X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

FVE

1,579 Posts
74 Users
134 Likes
163.9 K Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

@mac 

Si to hlavně s tou virtuální baterií pořádně spočítej, aby to dávalo smysl.

Jinak požádej distributora pomocí jeho formuláře o rezervaci příkonu, zda ti to v tvém případě povolí. Přichází doba, kdy už když je pár FVE ve vsi, tak to zamítají. Pak nezbývá nic jiného než ostrovní FVE s přepínáním na distribuci.


   
ReplyQuote
 kts
(@kts)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 10
 

Firma vs. samodomo... dá se na položkách v příloze ušetřit 200 tis? Ceny HW mi nepřijdou přemrštěné, nebo ano?  Typ panelů DHM-72L9

 

image

   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@kts to vypadá jako ceny bez DPH … nebo ?


   
ReplyQuote
 kts
(@kts)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 10
 

@dalibor ano ano bez DPH. Smím se zeptat co co stálo loni? 😀


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@kts zhruba to stejné, ale bylo to s DPH..  mám 5kW měniče a  o baterii navíc. Ale to byla jiná situace to nemá cenu srovnávat. Dělal jsi na Victron se stejnou konfigurací nabídky od více dodavatelů ? To ti poskytne lepší  reálnou odpověď o cenách na trhu


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

@killeriq Chápu dobře že máš doma tři jetý Studery? Možná mi to uniklo, jak řešíš přetoky? Prostě se studer nastaví jen jako nabíječka, nebo je to složitější?


   
ReplyQuote
 kts
(@kts)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 10
 

@dalibor Zatím mám na Victrony tři nabídky.

  1. ta co jsem poslal výše (můj nynější favorit)
  2. Pešek Mudra - ten je o něco dražší. Na těch zásadních položkách je tak +10 procent.
  3. MCore, ten mi neposlal "rozpočítanou nabídku" ale pouze jako celek. Tam FVE s 5 kW měniči, 9,9kWp a 18kWBAT vychází na ranec.. (příloha - pozor ty velký čísla jsou po odečtení dotace).

Ty nabídky se blbě srovnávají, protože každý to má koncipovaný trochu jinak. Další nabídky nemám, ale někdo se ozval, že se ozve. Někdo se zatím vůbec neozval.

Vnímám to tedy tak, že z těch 200 tis dotace sežere firma cca polovinu toho, kdyby si to člověk dělal sám, ale bude to nainstalované, vyřízené. Pokud bych do toho měl však počítat vlastní čas, asi o s firmou vyjde levněji. 🙂

Kdybych to řešil jako @killeriq tak to asi nedám. Já, když kupuju obojek pro psa, tak ho vybírám 14 dní, natož tak, kdybych se měl vnořit do elektra - to by o mě fakt rok doma nevěděli a na střeše by bylo kulové 🙂

Čili v tuto chvíli se přikláním na realizaci s výše uvedenou nabídkou s tím, že v místě vydiskutuji ty 5kW měniče + ještě řeším zda tak velkou pro moji spotřebu 5-6 MWh. Přidali/diskutovali byste něco dalšího? Baterky bych pak dokupoval dle finančních monžností, teď bych začal asi na těch 10 kW. 

 

image

 

This post was modified 2 years ago by kts

   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@kts stručně řečeno: kdybych byl  realizoval letos a ne před rokem tak vezmu nabídku č 1 a nejde jen o to skákání po střeše ( viz. killeriq ) 


   
ReplyQuote
(@mikael)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 58
 

Ja to resim podobne jako @killeriq, stavim ostrovni 1f FVE. Zatim mam nakoupeno:

- 24x Longi 385kWp

- 3x Studer XTM48/4000

- 2x VT80

- xcom CAN

- RCC 02

- Extension RS232

- 2x 85m solarni kabel 6mm2

- pojistne odpinace

- CYKY kabel pro extra topnou spiralu do AKU nadoby

- busbar

- 6x Pylontech US3000C (od @Kobra23)

 

Namontovanou mam zatim jenom kontrukci na strese, cekam na DC rozvadec a pak dam na strechu panely a kabely stringu zakoncim v DC rozvadeci.

 

Co mi jeste chybi:

- SSR rele

- DC rozvadec

- DC prepetovka

-...

To co mam vychazi zatim s DPH cenove o neco lepe nez nabidka c.1 bez DPH. Nakupuji prubezne od lonskeho podzimu. Ale i tak pocitam, ze me to celkove vyjde na ~400t. Ale na druhou stranu, takhle velkou FVE by mi firma za tu cenu nikdy nepostavila. A ostrovni FVE mi vyhovuje, nechci nic nikde registrovat, zadat o dotaci, resit pretoky. Pocitam s tim, ze od konce unora do konce rijna by dum vcetne TUV mohl fungovat ciste na FVE, od listopadu do unora pak budu udrzovat SOC na nejake hodnote (i ze site) a veskere prebytky palit v AKU nadobe na topeni a TUV. 

 

 


   
ReplyQuote
 koci
(@koci)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 64
 

Ahoj,

kdo stavíte 1F ostrov, necháváte si dělat nějaký projekt nebo aspoň schéma zapojení? Nebo máte vše v hlavě? Uměli byste doporučit projektanta nebo i montážní firmu na Moravě (ideálně severní)?

Taky jsem po několikaletém studiu došel k ostrovu. Nejsem elektrikář a mám z toho oboru respekt, proto bych chtěl vše přenechat firmě.

díky


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

 

0F7E300A 7AD3 4213 AC5C DCEE99FFB6D1

Na co potřebuješ projekt? Stačí hledat a najdeš vše co potřebuješ.

Zdroj: web Victron 

This post was modified 2 years ago 2 times by kobra23

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No, ten vysokonapatovy string dost veci zjednodusuje, ale ja si na neho proste sam netrufam ... Nehovoriac o tom ze v tej scheme nevidim bleskoistky a odpinac dole pri regulatore. Nizkonapatove pv pole zas znacne zkomplikuje dc combiner pod strechou a narocnost kabelaze z pod strechy k reglu.

S tymi cenami aj samodomo ma tu drazdite vcelku dost, 400 do toho proste nedam (momentalne nemam). Studer secondsol + Fang okolo mi zatial furt vychadza dost draho, takze asi skoncim s axpertom (pokial pojde zohnat).


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@dusanmsk samodomo  za 200k musis spravit slusnu FVE. Ted ja sa chcem dotoho vojst.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

@smotek7 

Jj, za 200k € se dělají krásné FVE 🤣 🤣 


   
msk reacted
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

ceny czk bez dane

30 panelov ~ 120k

2x axpert ~45k

3x pylon ~120k

kombi box (homemade) 10-20k

krabice, rack na pylon, ... 20-30k

konstrukcia na strechu ?k

kabelaz ?k

 

... nevychadza ...

 

Neocakavat 8-10Kc/kWh, seriem na to, ale pri takejto cene mi je jedno ci dam 400 za FVE alebo 400 za 3 roky CEZu za elektriku.


   
ReplyQuote
Page 52 / 106
Share: