali lebo mali skladom , cenovo lepsie vide 3x3000

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@smotek7 na bazosi? Tam jsem nevidel nic 🙁 Pokud mas odkaz, rad se podivam

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

msk ti ziadne skolenie neda, som uplne na zaciatku a vzdy radsej 3x pohladam na nete nez zase volat @kobra a otravovat ho. Ma takychto kokotov ako ja, co maju 1000 otazok podla mna tak 5-10 paralelne 🙂 No a k tomu este obcas prudim svojho revizaka, ten mi uz ale ani nedviha telefon, resp. nezavola naspat 😀 😀

Neviem ci na dotaciu ide ostrov. Ongrid, kde mi kdejaky jouda bude na dialku FVE vypinat a zapinat a riadit pretoky si mozu strcit do otvoru podla vlastneho vyberu. Aj s dotaciou.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@smotek7 koukal sem napriklad tady

https://eshop.neosolar.cz/fotovoltaika/produkty-victron-energy/hybridni-menice-dc-ac-48v-1

38k je multipplus 300)VA a 57k multiplus 5000VA. takze jo, neni to 2x tolik, bral sem to od oka. cca 66%. byt to jen 30%, tak to beru hned.


   
ReplyQuote
(@mates)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

@l Můžeš počítat s tou verzí bez GX (případně jen jeden GX a k tomu dva bez GX).

Rozdíl mezi GX a bez GX je ten že, ta GX v sobě má controller, který zprostředkovává komunikaci mezi Victron zařízeními. Tento controller můžeš mít samostatně jako Cerbo GX - stačí jeden controller na celou sestavu Victronu.

Rozdíl mezi variantou 3xMPII 5000 a 3x MPII 3000 vychází kolem 35 tis. Kč, s DPH 15%. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@mates thx, tak ted uz to chapu. v te nabidce mam zvlast Victron Venus GX, coz je teda defakto ono jen samostatne

ten rozdil 5k vs 3k je tim padem hodne malej, to pujdu do 5k. 30k se uz vyplati.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Tak tim padem uz jen musim pockat, az se ten typek pres @dalibor ozve, a uvidime, zda ma jeste cas a kampacitu.

Ale vidim to teda na 10kw a ten 3xMPII 5000, protoze rozdil 35k uz je nic. stejne tak pak rozdil 6kw vs 10kw na strese (cca dalsich 30k).


   
msk reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@mates no tak sem trochu patral a sem zvedav, zda vubec nekdo bude FVE schopny dodat. Zasoby jsou podle vseho hodne spatne a co kdo nema na svem sklade ve VO neni.

Ty mas nejakeho dodavalele, co ti potvrdil dodani?


   
ReplyQuote
(@mates)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

@l jj s dodavateli je to problém, měl jsem poptaný MCore, ale dodávka tak v říjnu... To samé s materiálem ty budou snad někdy v srpnu.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

Mcore stale posiela XLS formular kde chce kolko mas LED ziaroviek, jake spotrebice... a podobne blbiny a potom poslu standart ponuku s cenou +30-50% ako konkurencia? 😂


   
ReplyQuote
(@mikael)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 58
 

Mám hotovou nosnou konstrukci na 24 panelů na střeše garáže/stodoly, jenom materiál mě vyšel na 30 tisíc. Nejdražší na tom byly ty hliníkové profily, ale jen o něco nepatrně levnější byly překvapivě ty držáky na falc, který stály 13 tisíc.

IMG 3046

Protože mi CHKO dala podmínku černé barvy všech viditelných komponent, tak jsou panely i profily s černým eloxem. Neřešili jste někdo uzemnění panelu a profilu s eloxem? Našel jsem toto, ale myslím, že bych musel ten elox v místě kontaktu oškrábat: https://www.fve-mp.cz/eshop/p/zemnici-svorka-0-230

Nebo jak jinak řešíte napojení uzemnění? Díky

 

This post was modified 2 years ago by Mikael

   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@mikael pekne.

Kde jsi kupoval hliníkové profily?


   
ReplyQuote
(@mikael)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 58
 

@Richard iftech.cz, ale stihnul jsem to v prosinci na posledni chvili, protoze od 1.1. uz dodavaji jenom na ICO.

This post was modified 2 years ago by Mikael

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

S tym zemnenim to momentalne tiez studujem. Panely niekto zemni tak, ze zoberie AlMgSi, natiahne ho popod panely a pouzije taku svorku co uz za boha nemozem najst, ze sa uchyti na AlMgSi drat a v strede ma dieru, ktorou sa prisroubuje k panelu.

Ja zvazujem, ze uzemnim nosnu konstrukciu CY16 a na panely sa bud vyprdnem, alebo pripojim kazdy panel s nosnym profilom kratkym CY(A), na oboch koncoch oko, do panelu tam kam patri sroubom ktory tam patri a do profilu ho chytim texom. Medzi profil a oko dam vejarovku, preskrabne elox, takze spoj by mal byt vodivy. Asi to nie je vrchol umu, ale lepsie ako sa na uzemnenie uplne vysrat.

Nejaky pokec o zemneni je aj na mypower.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Uzemňujeme pouze profily, AlMgSi drátem a k profilům používáme tyto svorky:

https://www.elfetex.cz/10-062-245-tremis-svorka-univerzalni-sub-fezn

Rozeberou se (=vystačí na dva přípoje) a T-šroubem se drát pomocí svorky chytne k profilu.


   
ReplyQuote
Page 71 / 106
Share: