X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Děravý MikroTik

22 Posts
8 Users
2 Likes
3,717 Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Čau, pokud máte/používáte MikroTik routery, tak mrknete na toto

https://blog.netlab.360.com/7500-mikrotik-routers-are-forwarding-owners-traffic-to-the-attackers-how-is-yours-en/

Osobne nemam, jen se to ke mne dostalo jako zprava. Prijde mi to jako solidni pruser 🙂


   
Quote
David
(@david)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 96
 

L. ten odkaz je zavirovaný. AVG si mohlo strhnout pérka, aby to zakázalo, takže bacha!


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Si delas srandu ;-). Bys totiz neveril, odkud mi ten odkaz prisel ;-))))).


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@david: muzes mi prosimte vyfotit screenshot s nejakou tou hlaskou AVG? Ji jim to tam poslu zpatky 😉


   
ReplyQuote
David
(@david)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 96
 
hrozba

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Diky. Uz to frci do Avast labu 😉


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Ti ten odkaz poslali z Avastu? 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Jojo, od kamose z Avastu. Tak sem mu to obratem poslal zpet, at to tam rovnou vyresej ;-))


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Tak uz mam vyjadreni z Avastu 😉

(4:58:56 PM) tak je to tim, ze oni tam maji kod javascriptu jako ukazku mining skriptu, ale nemaji to escapovany, ale jako primou ukazku js kodu, ktera je napsana natvrdo a museli bychom kontrolovat, ze to neni soucasti <code> bloku, ale to by mohlo prinest spis riziko, ze to nekdo obejde
(4:59:14 PM)  proste false positive, ale podle vseho klukama akceptovatelny


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Jj resili jsme. zakazniky s Mikrotikem, kteri si spravu resi sami, to postihlo skoro vsechny 🙂 ti, kterym se o to starame my tak pohoda. Donutilo me tomunnapsat clanek na blog, jak to resit. Problem je v nekolika vecech - to ze vendor ma nekde diru, tomu lze tezko zabranit, nastesti vendori dodavaji aktualizace, ktere ty chyby resi. Problem je ale u provozovatelu zarizeni, kteri to nejak naklikaji, pak to 2 roky jede bez jakekoliv aktualizace. Mimo spravneho nastaveni bezpecnostnich politik je treba udrzovat Ros i winbox aktualizovany. A na to vsichni pecou - netyka se to jen mikrotiku ale obecne vsech zarizeni. A ted si predstavte ze jsou implementatori, kteri za to zarizeni jeste povesi miniserver a proNATuji to z internetu - bezpecnost nula. Je ale pravdounze za posledniho pul roku meli Mikrotiky tech problemu vic ...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@mira : Klidn sem hod link na ten blog, myslim, ze to lidi oceni.

Jinak s tim updatem presne tak, nestaci jen rozchodit. Na druhou stranu, taky by se to zarizeni mohlo updatovat samo.

Ten Unifi co mam ja, tak ten sice autoupdate taky nema, ale alespon hned na hlavni strance u vsech zarizeni primo sviti "Update" a staci jen kliknout a samo se to cele provede.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Mikrotik ma autoupdate, ale ja ho mam vypnuty, pretoze mu neverim (a samozrejme oba mikrotiky mam hacknute 😀 )


   
L reacted
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

byť jsem dlouhodobý fanda mikrotiku, tak tomu auto-updatu takynevěřím 😀 takže se ti vůbec nedivím

on je problém i v tom, že spousta útoků proběhla normálně přes nějakou chybu v dll knihovnách winboxu ...

jinak nějaké hinty zde: http://stavba.web-systemy.net/index.php/2018/08/09/napadeny-mikrotik-tuning-zabezpeceni/ nebral bych to jako dogma, ale pomoci to může

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

winbox vobec nepouzivam, mam tam len ssh.


   
Mira reacted
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Jak psal @Mira, pozor na FW mikrotiku, uz se to tu psalo, ale jak uz to byva, kovarova kobyla....

No abych to neprodluzoval, na verzi 6.43.4 se mi dostala nejaka pekna potvurka, co zvladla traffic okolo 63TB za 7 dni....

Takze delat update, delat update a update update a opet delat update!!! 🙂

Optika je pekna vec, ALE ... :))


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: