X
Forum

Forum

UNIFI VPN MIniserve...
 
Notifications
Clear all

UNIFI VPN MIniserver

32 Posts
8 Users
0 Likes
2,985 Views
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
Topic starter  

Zdravim,

 

vim ze nekdo tady ma UNIFI. Jedna se mi o to jak nastavit abych po pripojeni na VPN se pripojil na miniserver.  Ted pri pripojeni je oddelena sit.  U mikrotiku bych udelal arp proxy ale na unifi to nejde  na USG....


   
Quote
(@krata)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
 

Zdarec,

hele sice ti nepomuzu s tim jak to udelat na unify, ale zajima me to s tim mikrotikem, presne tento problem jsem resil a o arp proxy nevim, zatim to resim skriptem na vpn clientovi ktery nastavi routovani, ale pokud by to slo primo na routeru, tak by to bylo super, muzes mi napsat vic jak nastavit tu apr proxy?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 
Posted by: krata

Zdarec,

hele sice ti nepomuzu s tim jak to udelat na unify, ale zajima me to s tim mikrotikem, presne tento problem jsem resil a o arp proxy nevim, zatim to resim skriptem na vpn clientovi ktery nastavi routovani, ale pokud by to slo primo na routeru, tak by to bylo super, muzes mi napsat vic jak nastavit tu apr proxy?

arp proxy se nastavuje u interfejsu na záložce general, žádné další nastavení nemá /aspoň o něm nevím 🙂 


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
Topic starter  

Ahoj Kde se to presne nastavuje nevim protoze jsem MIkrotik zrusil a poridil vse na UNIFI ale pravdepodobne jsem se unahlil 🙁

 

Je asi lepsi udelat misto USG od UNIFI tak jako security gatway strcit mikrotik.  Je pra vda pokud nekdo nema zkusenosti s mikrotikem tak to mu nezavidim. Radsi bych si to nechal nastavit od nekoho zkuseneho.


   
ReplyQuote
(@zelvan)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 21
 

Ahojte,

Mám docela zásadní problém při vytvoření VPN L2TP. Vytvořím VPN síť a při nastavení směrovaní portu 4500 UDP a 500 UDP vyskočí hláška o konfliktu s IPsec. No dobře, odebral jsem VPN síť nastavil první směrování portů a pak jsem se pustil do vytvoření VPN a skončil jsem tou samou chybou. Hledal jsem po různých fórech, ale nic jsem nenašel. Snažil jsem se vytvořit VPN v novém i starém rozhraní controlleru a nic nepomohlo. Nesetkal se někdo s touto chybou? Předem děkuji za rady

143190440 3719938368052968 2337675129485409458 n

 

This post was modified 3 years ago by zelvan

   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@zelvan

No ja mam pocit, ze hlaska je jasna, nemuzes pouzivat port forward na portech 4500 a 500, jelikoz to jsou pro ipsec.

VPNka nevyzaduje,resp je blbost, aby jsi smeroval porty....To pouzivas, jen kdyz nemas VPNku.


   
ReplyQuote
(@zelvan)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 21
 

Tomu rozumím. Potřebuji jednoduchou věc telefonem (iOS) z mobilní sítě se připojit na USG VPN a tím se bezpečně dostat do lokální sítě pro loxone kamery atd. Takže na USG jsem vytvořil VPN L2TP síť, na kterou se z lokální sítě připojím bez problému, ale když telefon dám na mobilní síť do VPN klienta zadám veřejnou IP (statická) tak se mi ani za boha nepřipojí. Nevím, co dělám špatně nebo na co jsem zapomněl.    


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Pockej pockej, jak se na lokalni siti pripojujes na VPNku? Jako ze se pripojujes napr na 192.168.1.1?

Ty mas pred USG jeste nejakej router ci nejake jine zarizeni od ISP?

 


   
ReplyQuote
(@zelvan)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 21
 

 Před USG mám pouze VDSL Modem v bridge. Tady jsem vyfotil jak mám nastaveného klienta:

68F247A9 85A5 4DEE 86E9 368D305D5CC1
2402B0AC 34B6 4F5C B176 5E7AA6862DDA

 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

no a jsme doma, nevim, jak mas nastavenej VDSL modem,popr USG, ale bridge to nebude. na VDSL modemu si nastavit port forward L2TP portu na 192.168.230.1 a melo by Ti to zacit fungovat.

 


   
ReplyQuote
(@zelvan)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 21
 

Na USG WAN mam PPPoe O2. Kouknu na to zítra odpoledne. Jinak modem používam TP-Link TD-w9960


   
ReplyQuote
(@sundevil)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 197
Topic starter  

@zelvan

 

Sorry 🙂 ale mas to trochu popletene. Za:

1. rikas ze mas modem v bridge

2. Podle obrazku nastaveni vpn na mobilu se pripojujes na vnitrni IP.

3. Proc se pripojujes na VPN ve vnitrni siti? K cemu t ito bude?

4. Mas statickouIP nebo ne?

4 Co vlastne chces?

 

 

Chces se pripojivat na VPN kdyz nebudes doma? Pokud ano tak musis nastavit na USG Unifi ruzne veci DDNS ( pokud nemas statockou ip) Pak v zalozce radius musis nastavit user a heslo pro kazdeho uzovatele a pak vytvorit VPN server.

Pokud to neumis tak je to trochu slozitejsi. Da se to udelat na dalku prez https://network.unifi.ui.com/

 

Pokud mi das pristup

 


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 

Dolezite je zistit si, ci vobec mas verejnu (hoc aj dynamicku) IP. Ja napriklad pouzivam O2 ako backup pripojenie (LTE), no som uz u nich za NATom - verejnu IP by mi dali iba za poplatok.


   
ReplyQuote
(@zelvan)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 21
 

Mam O2 a platím si veřejnou IP. Měl jsem nějakou dobu otevřený port 80 a pohoda.  


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

No ale nedelal jsi na USG port foward na 80 port?


   
ReplyQuote
Page 1 / 3
Share: