X
Forum

Forum

Automatická sekačka...
 
Notifications
Clear all

Automatická sekačka na trávu

96 Posts
20 Users
2 Likes
15.5 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Pozeram ze dalsia tema co som odignoroval. Napisem v skratke - segway som odmietal zaplatit, ale nechcel som sa prcat s obvodovym dratom, tak som furt len skumal kde by sa dalo usetrit a ci neist do stavby niecoho vlastneho. No este ze som sa do toho nepustil.

Jak mame uz 2 deti a babicky 500 km daleko, plus som na 100% HO, chodime casto a na dlhsie na SK. A tak sa tento rok stalo, ze po tretom navrate z trojtyzdnoveho vyletu som uz mal plne zuby sekania hrubej a vysokej travy rucnou elektrickou sekackou. A ked mi chcipla, bolo prakticky rozhodnute. Kupil som v hornbachu Worx (ako ma sused) a za jedno popoludnie nabil vodiaci drat kolikmi do travnika. Najlepsia vec co som mohol urobit. Od konca augusta jazdil prakticky az do novembra, na travnik nemusim mysliet a aj mi pride ze mu neustale sekanie aj za tak kratku chvilu (2 mesiace) kvalitativne prospelo. Som zvedavy na buducu sezonu.

Nevyhody to nejake ma, najhlavnejsia je, ze ked sa to niekde zasekne, tak to musi clovek odseknut fyzicky. Pacilo by sa mi, keby mi pipol mobil, ja by som mrkol na kamery kde ten kram je a mobilom by som ho pomocou "dialkoveho ovladania" posunul. Kolko krat by stacilo cuvnut 10 cm. Ale je to riesitelne (pride sused a odsekne ju). A na to, ze sa to stalo par krat ma to az tak netrapi.

Verim, ze by mi gps sekacka za mrte penez posluzila mozno lepsie *1, ale ja som zatial spokojny. A ten drat, to bola fakt drobnost. Ako som sa toho bal, nebolo to nic tazke ani casovo narocne.

*1 So som sa bavil s kolegom ktory tu segway chcel kupovat, tak by udajne mohla mat problemy s uzkymi priechodmi okolo domu a aj pod trampolinou.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

Ahoj,

jaky model jsi koupil: Wokx se mi moc libi!!!

Kdyz jsem kupoval Segway, tak to bylo z druhe ruky na Bazosi a vahal jsem mezi tim a Worx. Uz jsem to rikal na pivu, jsem byl treti majitel dva mesice stare sekacky. A pan uz mel na zahrade Worx  jako nahradu. Pokud jsem ji pochopil dobre, neprejede chodnik bez vytyceni trasy magnety a ja potrebuju sekat plochu, aby si chodniku nevsimala a prejizdela je. Tak prvni volba byl Segway. Pan mel na zahrade vysoky dum, kulnu, stromy. Misto kde sekacka stala bylo dost stisnene. 

 

image

zvyraznil jsem misto, kde se obcas sekne o stojici sutr a misto, kde neni wifi. Tam parkrat zajela do jahod. A ten uzky pruh je pro sekacku problematicky, hodne se vybije jak se porad otaci a neni tam efektivni.

 

Jinak posledni velky update firmware byl uzasny! Prace s mapou je vyrazne snazsi, muzu rict do jake zony ma sekacka jet a nebo ne, muzu nastavit vysku seceni pro kazdou zonu zvlast. A hlavne opravy mapy jsou ted snadne. Priklad, delam detsky domecek, cast zahrady je rozkopana, na casti je hromada s hlinou. Otazka 2 minut a sekacka ani na jedno misto nepojede. 

Work/Segway --> to ze mala kolecka za sebou Worx tahne mi pripada jako moc dobre reseni. Segway mala kolecka pred sebou tlaci a na nerovnem travniku s obcasnymi prechody/stoupanim to nedela dobrotu a zapadnou a sekacku rozhodi

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

M700, ale stacila by aj 500. Sekacka chodi len v oblasti ohranicenej dratom (cervena). Ci tam je chodnik alebo nie je jej fuk. Mne teda cez chodnik nejazdi, pretoze ten mi rozdeluje pozemok na 2 polovice. Zakladnu ma za domom a seka pozemok ako C-cko zlozene z 2 zon.

Ale pokial by som chcel len 1 zonu a aby chodila normalne cez chodnik, tak by som obvodovy drat strcil normalne pod dlazbu pod chodnik (zlty prepoj) a myslim ze by jej to nerobilo ziaden problem. Zavisi ale aj od hrubky dlazby, aby mala signal z dratu.

Jo a este jedna nevyhoda/vyhoda ma napadla - do zakladne chodi po obvodovom drate. Niektore dratove sekacky maju drat naviac, ktory natiahnes sikmo cez pozemok a toho sa chytia, takze maju kratsiu cestu a nehrozi ze sa niekde na kraji zasekne. U worx je to niekedy vopruz, ked stoji pol metra od zakladne, ale na blbej strane, takze chyti drat z druheho konca a ide 15 minut dookola celeho pozemku. A clovek musi davat bacha, aby na krajoch plochy neboli prekazky, pretoze nedojde. Ale vravim, nevenoval som pokladke dratu nijak velku pozornost. Na par miestach som ho jemne posuval, lebo mi padala kolesom do kacirku z obrubnika. Necham to buducu sezonu sadnut a bud drat zahrabnem, alebo sa na to vyprdnem lebo sam zarastie.

Jo a bacha, worx nema mapu. Sekcie vie urcit len od vzdialenosti ktoru urazi po obvodovom drate od zakladne. Ked sa niekde sekne, nevies kde je, musis prejst cely pozemok a najst ho. Coz je hlavne v noci niekedy velka zabava 🙂

image

   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

@dusanmsk - díky za zajímavé postřehy. Takže ty jsi ten drát vůbec nezakopával, prostě jsi jej jen položil do trávníku a uchytil kolíky? A co ostré úhly (např. kolem bazénu na jihu), nemá tam problém? Když jsem se totiž přímo na Worx před pár lety ptal přímo v Hornbachu, bylo mi řečeno, že si neumí poradit s úhly menšími než 90 stupňů...

Díky předem za postřehy!


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Jop, zatial som nezahrabaval. Niekede drat zarastol tak, ze ho nenajdes. Niekde mam v zime holiny a tam ho asi zaskrabnem, nech nebije do oci. Akurat na to bude treba mysliet s vertikundaciou a proste 30cm pas od hran pozemku vynechat. To je asi vec, ktoru v pohode dokazem prezit. Inak mi drat tie 2+ mesiace co ju mam nijak neprekazal.

Ostre uhly moc nemam, ak myslis ale juhovychodny cip bazenu, tam to obkosi uplne v pohode. Ono este zavisi, ci moze ta kosacka cez ten ostry uhol prejst (dlazba), alebo nie (stena). Ak moze prejst, tak je to fuk, drat das sriegom a ona prejde kusok po dlazbe. Ja mam uz teraz pozemok trosku zlositejsi ako na tej x rokov starej fotke, par veci tam pribudlo, ale nic z toho som neobkolesoval dratom, proste ju necham nech si poradi. Zvazujem jej na buducu sezonu este dokupit usi.

Co je uplne nahovno je krtko alebo ina hrabava haved. Ak mas niekde diery v zemi, tak do nich padne prednym kolieskom (je to trojkolka) a zostane tam vysiet. Par krat sa mi to stalo. Cize - nie je to 100% bezudrzbove, ale nemyslim si, ze by mi GPS v niecom pomohla, pretoze podobne problemy budes riesit u kazdeho robota. Za tie 2 mesiace aktivnej sluzby tazko hodnotit, ale v porovnani s mesiacmi a rokmi predtym je to ta najlepsia investicia co som do zahrady kedy dal, pretoze kazdovikendove saskovanie so sekackou ma fest nebavilo a ani nebolo uz kam davat ten zeleny bordel.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Posted by: @richard

to ze mala kolecka za sebou Worx tahne mi pripada jako moc dobre reseni

Neviem aky model worx si videl. Ten moj je trojkolka a koliesko vpredu v strede pred sebou tlaci. Coz ma x nevyhod, jednou je zapadnutie do krtinca ako pisem vyssie, druhou je, ze je to vacsia paka ako ked by si ho tahal, takze zakruty mu idu trosku tazsie. Na velmi rozmocenom terene a vyssej trave sa moze stat, ze si to hrabne, coz ked sa deje casto travniku nesvedci.

 


   
ReplyQuote
Page 7 / 7
Share: