X
Plánujeme další sraz blogu v termínu září - říjen. Pokud chcete, přihlaste se a dejte vědět, kdy by se Vám to hodilo.
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Boiler - logika FVE + plyn  

RSS

dalibor
(@dalibor)
Reputable Member Moderator
13/09/2021 4:40 pm  

Dnes jsem zprovoznil malý 120 l ( větší se pod kotel nevešel ) boiler. Krom napojení vnitřního “hada” na plynový kotel to má taky 3f 3,5 kW  topné těleso. 
V šachtě boileru mám 1W teplotní čidlo ( a pojistný termostat na 90 C samozřejmě k tomu 3f tělesu). Kotel spínám přes relátko 3f přes stykač z Loxone - až potud klasika. 

Teď bych chtěl zužitkovat el z FVE do 3f tělesa a to v kombinaci :

- přes léto jako přednostní zdroj a pro přebytky když je baterka na 90 %
- přes zimu ( 10-03 měsíc ) vyhřívání jen z plynového kotle

No a samozřejmě “jednou za čas” natopit boiler na 70 C .

Řešil jste někdo takovou kombinaci v Loxplánu ? 

díky za každou inspiraci 🙂

kobra23
(@kobra23)
Noble Member Moderator
14/09/2021 3:06 pm  

Je tam na to blok. Já používám jeho AO a řídím SSR relé, protože ty přebytky nebývájí ve výši jmenovitého výkonu spirál.

ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Reputable Member Moderator
14/09/2021 4:58 pm  

FE5070B5 5A4E 4308 814A C7418B5F4F01

@kobra23 ten blok by ale musel mít dva výstupy jeden pro dotápění plynem a druhý 3f patronou. Jde taky o to abych nepoužíval 3f na boiler od eONu když “ dojde” baterka … bohužel nemám 100 kWh v baterkách jako ty  🙂 … ale až mi přijde vratka dotace ( od září by to mělo bylo 200 tKč místo 150 ) tak bych ještě dva Pylontech koupil .

Další věc je že boiler je malý ( potřeboval bych aspoň 200 l na sprchu to stačil ale ne když si baby napustí dvě vany po sobě ( ještě bych místo na 60 C mohl topit na 70 ale to pak stoupají ztráty ) 

instalace viz foto

ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Noble Member Moderator
14/09/2021 6:51 pm  

Tak si z toho 2 výstupy udělej a přidej pravidla a podmínky. Nebo použij více těchto bloků a aktivuj a deaktivuj dle potřeby.

Já mám třeba 3. Pro každou fázi jiný a s jinými podmínkami a pravidly.

Vždyť je to Loxone. Tady se fantazii meze nekladou.

ReplyQuote
Share: