X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Centralny vysavac

45 Posts
12 Users
1 Likes
4,374 Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ještě se zeptám jestli někdo nemáte tip na detekci svitu barevné diody, tedy něco jako color light sensor? Nechce se mi rozebírat ten centrální vysavač z důvodu detekce stavu. Díky.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Na auto, vrtani atd. mam staryho karchera, ktery se zda ze prezije vsechno. Pocital sem, ze ho odrovnam na stavbe, kterou dal naprosto s prehledem a po vycisteni zas saje jak novej 😉


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Mame Mi Robot, tusim z xiaomishop.cz alebo co to bolo. Tesne som nestihol akciu z ciny, vysiel by na 5.5k, my sme kupovali tusim za 9k. Zvladne to 200 m2 na jedno nabitie, za mna pohoda. Appku ani casovac nepouzivam, takze nemozem porovnat. Vzdy len tuknem do tlacitka.

Na vysatie auta nepotrebujem CV za 30, ale idealne nejaky priemysel za 1.5k. Okrem toho parkujem dobrych 20m od najblizsej zasuvky CV 😀


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Na diodu nestaci nejaky filter? Ake su to farby?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: L

Na auto, vrtani atd. mam staryho karchera, ktery se zda ze prezije vsechno. Pocital sem, ze ho odrovnam na stavbe, kterou dal naprosto s prehledem a po vycisteni zas saje jak novej 😉

To je ale stále o tom, že si ten prach stále vracíš do baráku. CV je primárně o tom, že neřešíš kvalitu filtrace, neboť to jde mimo dům.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 
Posted by: koldavideo

Ještě se zeptám jestli někdo nemáte tip na detekci svitu barevné diody, tedy něco jako color light sensor? Nechce se mi rozebírat ten centrální vysavač z důvodu detekce stavu. Díky.

Nieco taketo ?
senzor APDS 9960

Vyskusany ho nemam.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: msk

Na diodu nestaci nejaky filter? Ake su to farby?

Je to asi klasika červená/zelená/žlutá 

https://www.tme.eu/cz/details/ostdmc5b61a/led-diody-tht-5mm/optosupply/

Jaký filtr máš na mysli ? Ty senzory co jsem našel na aliexpressu fungují na principu odrazu světla od odrazné plochy. Takže asi nepoužitelné. Zřejmě by šlo vykuchat vysavač a napojit se přímo na vývody té LED diody - ale zdá se mi to takové řešení "na hulváta" 🙂


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

@koldavideo preco myslis ze to nebude fungovat ked budes s tou led svietit do toho senzora?

https://www.youtube.com/watch?v=07C72D_pwbM


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

Taky mám rozvody CV a uvažuju jakou jednotku pořídit, aby měla dostatečnej výkon a jak si to co nejvíce zlevnit. Zaujal mě katalog Variovac, kde jsou jednak zakreslena střeva a jednak je tam přehledná tabulka výkonů. Bez ohledu na výrobce i cenovou kategorii CV, jediná podstatná součástka je motor s turbínou, protože ten si sami nevyrobíte. Nejsilnější třístupňové bypassové turbíny mají příkon 1800W a lze je sehnat jako náhradní díly, např. 3st. ametek zde za 2500+DPH a jsou skladem. Jak je vidět z tabulky v katalogu, dvoustupňové turbíny dosahují vyšší podtlak ale menší průtok, třístupňové obráceně. Další škálování výkonu CV se dělá přidáním druhé turbíny ... zde nevím zdali v sérii nebo paralelně, ale hádám, že při zapojení v sérii roste hlavně podtlak, paralelně více průtok (?). Každopádně, napadá mě koupit nebo vyrobit obyčejný separátor a vybavit ho filtrem s dostatečnou plochou a jednou či dvěma turbínami. Nebo, protože jsem línej, koupit hotový levný vysavač 1800W a případně k němu dobastlit druhou turbínu. Dále výrobci rejžují na tom, že máte spínání či regulaci na rukojeti hadice, kdy je buď drát v hadici anebo RF vysílač v rukojeti. To bych vyřešil nejlevnější obyčejnou hadicí, koupil RF transmitter z alíka, a tím dával povely loxone, kterej by řídil CV. Kromě toho z loxu příp. můžeme ještě sledovat teplotu motorů abysme je neupekli a měřit v potrubí podtlak pomocí čidla. Má podle vás tohle celé hlavu a patu?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Ja som predtym, nez som sa na to vysral a vysolil (pre klud v rodine) tych 28 tisic, zvazoval spravit to priemyselnym vysavacom. Niekde som narazil na komentar cloveka, co to takto zbastlil za par susnov, neviem ci tu, modrej streche, tzb alebo kde... Normalne by som napojil flexi hadicu z vysavaca na pevnu hadicu v stene, kludne izolackou - a hotovo. Dotycny narazil na priemyselny vysavac co mal vyfuk zase trubkovym vystupom, takze by siel spravit aj vyfuk mimo dom. Spinanie normalne analogovym vstupom na loxone, pripadne arduinom. Ale vravim, skoncil som v teoretickej rovine.


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

Ano nad průmyslovejma vysavačema jsem se taky zamejšlel, dobrý přehled možností je vidět na delfínovi a jsou tam vidět taky technický parametry, což je zajímavý pro srovnání a rozhodování. Nějaká bestije s 3F motorem by určitě byla hustá, ale ani ceny jetin nejsou příznivý.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já mám na chatu připravený "průmyslový" vysavač z Lídlu 🙂

Rozvody mám cca 15m dlouhý tak snad to bude v pohodě 🙂


   
Stingray reacted
ReplyQuote
Zdenek
(@zdenek)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 36
 

@koldavideo jak si spokojený s tím Lídlovským "průmyslovým" vysavačem? A co máš za typ?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Zatím jej používám jen jako klasický, na chatě. 


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

Ahoj, po roce dávám update. Koupil jsem teda ten CV Menred 1800W a s našimi cca 40m rozvodů je sací výkon slušný (podtlak při otevřeném potrubí -0.1bar, při zadušení -2,5bar) a mašina je tichá, v domě ani z hadic neslyším naprosto nic. Dohoda s prodejcem výborná, byl jsem u něj 2x osobně. Za cca 2200 jsem získal 2 turbíny navíc a trochu jsem to testoval. Zapojení jedné přídavné turbíny k luxu do série sání značně vylepšuje (-0,2bar/-0,5bar), v paralelním zapojení se podtlak moc nezmění. Budu to nakonec asi montovat v schématu Y, tj za výfuk luxu dám ty dvě extra turbíny paralelně, budem to ještě znova testovat a měřit.

K instalaci rozvodů jsem použil flexi potrubí od luftuj.cz (jedinou nevýhodou je mírně menší průřez, ale instalace brnkačka). Potrubí se mi větví na jednom jediném místě - v šachtě v TM, kde mám pozinkovej box, kterej lze otevřít, v případě že by se tam něco zaseklo. Za další rok, až to bude hotový:-), sem dám nějaký fotky.


   
ReplyQuote
Page 3 / 3
Share: