Forum

Forum

Notifications
Clear all

FVE

1,558 Posts
74 Users
133 Likes
158.7 K Views
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Mám 1f střídač a natáhl jsem 3x4, ale bohatě by stačilo 3x2,5 ty 3 nebo 4kw ta 2,5 zvládne s prstem v nose...

tu 3x4 jsem natáhl protože mi kousek zbyl...jinak bych šel 3x2,5


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Máte pravdu. Mě trochu zblblo, že mám na přívod z DS 4x16 a tohle jsem bral jako další přívod. Ale ty výkony tam jsou opravdu o ničem.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ahoj,

nevychazi nam NZU B2 kvuli vysi merne neobnovitelne primarni energie. Pro jeji dosazeni by nam melo stacit FVE o vykonu 1.5 - 2 kW.

Samozrejme, aby to davalo smysl, musi byt cena FVE nizsi, nez rozdil ziskanych penez mezi B1 a B2 (150 000).

Jako FVE panic jsem zacal hledat a resit a nasel jsem tohle:

https://www.i4wifi.cz/cs/211125-solarni-sestavy-gridfree-2000-2kw-menic-s-limiterem-8x-280wp-solarni-panel-html

Ubira se muj smer a hledani spravnym smerem? Dava tohle smysl?

(FVE budeme pripadne porizovat opravdu jen kvuli NZU. Kdyby nebylo nutne, tak bych ho nechtel, takze jdeme opravdu po co nejnizsi cene).


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Pod 300Wp bych panel dnes nekupoval.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Maji i toto kombo:

https://www.i4wifi.cz/cs/211164-solarni-elektrarna-gwl-power-gridfree-2000m

ale tam je cena uz o cca 8000,- vyssi. Jak pisu, FVE nechci, je to zlo pro ziskani NZU B2, proto honba za co nejnizsi cenou.

Ale nerozumim tomu, pokud je nejaky zasadni duvod, proc zvolit drazsi reseni, necham si poradit.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Je to zlo, ale při čerpání NZU se zavazuješ k nějaké době udržitelnosti a to je min. 5 let, něco může být 10 let. A po tuto dobu to musíš strpět.

Tyto jsou určitě designově lepší, protože jsou celočerné, což třeba na sedlové střeše vypadá super. Pokud máš rovnou a panely budou schované, tak je to jedno. 

Vyšší cena je zde za lepší výkon panelu a za design.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

OK, to je presne ta odpoved, ktera ulehci rozhodovani. Panely budou na sedlove strese ale kryte jeste pristavbou se zelenou strechou, takze neviditelne odkudkoliv (druzice a drony neresim ;D ) Vyssi vykon zbytecny, takze pro me zatim tohle nejlevnejsi reseni.

 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ahoj, tak bych mel jeste jednu prosbu k FVE.

Zadal jste nekdo o dotaci NZU C pro FVE nebo NZU B vcetne FVE a mate hotovy projekt  (dokument) pro instalaci FVE, ktery byste mohli nasdilet? Potrebuji nejaky muster, podle ktereho dam stabni kulturu projektu pro nasi FVE.

 

Diky


   
ReplyQuote
(@baros)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 88
 

Ahoj, můžu poskytnout projekt na FVE pro NZU B, víc ve zprávě.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Víte někdo něco o Suntech panelech? Vybírám teď panely a známý mi říkal, že by snad neměly být špatné, ale nic o nich nevím. 

Další věc je střídač od Huawei? Víte o tom něco?


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 810
 

FYI:

Pridal som sa pred pol rokom do programu Dtest pre kolektivnu FVE.

2t dozadu prisiel vysledok ze vyhral "CEZ Prodej" vo vysledkoch co vyzerali asi takto okrem ceny za celkom nebolo nic podstatne uvedene https://www.dtest.cz/clanek-7549/vysledky-kampane-chci-slunecni-energii

Tak som sa dalej dtest pytal co tam konkretne je:

 

Společnost ČEZ používá obecně komponenty viz níže:

  • Fotovoltaické panely značky IBC MonoSol
  • V případě instalací s akumulací do baterií používají zařízení ČEZ Battery Box – all-in-one systém pro hybridní fotovoltaické elektrárny s 10 kW střídačem s asymetrickým řízením fází
  • V případě instalací s akumulací do vody využívají střídače značky Fronius
  • V případě instalací s tepelným čerpadlem využívají venkovní jednotky TČ značky Mitsubishi a vnitřní jednotky Tengeo (vlastní výroba), s chytrým vzdáleným řízením Tengeo, které dokáže řídit prakticky celou domácnost (žárovky, žaluzie, technologie, …). Případně využívají ještě tepelná čerpadla značky NIBE.

Shrnutí hlavních benefitů pro akci:

  • Prodloužená záruka na dodané komponenty a práci na 7 let, ČEZ Battery Box 10 let a panely dle standardu výrobce ( na panel 15 let a na výkon 25 let)
  • Výhodnější ceny jednotlivých řešení (5 variant)
  • Asistenční služby k FVE na 2 roky zdarma
  • Dodatečný bonus 5000 Kč k FVE s kombinací s tepelným čerpadlem
  • Speciální platební podmínky - zákazník platí v poměru 40 % ku 60 % - tzn. 40 % na zálohovou fakturu a 60 % až po předání díla. Standardně má ČEZ 50 % ku 50 %.
  • Bezplatné odstoupení od smlouvy - zákazník může zažádat si u ČEZu o tzv. akceptaci dotace u SFŽP. Pokud dotaci SFŽP nepřidělí, může zákazník bez zbytečného odkladu odstoupit od smlouvy. Navíc mu budou vráceny všechny dosud zaplacené prostředky.
  • Speciální sleva na wallbox k FVE 15%
  • dTest má možnost kontrolovat (vč. namátkových kontrol) dodržování nasmlouvaných podmínek

Dále v obchodních podmínkách vyjednáno:

  • ČEZ musí dodržet konečný termín individuálních realizací FVE, navíc je ve smlouvě sjednaná smluvní pokuta ve výši 0,05 % za každý den prodlení ze strany ČEZu.
  • ČEZ musí dodržet termín odstraňování vad uvedených v předávacím protokolu – pokud je neodstraní v domluvené lhůtě, má zákazník nárok na smluvní pokutu 500 Kč za každou vadu a každý den prodlení. To samé platí i v případě, kdy ČEZ neodstraní vady včas v rámci záruky. Na odstranění vady v rámci záruky má ČEZ 30 dnů, ledaže by se spolu dohodli jinak.
  • Zákazníkům od ČEZu nehrozí žádná smluvní pokuta. Jediná věc, co zákazníkům lze naúčtovat, jsou úroky z prodlení v zákonné výši, pokud nezaplatí zálohu či závěrečný doplatek ceny.

Zase nic konkretne o vykone panelov, menica, kapacita / typ baterky, takze znova sa pytam

V modelových příkladech vyjednaných fotovoltaických systémů neuvádíme všechny podrobnosti, protože každý registrovaný účastník si může nechat vypracovat indikativní nabídku na míru své domácnosti, která se od těchto modelů může lišit cenou, počtem panelů, apod. Níže nicméně vypisuji bližší specifikaci komponent modelových řešení.

1) FVE s akumulací do vody (169 900 Kč s 15% DPH, po dotaci 109 900 Kč s DPH) má výkon 2,24 kWp, který obstarává 7 panelů typu IBC Monosol 320 VL5 – HC. Akumulaci zajišťuje zásobník TUV OKCE 200 S + topná patrona, řízení spotřeby zajišťuje Wattrouter ECO a střídač je Fronius Galvo 2.0-1.

2) FVE s akumulací do baterie (354 900 Kč s 15% DPH, po dotaci 199 900 Kč s DPH) má výkon 4,48 kWp, který obstarává 14 panelů typu IBC Monosol 320 VL5 – HC. Akumulaci zajišťuje ČEZ Battery Box 3F Home 7,2 kWh a střídač je součástí boxu.

3) FVE s kombinací s tepelným čerpadlem (419 900 Kč s 15% DPH, po dotaci 264 900 Kč s DPH) má výkon 3,84 kWp, který obstarává 12 panelů typu IBC Monosol 320 VL5 – HC. Akumulaci zajišťuje zásobník OKC NTR HP 250 l včetně 2 topných patron, řízení spotřeby zajišťuje energy box S a střídač je Fronius Primo 3.5-1 web 1fázový systém. Součástí je akumulační nádrž 500l. Tepelné čerpadlo je Mitsubishi Power Inverter PUHZ- SW75VAA 1f 7,5kW.

Pokud vyplníte formulář, získáte od dodavatele indikativní nabídku, vytvořenou právě na míru Vaší domácnosti, kde budete mít vše podrobně rozepsáno. Pokud potvrdíte indikativní nabídku, navštíví Vás zástupce dodavatele, který provede obhlídku, na jejímž základě vznikne již konkrétní projekt s přesnými parametry a cenou.

Teda kontaktujem CEZ cez formular aby mi poslali nejaku ponuku:

cez1

Nevidim stale co ktory komponent stoji a ci sa to vlastne oplati

tak sa pytam :

poprosil by som rozpisat ceny za panely, striedac , prislusenstvo a prace s tym spojene.
O bojler od Vas kde neuvadzate ani objem nemam zaujem.
Jake mate na vyber striedace? Mimo Fronius 3.7 nie je moznost rozsirit o dalsie panely
 

Zde Vám zasíláme položkový rozpočet nabídnutého řešení FVE s akumulací do vody, kde je cena uvedena bez DPH:

Popisky řádků

Součet z cena celkem po slevě

FVE

172 699 Kč

Administrace Distribuce

2 100 Kč

Montáž a doprava

21 556 Kč

Montážní materiál

18 560 Kč

Zařízení FVE

122 984 Kč

Elektrorevize

1 800 Kč

TUV

22 953 Kč

Montáž a doprava

3 088 Kč

Montážní materiál

3 465 Kč

Nádrž TUV

16 400 Kč

Celkový součet

195 652 Kč

Případné úpravy nabídky jsou řešeny na místě s technikem dle možností odběrného místa.

zase nevidim detailnejsie ceny, tak sa pytam opat

Položkový rozpočet nabídnutého řešení Vám byl zaslán v předchozím e-mailu. Bohužel nelze rozepsat ceny zvlášť za panely, střídače, jelikož máme k dispozici pouze tyto kompletní balíčky.

 

Případné změny nabídky např. přidání či ubrání panelů, změnu střídače řeší technik na místě při osobní schůzce dle možností odběrného místa. Před osobní návštěvou je možné probrat technické parametry nejprve telefonicky.

 

Cize len tak pre porovnanie som nasiel ten bojler co mi ponukaju za 16400 bez DPH + 6500 picoviny k tomu , primerna cena cca 15k https://ohrivace-vody.heureka.cz/drazice-okc-300-ntr-hp/#o=2 .

Takze veci kolko co im preplatim je asi cena dotacie + este papierovacky a zavazovat sa k podmienkam, cakat kontrolu ci je to tak (pocet panelov, menic) a nie viac atd...

 


   
ReplyQuote
(@siebencz)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 

Já jsem se taky přihlásil do Dtestu a taky to hodnotím jao nic moc.

Celkově jsem nabyl toho dojmu, že všichni zdražili o <n> Kč.

Kde <n> se rovná právě výši dotace...

Mám od nich nabídku naFVE + TČ - tzn. varianta 3 jak jsi postoval.


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Jo, to můžu potvrdit. Takže mi pořád vychází nejlíp varianta svépomocí, bez dotace.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Prosel jsem si tim, protoze potrebujeme 2,5kw FVE kvuli NZU B2 (podil merne neobnovitelne energie ... blablabla).

Kdyz jsem poptaval, tak vsechny nabidky jsou delane tak, ze cena za dotaci je navic a shrabne ji dodavatel.

Svepomoci me to nakonec vyjde takto:

material, projekt a technicka zprava, revize do 60k Czk. 


   
ReplyQuote
(@siebencz)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 68
 
Posted by: Bery

Jo, to můžu potvrdit. Takže mi pořád vychází nejlíp varianta svépomocí, bez dotace.

To mě taky. Protože řešení, které si sám navrhneš tak přesně odpovídá tvým potřebám. Zatímco to co nabízí všichni komernčě je uzpůsobeno aby to vyhovovalo dotacím a zákazník a jeho potřeby jsou upozaděny.


   
ReplyQuote
Page 7 / 104
Share: