Forum

Forum

Notifications
Clear all

FVE

1,558 Posts
74 Users
133 Likes
158.6 K Views
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@killeriq ano od něj a panely Viessmann Vitovolt 300 M400 WE - 400 Wp


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@kobra23 ahoj, Victron je fakt super řešení díky za nasměrování ... např.: při výpadku eON vše okamžitě přešlo na Victron :-)))) nikde nic nevypadlo. Mám to jako ostrov a ani neplánuji že by mělo být jinak....

Používáš nějakou logiku co by zapínala přes Loxone další "vytěžovatele" ? např. bazénové TČ nebo zvýšení el. topení ( místo na 16C topit na 20C v dílně třeba ?) . 

Zatím to mám tak, že když je baterka na více jak 75% a nadvýroba FVE je v průměru za posledních 10 min víc jak spotřeba "vytěžovatele"  ( TČ bazénu ) tak zapne . Pokud klesne kapacita baterky pod 70% vypne ( nebo 10 min průměr samozřejmě ) .

díky 🙂


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 810
 

Ostrov - teda ze si sa na CEZ/eON nepripajal ani nesla ziadost nic? a mas povodny elektromer?

Jak mas nakonec tie faze poriesene? Kazdy menic ma svoje "zariadenia/istice" alebo je to velka 1 faza?

 

dik


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

@killeriq na eON šlo jen oznámení a elektroměr zůstal původní , dodávka do sítě je na měničích zablokována

je to podle fotky, každá fáze má samostatný měnič 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 
Posted by: @dalibor

@kobra23 

Používáš nějakou logiku co by zapínala přes Loxone další "vytěžovatele" ? např. bazénové TČ nebo zvýšení el. topení ( místo na 16C topit na 20C v dílně třeba ?) . 

Ano, ale zatím jen vytěžuji do vody v akumulační nádrži (resp. teď už ne, když skončila topná sezóna). 

Blok energetický manažer a AQ řídí SSR relé, které ovládá spirály v akumulační nádrži. Vytěžování pouštím od 80% SoC.

 


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 
ahoj ,
jen tak pro info a že včera svítilo …. a uplatnění ESP + Nextion 
Pro aktuální informace o provozu FVE “ na stole “:
image
Kde čísla vpravo jsou stavy aktuální, ty co považuji za podstatné ( např. manželka s dcerou = když je hodnota “panely” řádově větší než hodnota “dům” zapni pračku / myčku / sušičku ) .
Bargrafy vlevo jdou % baterie modrá , denní výroba FVE v % kde 100% = 40kWh a eON je denní spotřeba ze sítě. To je jen taková přehledová info.
 
Včera jsme se poprvé takřka dostali na “ostrov” za 24 hod :
 
image
To znamená že kdybych měl ještě jednu baterku tak vydržíme … ale nemá asi smysl to hnát do extrému.

   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Řešili jste odepnutí panelů od střídače/regulátoru už někde na střeše/půdě?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Jako ručně nebo automaticky?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

To je jedno 🙂 jde mi o to jestli to máte nějak vyřešené, nebo to řešíte (jako já) až před střídačem.


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Z panelů mám kabely do střechy, na půdě jsou chráněné měděnými ukostřenými rourami, co mi zbyli z topení až k vypínačům, které jsem umístil na fasádě. Mám dva stringy. Vypínám to
32A "nouzovými vypínači" od schneidera. Nejsou určené pro DC při vypínání pouze pomocí jednoho kontaktu, takže + odpínám dvěma kontakty a - tím třetím. Vypne to naprosto spolehlivě i při plném výkonu cca 280V/9,5A, je to na dosah a hasiči mohou hasit. Na "západě" se to dělá normálně.
Jinak jsem ale mluvil s velitelem hasičů a bylo mi řečeno že už jsou na to dnes připraveni a i dobrovolní hasiči by měli mít ve svém arzenálu izolované proudnice, takže se dá bez problému hasit i když svítí slunce.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Hasiči zjistili, že pokud je proud vody delší než 5 metrů, tak jim nic nehrozí. 

Jinak se to řeší pojistkovým odpínačem a musí být 2-polový, aby se dal odpojit zaroveň plus i mínus. Každopádně je lepší to rozpojovat, když nesvítí. 

Chytré regulátory mají svorky pro dálkové ovládání, tj. např. vyrážecí tlačítko na fasádě. Pokud tam je, musí být nahlášeno na hasiče.

Popř. se to dá dělat přes app nebo v pc. Možností je spousta podle výrobce. 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

priznejte se kdo uz mate FVE? 🙂

 

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Pár nas tu už je... 😉 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

@richard tebe chyba to pivo. Tam sa to dost riesilo.
Ja som skonstatoval, ze spravna otazka nieje kto ma FVE, ale kolko kto ma kapacitu bateriek.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

@smotek7 chybi strasne moc ale neslo to, zuby jsou zuby 🙁

 

zacinam nad tim premyslet. 


   
ReplyQuote
Page 32 / 104
Share: