Forum

Forum

Notifications
Clear all

FVE

1,579 Posts
74 Users
134 Likes
160.8 K Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@dusanmsk mas jiny napad? 🙂


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

@richard navrtaj to = napis firme co ti robila strechu ako na to.

Ze by to neslo neni mozne


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@richard Tak u otazky nosnosti strechy asi nejde o napady, ale o vypocty. Zisti si, kolko piesku das do jednej vane, vynasob 24, k tomu pripocitaj projektovanu zataz (sneh) a zistis ci to ide alebo to nejde. Divil by som sa, keby to vyslo.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@killeriq tu firmu kontaktovat nechci ani Ty bys nechtel 🙂

Do strechy a izolace by zateklo jen "jednou" a co pak? 

 

Jedna varianta byla nerezove kombi soury, skrz a zkouset se trefit do vazniku.

Pak pretahnout 

https://www.topwet.cz/tesnici-manzety-tvarovky/

 

Ale jen srouby a pruchodky a jsem v tom za 20 tisic a nemam na strese nic 🙂

pak to bude chtit nejakou konstrukci (pozink?) a na to teprve davat originalni drzaky. A mam risk jako prase 🙂

 

 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

Ked je firma jebnuta, kontaktuj vyrobcu.

Vaznik je tram? neviem ako to mas ci je ich este vidiet z pohladu, ale ja som na svojej streche este pred zakufrovanim naznacil rozostupy kde mam co a na tych tramoch mam OSB dosky cize ked som buchal, citit/pocut kde je a nie je tram.

 

Myslim ze ti stacia kombi sroby, su tam aj tesnenia (cena asi 100-150kc/ks) + bitumenovy tmel a ked si chces byt extra isty tak kup tie manzety a tie tam natavis sam alebo firma.

Neviem co to je za material ale asi nieco na styl "fatrafol"

Uz to riesis rok a nikam si sa nepohol 😀


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 
Posted by: @killeriq

Ked je firma jebnuta, kontaktuj vyrobcu.

Vaznik je tram? neviem ako to mas ci je ich este vidiet z pohladu, ale ja som na svojej streche este pred zakufrovanim naznacil rozostupy kde mam co a na tych tramoch mam OSB dosky cize ked som buchal, citit/pocut kde je a nie je tram.

 

Myslim ze ti stacia kombi sroby, su tam aj tesnenia (cena asi 100-150kc/ks) + bitumenovy tmel a ked si chces byt extra isty tak kup tie manzety a tie tam natavis sam alebo firma.

Neviem co to je za material ale asi nieco na styl "fatrafol"

Uz to riesis rok a nikam si sa nepohol 😀

Vyrobce vazniku a dodavatel strechy byla jedna firma 🙂  ( https://www.zsj.cz)

Jako fakt tam nema smysl nekoho kontaktovat. 😀 (resili jsme s pojistovnou jejich skody tady)

Jen pro predstavu. Statika se resila dlouho, hlavne obyvak a kuchyne a dum mel i proto slusne zpozdeni. Na jedne fotce jde videt co nese strechu na jihozapadni casti. A dodavatele strechy musel mit technologii MiTek, aby to nejak spocitali a pak vyrobili. Nemam dva stejne vazniky, strecha nema obdelnikovy tvar, ale je lichobeznikova.

Na jednom obrazku je naznaceno, kde jsou vazniky podlozene nosnou stenou. Tri rady by se tam dat daly.

Pro provokatery - z tech drevenych panelu se delaji ctyrpatrove budovy, to snad udrzi FVE 🙂 A vazniky jsou nad temi stenami vyztuzene svisle. Statika to bude chtit.

Ted jsem mluvil s projektantem a ten statika doporucuje a ze i z fotek by to mohl posoudit, kdyz nemame nic k vaznikum.

 

 

20191218 160508
20191220 080100
Capture

   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

mimochodem když už jsem dospěli do stádia že i malá TM se dá využít ( a navíc jsem zatím nana neradostném  1. místě  v rozměru TM ) víc než si myslíme ( když natvrdo vyloučíme všechny pi.....y typu pračka, sušička a elektrifikované pometlo = vysavač ) je po instalaci FVE hlavní problém teplíčko ( z MPPT když svítí tak oni svině jedou ) . Zimní provoz ukázal, že se dá držet teplota do 27 C takže baterky jsou max. na 29 C . Topí hlavně regulátory a občas měniče. 

Téma je: jak k...a snížit teplotu i v létě. 

zatím provozuji dva prostupy 120mm jeden v 30 cm druhý v 220 cm. Spodní nasává vzduch z venčí a horní vyfukuje . Mám tam větráky do rozvaděčů každý po 22 W ale v létě jsem na 28-29 C takže baterky chodí až na 31 C a to je už dost 🙁 .

S důvěrou uvítám nápady co s tím ... prosím jen ne "dej si klimatizaci". 

V Racku s baterkami je na horním deklu něco jako místo pro větráky ... má někdo zkušenost že by to mělo význam ? Obávám se, že když tam ty větráky dám tak za budu co tři měsíce vysávat prach co se tím natáhne dovnitř 🙁

IMG 6897

díky za každý nápad 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Já mám už rok koupenou klimatizaci. Snad ji letos namontuji. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

@richard 

Já měl statický výpočet uvedený ve smlouvě jako součást díla a ještě 9 měsíců po dodání a montáži vazníků mi nebyl předán, tudíž jsem neplatil zbytek kupní ceny.

Každý týden telefonát a nic s nimi nehlo. Po 9 měsících ho někdo vypracoval a já mohl doplatit. Nechápali proč ho chci.

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@kobra23 nerozebirejme to. Střecha neni tema na které bych rád vzpomínal. Od nekonecnych diskusi o statice, az po hledani firmy, která to zhotoví. Jedna byla dokonce na Slovensku. Chapes? Barak a okna z Rakouska, strechu mit ze Slovenska... Nakonec vyhrala tato firma, mohla zacit asi o 3 dny drive...


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@kobra23 i ty Brute?  🙂  tak mi aspoň napiš jakou to té nejmenší TM na celém Vodnickém blogu ... pak ji u tebe objednám a budu mít dřív namontovanou než ty 🙂 🙂 🙂


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@dalibor ked som to cital tak ma napadol bojler s tepelnym cerpadlom.
Ten by ti to vychladil 😀 .
Alebo vonkajsiu jednotku s toho TC namontuj do technickej 😀 
P.S. precitaj Viber


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

@richard otazka stale znie ci niekde vidis kade tie tramy idu aby si sa do nich mohol trafit?

Na trame je uz len OSB doska a potom ta guma? ci jake to ma zlozenie? 

Pripadne dostanes sa na poval / pod tu strechu? alebo je to plne izolacie?

 

@dalibor no mozes tam dat nejaku filtraciu na prach, ale tie diery na vetraky neviem ci pomozu lebo v tom racku su baterie nad sebou a musel by si fukat aj medzi ne aby to teplo slo od nich prec

Mini klima je asi najjednoduchsie riesenie a mas ju aj zivenu z FVE 🙂 v noci asi nebude musiet ist


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@killeriq nedostanu se tam, ale OSB je pribita hrebiky, magnetem, nebo detektorem bych je mel byt schopen najit a vytnacit, kudy to vede... ale ja do te folie moc vrtat nechci. 

Poptavam nejaka reseni, dam potom vedet. 

Projektant osobne sel do rizika a sel skrz folii. Ja asi na to nema koule 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Kamarád předělával izolaci podkroví a všechny šrouby v sádrokartonu našel magnetem, vyšrouboval a demontoval sádrokartonové desky bez poškození rastrů. 

Pak nastříkal Pur pěnu a zpátky zaklopil. 

Já bych na toto nervy neměl. 


   
ReplyQuote
Page 62 / 106
Share: