X
Forum

Forum

Bezšroubové svorky ...
 
Notifications
Clear all

Bezšroubové svorky na DIN lištu

106 Posts
26 Users
7 Likes
20 K Views
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Hele jak plánujete u těch svorek přivedení CYKY kabeláže? Dlouho jsem nad tím dumal, ty svorky jsou extrémně tenké, vůbec tam není místo. Napadlo mě toto, ale nevím, je to docela pakárna to zapojovat. 

IMG 20181204 194704

Co jsem koukal, tak mnoho lidí holí tu CYKY někde dole v rozvaděči a pak ty kabely táhne v kabelovým kanálem do svorek.

 


   
MartinB reacted
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Nejak takhle to pouzivame i v prumyslu, jen nejsou ty drzaky plastovy nacvakavaci, ale zelezny na utazeni sroubem....

Hele, to jak jsi to udelal vypada moc dobre...libi se mi to !!!

IMG 0283
This post was modified 5 years ago 2 times by acter

   
Georgio reacted
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

To plastový od @cybermole je hezčí. Prozradíš @cybermole zdroj kde koupit?


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Je to hezci, to si myslim taky...jen...

1) je potreba myslet na to, ze kabely v prvni rade pujdou blbe "editovat", takze tam dat vyvody, ktere se nebudou moc menit

2) pokud bude potreba prizemnit stineni, s timhle systemem to asi nepujde.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Vzhledově je to možná super, tím to končí. Přijde mi lepší to dávat na ty kovové svorky, hlavně dokážou pojmout více kabelů. Ty plastové zas tolik nedrží nebo je nutné to přetáhnout ještě fazetou. Jinak je to řešení rittal. Ty lišty mám navíc, vzal jsem celé 12ks balení, protože jsem nesehnal za dobrou cenu kusově.  http://www.produktinfo.conrad.com/datenblaetter/00000-24999/001048789-da-01-de-KABELFIXIERUNG_PS_4319_090_50ST.pdf

http://www.produktinfo.conrad.com/datenblaetter/00000-24999/001048747-da-01-de-MONTAGESCHIENE_F_BT_600MM_12ST.pdf


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Ještě jsem dnes zkoušel toto, asi to bude pro mě cesta na jištění 24V větví. Neřešte způsob připojení kabelů, nechtělo se mi vyhazovat zbytečně očka.

IMG 20181205 173256
IMG 20181205 173230

   
KaZaN reacted
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Zajímavé. Bohužel asi ne levné 🙂


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Nevím na který příspěvek reaguješ.

Ten rittal - cca 120,- 45cm lišta, plastová svorka (6-9mm) cca 7,-

Ten pojistkový držák 10 USD včetně pojistek a oček + 20,- za nosič na DIN. Jakékoliv řešení přes autopojistky na DIN jsou drahá jako prase. Tohle je zhruba 25,- na  jedna jištěnou pozici. Spíš pak uvažuji ještě nad touhle variantou, kde můžu rozvádět i GND, abych tam nemusel rvát další svorkovnici. 12 pozic/500,- max. 100A

pojistky

 

 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

A budes nejak resit to IP00 co na tech drzakach je? Mel bych z toho trochu strach. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Pokud necituji nějaký post, tak reaguji na ten co je hned nad mým postem 🙂

Aspoň tak jsem zvyklý z jiných fór, bral jsem to, že je to nějaké nepsané (možná i psané) pravidlo. 

Ale nejsem už nejmladší, takže je možná již jiná doba, než před 20 lety, kdy diskuze na webu začínaly.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 
Posted by: radek

A budes nejak resit to IP00 co na tech drzakach je? Mel bych z toho trochu strach. 

Je to 24V a navíc to má kryt.

pojistky1

   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@Cybermole - muzes sem, prosim, hodit odkaz na DIN drzak, ktery jsi pro ten pojistkovy panel pouzil?


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 
IMG 20181227 104617
IMG 20181227 104553
IMG 20181227 104535

Tohle za mě asi uplně ok, má to kryt, takže nechtěný dotyk nebo zkrat nehrozí. Řeší to částečně i distribuci GND.

Pokud půjde někdo touto cestou, tak si kupte kvalitní pojistky. Ty z Číny proudově neodpovídají. 3A pojistku jsem 5A zdrojem neupálil ani po 10 vteřinách.

Odkaz na fuse holder a DIN holder.

 

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No já mám objednané toto.

 


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Koldovo reseni je asi elegantnejsi...co tim budete jistit ? Klasicke 24VDC vetve jak treba napajeni PLC, DI, DO ?

Ja planuju tohle Wago 787-1668... umi to komunikaci do PLC (ale asi bohuzel ne do Loxone)

This post was modified 5 years ago by acter

   
ReplyQuote
Page 5 / 8
Share: