Forum

Forum

Bezpečné zasíťování...
 
Notifications
Clear all

Bezpečné zasíťování domu pomocí ubiquiti

120 Posts
20 Users
11 Likes
25.2 K Views
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Co rikate tuto konfiguraci?

1) 1x Unifi Cloud Key Gen2

2) 1x Unifi 48 port pro klasicky zasuvky, NAS, PLC sit

3) 1x Unifi 16 PoE port pro Unifi AP PoE a kamery

4) 2x AP AC lite


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Já tomu říkám, že je roztomilý, jak je to jednotný 😉 ...čímž chci říct, že dobrá volba 🙂

This post was modified 5 years ago by KaZaN

   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Rad bych to mel od jednoho...a Unifi mi prijde pro me komfortni. Ted mam doma Mikrotik (nejsem uplna IT lama), ale nastavovanim jsem stravil dlouho, po case zapomnel a ted kdybych chtel zmenit, tak budu cely zkoumat znova.A na to nemam cas.

Pochopil jsem, ze ten controller musi byt u unifi site, mate ho take ?

A jeste moc nemam jasno, jak to spojit tim SFP+ mezi sebou 10GBit... to se asi dokupuje nejaky modul a mezi tim je metalika? Musi byt od Unifi nebo to je jedno ?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 
Posted by: blaf

Konečně dorazil ten 16 port unifi s Poe. Po prvotním vyděšení, kdy se switch po zapnutí pěkně rozeřval, už o něm nevím. Teplotu ukazuje 63 stupňů a větráky se netočí. Takže bych se toho nebál ani do obýváku. 

63st. není zrovna málo já osobně bych se obával jak to dlouho vydrží. Úplně se vciťuju do kondíků ve zdrojové části  😡

Ale třeba jen maluju čerta na zeď  🙂 


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Unifi Key controller  nekupuj, to jsou vyhozený prachy. Controller potřebuješ pouze na prvotní nastavení a případný management, updaty atd ... ale nemusí běžet pořád (pokud nechceš sbírat statistiky v reálném čase), takže nainstaluješ do PC, nastavíš a vypneš. Zapneš, až zase bude potřeba něco. Switche jsme nikdy nebrali, protože jsou pro děcka a drahé, ale nadoma asi dobrý - navíc ta blackfriday cena už dává relativně větší smysl. Na druhou stranu pokud nebudeš provozovat VLANy nebo nějakou další L2 službu, tak by sis mohl za méně než půlku koupit nemanagovatelný switch - PoE switch to samé. AP AC Lite jsou cajk. 


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Diky za nazor...zkusim se zamyslet...ja prave mam Mikrotik, ale na to domaci sitovani je to slozity. Tak jsem hledal podobnou, ale jednodussi alternativu


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Já BFUčkám doporučuju ASUS ... zatím mě nikdo z nich neříkal, že by to bylo obrnaprd ... furt lepší, než TPLINK, TENDA a podobný hrůzy. Pokud od toho nechceš velkou síťařinu, tak je to asi lepší, než mít blbě nastavený Mikrotik. Navíc pokud ho necháš jen routovat a vypneš wifi, tak není o čem. 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

mate nekdo typ na levnej 48 port switch+ optika (nemusi nic moc umet - zadny vlany atd)

 

Díky


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

ZyXEL GS1900-48

a nebo mrknout na bazos, aukro občas se tam vyskytne zajímavý kus 


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Bojím se, že se SFP nemanagovatelný switch u nás těžko seženeš, hlavně když koukám na ceny, tak to ani nemá cenu (navzdory mému předchozímu příspěvku). Já bych šel do HPE 1820-48G, nevím jak zyxel, ale HP je fanless a přestože to je dětská řáda 1800, dal bych mu přednost. Nepamatuji se, že bych viděl mrtvý HP switch ever 🙂


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Ta optika ma být 1 nebo 10 Gbps? Oba výše zmíněné mají jen SFP, tedy 1Gbps. K čemu je dobré mít switch s SFP porty, když to jede stejně jen na 1Gbps? V domácích podmínkách vzdálenost nebude problém.


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Například galvanické oddělení, případně připojení další nemovitosti na pozemcích. Když jsme jednou dělali sítě na zámku, tak jsme museli nechat natahat optiku i k vratům, pče byly asi 250m od budovy 😀

 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730

   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

https://community.ubnt.com/t5/EdgeSwitch/Edge-Switch-ES-48-Lite-versus-UnifiSwitch-US-48/td-p/1718024

Což znamená, že Edge switch má vlastní rozhraní přímo ve switchi, tzn. jako drtivá většina managovatelných switchů a Unifi Switch se spravuje přes Unifi Controller. Také EdgeSwitch má pasivní chlazení ... 

 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
Topic starter  

jasne a da se ted edgeswitch stejne pridat do toho unify controleru ?

Jinak by mi teda vychazelo, ze ten edgeswitch je v tomto lepsi

 

Edit: uz to vidim, nelze ...

https://community.ubnt.com/t5/UniFi-Routing-Switching/EdgeSwitch-and-Unifi-Controller/td-p/1453416


   
Daver reacted
ReplyQuote
Page 3 / 8
Share: