Forum

Forum

Frekvenční měnič pr...
 
Notifications
Clear all

Frekvenční měnič pro arduino/loxone

5 Posts
2 Users
0 Likes
1,970 Views
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
Topic starter  

Ahoj, v domě budu mít jeden nebo dva motory, výkony 1-2kW, kde by se mi hodil soft start + řízení otáček. Existuje řada typů s různými rozhraními (modbus, rs485, 0-10V). Máte někdo prosím zkušenosti s frekvenčním měničem, za přijatelnou cenu, který by šel jednoduše integrovat do arduina, resp. loxone?


   
Quote
(@sigituning)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 36
 

Zdravím, nespecifikoval jsi o jaky typ asynchronniho motoru se jedna,ale predpokladam ze jde o 3f motor.Ja osobne mam menic Lenze pro cerpadlo a funguje s loxone bez problemu.Otacky se reguluji 0-10V,vse ostatni uz zaridi menic(rampovani,PID regulace,limity).Menice pro motory 230V existuji,ale je jich velice malo.Ja vim o eatonu a inverteku.Rizeni 1f tocivych stroju je v same podstate spatne.Neda se regulovat otacky od 0 apod.


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
Topic starter  

Díky za info. V našem případě se bude jednat o 1F motor a jediné co budu potřebovat je vlastně ten náběh/doběh, případně poloviční či třetinové otáčky; plynulá regulace a start od úplné nuly asi nebude potřeba, protože ten motor bude zpřevodovanej do pomala. Konkrétně se jedná se o obyčejnej vrátek, sloužící jako pohon technického výtahu do podkroví, abych nemusel tahat krámy do schodů, čiliže jde mi o plynulý rozjezd a přesný koncový dojezd sníženou rychlostí. Nevím zdali to v takovém případě nejde u 1F motoru elektrotechnicky vyřešit jednodušeji. Jinak 0-10V mi taky přišlo jako nejjednoduší volba. Až to bude hotový tak ten vejtah tady popíšu, kdyby to někoho zajímalo.


   
ReplyQuote
(@sigituning)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 36
 

tak pokud se jedná o vrátek, tak bych v tvém případě použil komutátorový motor 230V a řízení otáček pomocí triaku. Je mraky zapojení i hotových regulátorů otáček právě pro tyto motory. 1F Měnič je pro tuto aplikaci hodně drahé hračka. Ale samozřejmě, pokud o peníze nejde, tak měnič bude v poho.


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
Topic starter  

ok díky za tip!


   
ReplyQuote
Share: