X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Centralny vysavac

45 Posts
12 Users
1 Likes
4,378 Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Mate niekto nejake hlboke znalosti vysavacov? Mam pripravene rozvody na CV a nacenenu masinu. Asi za 30. Kedze mi to pripada "trosku" premrstene za kus plechu, filter a motor, dumam co s tym. Na jednom nesuvisiacom fore som narazil na zmienku o tom, ze to niekto ochcal priemyselnym vysavacom. Coz o to, elektricka cast je no problem, do rozvodov poslem 24V a nacitam v loxone, ale z tych par (2) premyselnych vysavacov co som videl tusim nemal ani jeden vyfuk ako trubku. Posledne som taky vysavac videl u babicky pred 30 rokmi :). Nejak sa ale toho napadu nechcem vzdat, pretoze usetrenych 27k dokazem vyuzit rozumnejsie a prepojit 2 hadice na plastove rozvody by snad nemal byt problem.

Som uplne mimo? Anyone? 


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Nechces si za ty prachy radsi koupit Roombu vysavac? My jsme puvodne taky CV zvazovali, ale pak me od toho kdosi odradil, ze tahat tu tezkou trubku mezi pokojema je stejne jak tahat bezny vysavac.

 

Zatimco rumbu jen naprogramujes a ona uklizi sama kdyz nejsi doma


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Mne sa nechce teraz investovat do vysavaca 30k. Rozvody uz mam hotove a potreba vysavania vyvstane za par tyzdnov, takze si bud mozem kupit nejaku mrdku za liter, alebo lepsi za 2+. No a za to uz pomaly kupim ten priemyslovak a keby som ho bol schopny napojit na central, budem stastnejsi. Roomba bude ked na nu zostanu prachy. Za rok ...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

ajo, tak jestli se to da vyresit za 2k, tak to asi jo. Ale krom toho vysavace potrebujes pak jeste ty hadice pro CV + koncovky. A to imho bude taky predrazeny 😉

Jinak s tou vystupni hadici ti neporadim, oba karchery co mam to neumi ;(


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Muj nazor je takovy, ze romba nenahradi centralni vysavac. Sám jsem si natahal a udelal centrál (opet jsem dealer husky za uplne jiny ceny). STále resim, abych rombu napojil na cetrál vysavac, samy prijela, sepla centrál, ten ji vysal + nabyl a dalsí den zase jela vysávat. Bohužel to zatím nemá řešení.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

No prave, tiez mam pochybnosti. A hlavne nebudem kupovat roombu za 30k, aby vysavala piesok co si budem este pol roka tahat do baraku nez dokoncim vonkajsky. Takze to budem riesit na zaciatku "rucnym" vysavacom za 2k. No a keby potom casom siel nejak pripojit k rozvodom CV, bolo by to super. Skusim pohladat autora toho povodneho prispevku, ci nejak riesil vyfuk, alebo si ten vzduch nechava v baraku ...


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Já to budu mit výfuk do odpadu na vodu. Nechci resit zadny pitliky a vysejpani.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@msk: Na to je roomba prave uplne nejlepsi ;-). Kdyz je venku jeste nedodelano a idealne v tom beha pes, co to taha porad domu. Diky roombe jsme meli doma porad cisto.

Akorat to chtelo jedou za cas generalne vycistit roombu pomoci kompresoru a byla zas jak nova


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Môj priemyselný Nilfisk má výstup na ktorý je možné pripojiť hadicu

https://vysavace.heureka.sk/nilfisk-multi-20-t/


   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

kde se dají levně koupit trubky a kolena či koncovky pro CV ?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
Topic starter  

Mrkni na svepomoci.cz tam to par ludi riesilo.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

CV používám Duovac Symphonia - tuším typ 280. Vše jsem dělal svépomocí. Je to jednoduché a rychlé. Nyní řeším detekci stavu vysavače. je tam dioda, která hlásí stavy. 

duovac state

Zřejmě bude nutné koupit senzor barvy světla z Aliexpressu a pak pomocí arduina nějak zjišťovat stav 🙂


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

já mam objednanej tendle HUSKY Pro 300

neslo by loxone analogovým výstupem zjistovat napeni, co jde do ledky (podle toho sviti barva ne ?)


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Ta ledka bude mit víc nozicek, jednu zem a každá barva, stačilo by se dostat k jejímu zapojeni...A myslím ze by se to obešlo bez zbytečné bižuterie kolem 🙂


   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

To samozřejmě také ale udělat to tak aby to nebyl důvod k odnětí záruk výrobce. 


   
ReplyQuote
Page 1 / 3
Share: