Forum

Forum

Notifications
Clear all

Automatická závlaha

34 Posts
7 Users
0 Likes
5,161 Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

No ja som nasiel to co som hladal.

L mas nieco podobne, alebo ?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

jj, hodne podobne. akorat to moje je slovensky a je to od jine skolici firmy. ale obsahove to vypada hodne podobne


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

vsak toto je taky slovensky. Kazdopadne @smotek7 diky


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

ja som kupil tuto Hunter asi 3-4r dozadu, vtedy mali naj ceny CZ/SK co som pozeral.

Spravia ti zadarmo navrh ked im posles podorys zahrady a ked to od nich kupis poslu k tomu udaje o tryskach , litroch atd...

Cize nemusis sam skumat a vypocitavat co sa kde hodi, vacsinu veci priamo skladom takze behom par dni to mas doma.

Este taky tip na zaver tie 32" hadice co su ako hlavne rozvody, kup s tensimi stenami, lepsie sa s tym robi a nepruzi to az tak, vela CZ firiem ich dava ako standart, pritom stoja viac a zle sa s tym robi..

okruhy rob spojene do kruhu, nie len vetva a konec...je potom rovnomernejsi tlak 

http://www.kdgarden.sk/  prip CZ mutacia stranky  http://www.cerpadlazavlahy.cz


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Měl bych dotaz ohledně hadiček, objednal jsem u číňana set na závlahu (kapkovače, rozprašovače) abych se s tím seznámil a jen tak cvičně zkoušel hledat v CZ tu jeho černou hadičku 4/7mm a asi je to nějaká čínská specialita protože v CZ to nejde sehnat? Nebo špatně hledám?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

@pa-v-el bejt tebou se tim vubec nezdrzuju a rovnou koupim tu kapkovou hadici u nas v CZ. 

Ty hadicky od cinana do roka/dvou ztvrdnou/zkrehnou a zacnou praskat a lamat se. 

Vyhazel sem vsechno pryc, predelal sem to na tu hadici co ma kapky po 30cm (brest, zahony, kvetniky) a spokojenost. 

Hadice, ktere mam stejne jako ty od cinana jedou porad dobre.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@pa-v-el hladaj mikro zavlaha hadica, su rozne rozmery aj 4/6 ....

@L ta dierkovana je dobra, ale napriklad pod rajciny mi nevyhovuje.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Čínan má ty malý hadičky se spoustou různých průměrů. Nejlepší máš koupit hadičky+koncovky které píchneš do trubky a samotné kapkovače při jednom aby ti vše sedělo.

Mě se nejvíc osvědčila LDPE hadice 16mm koupená u nás, do ní zapíchnu (kde potřebuju) tohle, nasadím hadičku a u rostliny dám tohle (kde si natočím, kolik potřebuju aby kapala - na začátku málo, později víc). Na dělání otvorů do hadice doporučuju tohle.

Já to takhle používá už 3. rok k rajčatům a funguje to dobře. Hadičky měním jen ty, co mi o té koncovky prasknou, ostatní drží dobře. A to je na tlak z řádu (cca. 3bary).


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

@smotek7 ja to mam opravdu uplne vsude a spokojenost. Ale je pravda, ze rajcata mame 30cm u sebe a mely by byt 45-50cm. Bohuzel na to stejne neni misto.

 

Delaji se ale tusim i hadice s vetsima rozestupama.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

@radek tak tohle presne sem mel a nevydrzelo to vubec nic. Takze zrejme zase jeste zalezi a prodejci/vyrobci.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Ja to ještě po prvním seceni zahazu posekanou travou (mulc) aby na to moc nesvitilo slunko.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

https://www.cerpadlazavlahy.cz/kapkove-hadice-productcathegory-254-1061.aspx

tieto mam uz par rokov a fajn...spojky T,L,I atd je lepsie objednat z ciny, resp bolo pred koronou 😉

Vsetko mam na samospad z IBC nadrze .

 

Tie hadicky z ciny su fajn ked nemas nejako systematicky vysadene....tiez som tak nejako zacinal.

Teraz to uz robim tak ze napr natiahnem 3x 50cm kapkove hadice a stredny posuniem o 25cm. ked je tento ram postaveny az potom k tomu sadim sadenice chilli, rajciny atd...

ked sa kosi tak vsetka trava ide do zahonov, nerastie burina tak moc a drzi vlhkost.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

Jojo, urcite zahazovat travou. dost to pomaha proti plevelu a jeste to pekne drzi vlhkost.

Jinak souhlas, ze na vyzkouseni a na zacatek jsou ty cinske asi dobre, ale kdyz pak clovek nainstaluje toto, je to pohodlnejsi.

Jsou na to i ruzne klapky na uzavreni nepotrebnych casti zahonu, do toho si staci pripravit rastr a pak uz podle toho sazet.

Ono to nakape polomer cca 10-15cm, takze i kdyz to neni presne, tak to uplne nevadi.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Že já se nezeptal dřív 😐 zkusil jsem Číňana zrušit, ještě neodeslal, tak uvidíme. Takže neřešit žádný ty regulovatelný čumprlíky a koupit pouze kapkovací hadici?


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

tie cervene regulovatelne su nic moc, lebo kym to cele nastrihas a kazdy jeden nastavis ako ma kapat...je to dost casu. Je to dobre na balkon alebo take male pouzitie.

V zahrade sa tomu asi vyhni lebo na jesen to musis rozobrat a na jar zase nanovo.

Kapacie hadice su v tomto praktickejsie riesenie.

 

Ked chces kapace tak je naj kupovat s pevne danym prietokom 2l/h - 8l/h a podla toho pustis vodu do okruhu na potrebny cas.

Tiez som par typov z ciny objednal kym som nasiel tie prave co maju naozaj udavany prietok a daju sa aj cistit.

 

Z toho shopu co som postol si to cele objednas, pride za par dni a mozes skladat. btw: Tciek nie je nikdy dost 😀

na dalsiu sezonu potom z ciny stihne prist.


   
ReplyQuote
Page 2 / 3
Share: