X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Centralny vysavac

45 Posts
12 Users
1 Likes
4,376 Views
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 
Posted by: koldavideo

CV používám Duovac Symphonia - tuším typ 280. Vše jsem dělal svépomocí. Je to jednoduché a rychlé. Nyní řeším detekci stavu vysavače. je tam dioda, která hlásí stavy. 

duovac state

Zřejmě bude nutné koupit senzor barvy světla z Aliexpressu a pak pomocí arduina nějak zjišťovat stav 🙂

Udělané je to hezky a opravdu nic složitého 🙂


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Jak v pasivu resite vyfuk CV?

Dira z domu je v pasivu nesmysl (a neverim, ze CV splnuje blower door test) a vyfuk v dome (i s milionem filtru) zase postrada velkou vyhodu CV.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

V nepoužívaném stavu splňuje. Zásuvky mají těsnění a nikde ti nic zevnitř ven jimi  nefouká.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

I tak s vydechem ven nastava dalsi problem a tim je obalka domu. CV fouka vzduch ven, adekvatne se musi stejne mnozstvi dostat dovnitr. Takze bud se bude vzduch tlacit tesnenim oken a dveri (coz asi neni dobre), nebo bude trpet reku.

Nebo mi neco unika?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Tak já to mám udělané následovně. Vysavač mám v technické místnosti a výfuk v blízkosti odtahu VZT (podobně se řeší i odtah v kuchyni). Samotný vysavač spínám přes loxone, aby systém loxone věděl kdy se vysává. Pokud se vysává, ta se zapne vzduchotechnika do mírného přetlaku, takže vzduch odsávaný vysavačem z místnosti je dodávám z VZT přívodem 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: l.adamek

I tak s vydechem ven nastava dalsi problem a tim je obalka domu. CV fouka vzduch ven, adekvatne se musi stejne mnozstvi dostat dovnitr. Takze bud se bude vzduch tlacit tesnenim oken a dveri (coz asi neni dobre), nebo bude trpet reku.

Nebo mi neco unika?

A ty máš pasiv s nulovou neprůvzdusností, že máš strach o těsnění v oknech?

Se podívej, kolik vycházejí u pasivů hodnoty z blower door testů, to je stále dost jiných mikroděr.

Jinak stačí otevřít okno na ventilačku a nemáš žádný problém. Řešení od koldy je sofistikovanější (jako všechno ostatní od něj 👍)


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 
Posted by: l.adamek

Jak v pasivu resite vyfuk CV?

Dira z domu je v pasivu nesmysl (a neverim, ze CV splnuje blower door test) a vyfuk v dome (i s milionem filtru) zase postrada velkou vyhodu CV.

Tuto otazku som polozil predajcovi CV.

Najskor cumel a nevedel o com...,

potom varianata:

A) otvrote si vetracku (ako spomenul kobra), to znamena ze ak je vonku -10 prepokladam ze to je taky objem vzduchu ze za jedno vysavanie sa vymeni komplet vzduch v dome.

B) CV v technickej a dat na vystup hepa filter

B s koldovim riesenim asi najvhodnejsie


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Otevirani oken je utopie. Resim smarthome a kvuli vysavani nebudeme resit oteviran oken (navic zaskleni mame trochu nestandardni, takze otevirnai nemusi byt uplne easy).

Takze reseni bud Hepa, nebo napojeni na VZT.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Rekuperacka to nedorovna? Nemyslim ze by sa do toho inteligentne vlozila, ale ked bude v dome mierny podtlak (po akej dlhej dobe vysavania?), tak bude podtlak aj vo vnutornych rozvodoch, takze pojde vzduch z vonku lahsie dnu.

Inak za mna postreh - zena trvala na centralnom vysavaci, stalo to 30k. Pouzivali sme ho cca pol roka, potom sme kupili xiaomi robota a odvtedy sme ho nepouzili ani raz. Ked mi to radil Ludek, neveril som mu a som tam kde on.

Dodam ze mame marmoleum, takze raz za cas (3-4 mesiace) to po vysavaci vezmeme rucne namokro mopom, inak absolutne nic viac.

A vidim ze som spravil dobre ze som odmietol dat milion naviac za pasiv a radsej dal 60k do TC - som na tych istych nakladoch a usetril som 940 tisic.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: msk

Inak za mna postreh - zena trvala na centralnom vysavaci, stalo to 30k. Pouzivali sme ho cca pol roka, potom sme kupili xiaomi robota a odvtedy sme ho nepouzili ani raz. Ked mi to radil Ludek, neveril som mu a som tam kde on.

To bude tím, že ještě nemáš děti 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Je to mozne 😀


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: l.adamek

Otevirani oken je utopie. Resim smarthome a kvuli vysavani nebudeme resit oteviran oken 

Tak nemusíš otevírat okna. Já budu mít pro digestoř externí přívod vzduchu a Loxone pri zapnutí CV otevře klapku na tomto přívodu. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@kobra23 Kvuli detem jsme koupili rucni vysavac, takovej ten na 24v, co se nabiji na zdi. Ten je idealni na cokoli co dite udela za bordel.  


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

To ti ale neřeší, že prach stále cirkuluješ v domě, byť výrobci tvrdí, jak mají účinné filtry.

Já např. CV používám nejen na vysávání, ale i na utírání prachu z polic, regálů, voda na podlaze atd. 

Hladké povrchy na zemi zvládá Roomba, ale co když máš hustý vysoký koberec, co třeba auto, občas se někde vrtá do zdi atd. Na to vše je CV ideál.

Možná jsem postižený, protože už ho mám 24 let, ale nedám na něj dopustit. Hlavně jsem ho ocenil v době, kdy jsem neměl v domácnosti žádnou ženskou na úklid a byl jsem na to sám s 2 chlupatými psy. 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@msk : jaký typ a kde jsi prosím koupil ten xiaomi vysavač. Máme Roombu ale ta neumí chodit po schodech nahoru do patra 🙂 Takže zvažuji nákup ještě jednoho do patra. 

Tady je srovnání :  https://www.youtube.com/watch?v=Gs48LtyMuBg


   
ReplyQuote
Page 2 / 3
Share: