X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

FVE

1,579 Posts
74 Users
134 Likes
163 K Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

Ano, je to na reklamaci, bohužel většina uživatelů o tom vůbec neví. Byl jsem u mnoha zákazníků s již nainstalovanými FVE a 99% jich vůbec nic o funkci nevědělo, vůbec nevěděli kolik to vyrábí, jak dlouho jim baterie vydrží atd. Prostě na to byla dotace a sousedi to mají taky, tak jsme to koupili taky. Nechápu.

Proto je teď obor montáží FVE ráj pro podvodníky a zlatokopy. 

Tu chybu u Goodwe opravili až po 3 měsících!

Tak jak píšeš to nefunguje. Je to mnohem sofistikovanější. 

Ten Pylontech má >4500 cyklů. Při průměrně 280 cyklech ročně je to cca 16 let. Ale zase platí, že to není o tom, že ta baterie klekne, jen ztratí část kapacity a bude potřeba přidat nějaké nové baterie.

Kupoval jsem teď paletu Pylontechu US3000C, co jsem nepoužil, jsem prodal dále. Další paletu budu mít v půlce března, když by někdo chtěl, napište mi, cena je lepší než kdekoli na eshopu.

Ano, doporučuji ti samostudium. Protože jinak hrozí, že tě někdo natáhne. Bohužel ze své zkušenosti ti můžu říct, že jakmile ta realizační firma pojme podezření, že tomu rozumíš, už se možná neozve.

Absolvoval jsem jedno školení na instalace FVE a tam už cíleně těm montážním firmám říkají jak ty příjemce dotací "odrbat". A morálně si to mají v duši obhájit, že oni je neokrádají, jen příspěvek státu ve formě dotace přesměrovávají k sobě.

 


   
Signoflife reacted
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@kobra23 

 

"tam už cíleně těm montážním firmám říkají jak ty příjemce dotací "odrbat". A morálně si to mají v duši obhájit, že oni je neokrádají, jen příspěvek státu ve formě dotace přesměrovávají k sobě." To je mazec 🙁

 

O jaké školení se jednalo? Doporučil bys ho po technické stránce?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 
Posted by: @dalibor

@kobra23 nemám a nebudu mít varnou desku a ostatní spotřebiče jsou typicky do 2kW, občasný přetok by mi ani tak nevadil, jaký by to měl být typ pro 3F hybrid?

To by mi pak stačil jen ten  měnič bez stykačů a optimalizaci spotřeby bych dělal na základě %  nabitých baterek a dodávaného výkonu FVE v Loxonu odpojováním toho co počká  ? Takže žádný wattrouter atd ?

I když to vše vypadá jednoduše a chápu, že byste to všichni chtěli vše řídit Loxonem, tak znova píšu, že to není v případě hybridní FVE ta nejlepší cesta. 

Řízení přetoků/nepřetoků probíhá v řádu milisekund a do toho je v ČR velmi málo dní kdy je jasná obloha, takže ty vaše úvahy zničí hned první mráček atd.

Je potřeba před řízením Loxonem upřednostnit Wattrouter nebo Greenbono ve spolupráci s jedním nebo více SSR relé. 

Systém by měl ráno po osvitu panelů dobít nejdříve baterie, pak nahřát bojler nebo aku nádrž a až pak řešíte spínání nějakých spotřebičů. Ty dotované FVE mají co dělat, aby zvládly tyto základní činnosti. Resp. to zvládají jen v létě, kdy možná vyperete i pračku.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 
Posted by: @blaf

O jaké školení se jednalo? Doporučil bys ho po technické stránce?

Bylo to u firmy, která chce na CZ trhu prorazit s měnící Huawei. 

Technicky normální, ale hlavni důraz byl na to vše dělat vydokonapěťové, používat velké panely a baterie visící na zdi a hlavně ty dotace. 

Jo jinak obce a jejich školy, školky a vše veřejné má ještě lepší podmínky než občané a dá se tam za méně práce nahrabat více na dotovaných FVE.


   
blaf reacted
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Ok, to nezní jako něco, co bys doporučil. Jinak studuješ vše sám na forech? mypower, apod.?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

Co jsem tak vydedukoval, tak v oblasti FVE se účtuje za jednoho člověka za jeden den na montáži 10.000,-Kč. 

Většina firem si ty montážníky najímá, takže u těchto firem je doba dodání od podpisu smlouvy cca 4 měsíce. 

Prostě nasbírají zakázky v určitém období, pak si najmou partu, která jede zakázku za zakázkou a pak jdou zase jinam.

Když je někdo šikovný, tak se trhne a dělá to pak sám na sebe. Poslední dobou je takových lidí v oboru čím dál více. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 
Posted by: @blaf

Ok, to nezní jako něco, co bys doporučil. Jinak studuješ vše sám na forech? mypower, apod.?

Mypower.cz není špatné, ale většina FVE tam prezentovaných je z mého pohledu časovaná bomba. Je zde velká koncentrace lidí, kteří z malými vstupními náklady chtějí zadarmo vyrábět mnoho energie a jsou kvůli tomu schopni udělat i pro soudného člověka nemyslitelné. 

Tzb-info.cz Zde se zase řeší hlavně dotované FVE, které se nesmí řešit na Mypower.cz. Zde si člověk počte i o těch, co od toho čekali více než dostali.

FB Zde se taky objevují občas zajímavé realizace.

Nejvíce se člověk dozví u již hotových realizací. Když se někde dozvím o zajímavé instalaci, jedu se tam podívat i když je to přes půl republiky, pobavim se s majiteli atd. Jsou to informace k nezaplacení, které jinde člověk nezjistí. Internet je většinou plný těch nespokojených. Ti spokojení nemají potřebu u něj sedět a něco řešit. 

 


   
blaf reacted
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

@Kobra23

1. Teda GoodWe to ma uz opravene? a neblbne to? chapem spravne?

Aj ked odporucas Victron nechcem za to davat 2x tolko ked mam rovnake zaruky aj u GoodWe

Je pripadne este nejaky iny? Solax alebo ...?

2. V podstate kvoli Bateriam sa oplati ta dotacia, bez daju okolo 80k s 155k

S vykonom cca 6-7kw, menic Goodwe 8/10kw, baterie 10kw Force H2 som cca na 200-220k po dotacii, co mi pride ok cena, ci mas iny nazor? 🙂

Moj pripad s Rigom, tym ze je na vodu tak sa chladi to 200l akumulacky, ta ma snek a ten ide bud do Bojlera alebo kurenie (o to sa stara loxone).

3. No niektore firmy co som po ponuke oslovil moc nechcu prezradzat polozkove ceny , iba set a hotovo

4. Samostudium uz robim...ked som uz oslovil asi 10 firiem, vacsina ponuka to iste ale s tymi technikmi je fan pokec , vysvetlia detaily

5. tie vacsie firmy maju cca 15-20% vyssie ako tie mensie. V reale je to ako ked povedzme realizacna firma lahne za 2 roky, zaruka panely, menic sa da riesit priamo s nejakym zastupenim vyrobcu ?

5. Na FB mi jeden poslal ze ma toto s Victron a loxone ale neviem ci ma aj ten Wattrouter (realizovala mcore.cz firma)

image

 

Dik ze sa nam tu venujes 😉


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

A tobě ten obrázek připadá ok? Mně ne. Má nabité baterie a stejně nakupuje ze sítě. 

Baterií kvůli delší životnosti 2,2x více než je panelů. Pozor na to, že to co oni uvádějí kapacitu baterie, tak využití pro tebe je o 20% méně!

Goodwe už to opravil, ale se spotřebou na prázdno se už moc udělat nedá. Můžeš zkusit Solax, Huawei, RCT, Infinity, jen pozor aby daný typ byl dotovaný.

U mě je vždy favorit Studer (Švýcarsko) pak dlouho nic, následuje Victron (Holandsko) a hned pak Fronius (Rakousko). 

RCT je taky Čína i když se to tváří jako Německo. Číňan už je mazaný, založí firmu v DE a vydává to za německé výrobky.

 

 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

Obrazok...skor ma zaujimal ten blok cez ktory to ide a princip ci to nahradi Wattrouter, pripadne ako ta logika funguje. Stale odporucas wattrouter tak predpokladam ze to mas uz premyslene ako si pisal vyssie...

 

Cina je fajn, mam Xiaomi 😀

Ale chapem co chces povedat, ja si to obhajujem tou zarukou a cim viac ludi to bude mat tym viac budu zlepsovat FW/SW.

Pre porovnanie InfiniSolar co vsetci davali pred 3r , ma len 2r zaruku a tam asi bolo viac problemov, zaroven trvalo kym ten FW vychytali.

Nechcem mat na stene 3x3kw Victron striedace co budu zaberat vela miesta stat 2x tolko ako jeden GoodWe. Victron aby bol v jednej krabici to by som musel brat Quadro seriu a to uz stoji jak goodwe + nejake baterie.

Ohladom dotacie to bude mat prehlad firma, resp da sa to pozriet aj na NZU stranke.

Solax neviem aky ma monitoring a u RCT bolo zase nejake obmedzenie na typ baterii.

V konecnom dosledku asi vyberem mensiu firmu, tam sa ten clovek snazi a je s nim ina diskusia ako s velkou ktora robi udajne "100" realizacii mesacne a bude to tak ako pises ze najmu technikov a montuju to radom.

Jednu firmu mam vo vedlajsiej dedine (nahodne) a celkom fajn reaguju , tak predpokladam ze by mohli byt dobry kandidat


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

Doporučuji Greenbono, Wattrouter je druhý v pořadí.

U menší firmy pozor na to zda opravdu vyběhá dotaci. Většinou umí realizaci a papíry jsou až na posledním místě.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

http://yorix.cz/cz/greenbono/gbo-aku.htm

Stranka tak 15r spat, ale ked hovoris ze fajn, tak budem tomu verit 😉 

Len to musim cele precitaj...dlheee

dik


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 
Posted by: @killeriq

Co toto ? dokonca integrovane 😉

 

https://www.fotovoltaika-gottwald.cz/loxone

https://storion-smile.cz/

https://www.fotovoltaika-gottwald.cz/produkty/asymetrie-storion-t10

https://www.fvesystemy.cz/STORION-Smile-T10-11-6-kWh-d27.htm

Pár večerů ti to čtení zabere, ale stojí to za to, abys věděl jak to v podnikání s výstavbou domácích FVE chodí v ČR chodí. Zde konkrétně Storion, alias převlečený Goodwe. 

https://forum.tzb-info.cz/146699-storion-smile-t10/vsechny-prispevky

https://forum.tzb-info.cz/146595-pretoky-do-site-u-asymetrickeho-menice/vsechny-prispevky


   
killeriq reacted
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

no pekne sranie s tym mal...ale uz to je opravene od cinana, ak to chapem, ci?

pekny dovod, Covid sa uz dnes zvali asi vsetko 😀

"Asymetrie ve STORIONU byla od prvopočátku - nebyla povolena, protože do dopracování firmware zasáhl COVID-19."


   
ReplyQuote
Page 20 / 106
Share: