X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

ČOV

24 Posts
12 Users
2 Likes
5,765 Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@kobra23 ten jeden je ing - tvuj cerny kun 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

Otázkou je, zda nemyslíte každý o něčem jiném.

Protože on určitě mluví o akumulační jímce, kde se shromažďuje voda v zimě, když není kam rozstřikovat (půda je zmrzlá a nevsakuje) a ty o vsaku z dešťovky, kam tu vodu chceš nestandardně posílat. 

Proč ji nevyužiješ k zalévání?

 


   
ReplyQuote
(@vladiczek)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 22
Topic starter  
Posted by: @richard

prosim Vas, mate nekdo napojenou cisticku do vsakovaci nadrze? Pokud ano, mate mezi vsakem a cistickou sedimentacni nadrz? V projektu ji nemam, ale uz dva lidi se me ptali, proc a ze to je divne. Ze bez sedimentacni nadrze si za cas ucpu vsak. Diky

Ne, nic takového, ani v projektu, ani při realizaci, ani při kontrole z vodoprávního nebyla řeč. BTW z ČOV teče prakticky čistá voda a alespoň my máme teda vsakovací jímku normálně přístupnou s poklopem, po půl roce ani náznak jakéhokoliv znečištění, natož aby se vsak zanesl komplet, když má x kubíků objemu...


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

Zdravím,

je pravdou, že já v rohu vsaku jsem strčil KG 315 a můžu tak kontrolovat, co do vsaku jde. Už se mi stalo, že se kal dostal až do vsaku. Potom jsem vsak raději čistil - stříkal jsem do toho KG potrubí hadicí čistou vodu a zároveň tuto vodu čerpal čerpadlem ven, dokud netekla úplně čistá. Většinu kalu se tak podařilo odstranit, zbytek se snad rozloží. Došlo k tomu nespíše v okamžiku, kdy kal v ČOV nestačil sedimentovat na dno a mamutkové čerpadlo začlo čerpat, popřípadě ho bylo hodně. Proto je lepší u vsaku nějakou šachtičku mít, např. KG potrubí. Do žádné sedimentační nádrže bych ale neinvestoval.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 
Posted by: @kobra23

Otázkou je, zda nemyslíte každý o něčem jiném.

Protože on určitě mluví o akumulační jímce, kde se shromažďuje voda v zimě, když není kam rozstřikovat (půda je zmrzlá a nevsakuje) a ty o vsaku z dešťovky, kam tu vodu chceš nestandardně posílat. 

Proč ji nevyužiješ k zalévání?

 

Mam projekt na cisticku a vsak, protoze vodu z cisticky budu vsakovat. Destovku budu jeste nevim co, asi taky vsakovat, nebo posilat dal sousedce na pozemek a plnit ji jezirko.

Mohlo dojit k nedorozumeni, ale to by bylo uz druhe -  podle vseho z cisticky nejde uplne cista voda a ta muze vsak zanest. Proto mezi jeste sedimentacni nadrz, ve ktere by mel "bordel" sednout, mel bych moznost tuto nadrz cistit a vsak udrzovat v poradku.


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

Já dlouho řešil, co s vodou z ČOV. Nakonec dešťovku akumuluju v nádrží a vodu z ČOV zasakuju, asi bych to nepoužíval pro závlahu trávníku. Mohou v tom být stále různé bakterie, takže hlavně kvůli dětem. Určitě je správně mít přístup do nějaký vsaku. 


   
Richard reacted
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@martinr kontrolni sachty mam ve vsaku dve, na kazde strane, jeste je mam propojene derovanyma trubkama, aby voda co do vsaku tekla mela lepsi moznost se tam pekne rovnomerne dostat kam potrebuje 

20191020 094513

   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

Ano, tohle je na kontrolu úplně dostačující. 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

COV je kde ma byt. Sedimentacni nadrz za COV je silne doporučená, aby se pevnymi castni nezanesl vsak. Bohuzel jsem nezachytil cisla, jestli to bylo 20 az 30g na litr, nebo na jinou objemovou jednotku. Ze se setkal s pripady, kdy po napriklad sedmi letech vsak prestal fungovat. S nadrzi na odkaleni tomu lze predejit. Ted hledam kdo v okolí svaruje plast a takovou nadrz mi na zakazku udelal. Dira je ted velka a misto tam mam. Pozdeji uz se k tomu nikdy nedostanu. 


   
ReplyQuote
Page 2 / 2
Share: