X
Forum

Forum

Alternativni panelo...
 
Notifications
Clear all

Alternativni panelovy filtr do rekuperace

10 Posts
5 Users
0 Likes
986 Views
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Zdravim Vas,

uz jsem tady narazil na par kolegu, co maji stejny problem jako ja - sehnat alternativni filtr do rekuperace, jelikoz jsou originaly neumerne drahe. V mem pripade jde o znacku Pichler, proto jsem to zacal aktivne resit a chci majitelum behem par tydnu nabidnout kvalitni alternativu.

Chci se ale zeptat Vas, kteri mate jednotku jine znacky, zda nebojujete s podobnym problemem, kdy mate aktualne jedinou alternativu koupit original, anebo si objednat neco treba z Nemecka. Neco malo jsem slysel o Brinku nebo Paulu..

Dotaz je spíše na ty, kteří si nestříhají filtr z metráže.

This topic was modified 4 years ago by MartinR

   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Ted uplne nevim, co si z toho tveho postu vzit. Takze chces rict alternativy, nebo chces znat drahe komponenty?

Protoze vetsina z nas co to resila, tak to resi tak, ze kupujeme filtry v metrazi za par kacek a jen vymenujeme filtry.

Diky tomu filtr vyjde na desetikoruny a neni potreba resit nic vic.


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Zkusím to tedy upřesnit. Rád bych věděl, zda je zde někdo, koho také štve cena originálních panelových filtrů a nechce  nebo např. kvůli záruce nemůže používat nastříhanou tkaninu. Jak jsem napsal, u mě mám tento problém se značkou Pichler. Má někdo stejný problém s jinou značkou rekuperace?


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

Ahoj, jo, resil jsem to taky. Kdyz jsem se ptal sveho dodavatele rekuperace, rikali mi, ze filtry by museli objednavat, ze tu budou za 14 dni atp.

Tak kupuju z https://www.topswtwfilters.nl/en/products ... je to doma za 3 dny, cena lepsi nez od ceskeho distributora, maji jak originalni, tak neoriginalni filtry.

Samozrejme jsem uvazoval nad nakupem tkaniny a nejakou domaci vymenou v ramecku, ale vydloubavani tkaniny, skladani a zalevani do ramu me nakonec opustilo, kdyz jsem objevil celkem pruchozi cestu.

Kazdopadne me to porad zajima.

Mam Zehnder ComfoAir 350, kupuju G4 i F7 filtry na zimu.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Koukam, ze u nekterych rekuperaci jsou filtry fakt veda. Mam StiebelEltron a tam se takove silenosti delat nemusi. Vytahnu plastovy ramecek, vyndam z nej tkaninu, vlozim do nej novou, zasunu a hotovo 😉


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

No, to jsem u vyberu rekuperace nedomyslel, ze by to taky mohlo jit vyrazneji levneji a jednoduseji nez jednorazove deskove filtry...


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ja mam v planu resit to externim boxem pred reku: https://www.luftuj.cz/p/filtracni-box-pred-rekuperacni-jednotku-125-160/ , do ktereho muzu davat filtry z metraze. Origo filtry v reku by pak mely vydrzet mnohem dele.


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

Řekl bych, že čím složitější zařízení, tím dražší náklady na servis a tím důležitější kvalita filtru, aby se předešlo případným problémům. Rekuperace může být za 30k, ale taky za 200k, když to zároveň chladí topí a ohřívá vodu. Bohužel se člověk o všech nákladech při výběru nedozví, pokud vyloženě nepátrá a prodejce moc dobře ví, proč mu to dopředu neřekne. Já už mám jednu negativní zkušenost s neoriginálním filtrem za sebou. Byla to taková ta skládačka, údajně s parametry "F7" v kartonovém rámu. Po 3 měsících jsem první kus tohoto přívodního filtru vyměnil a vše se zdálo ok. Po dalším měsíci jsem ale měl pod jednotkou kaluže vody. Musel přijet servis, jednotku rozdělali, a zjistilo se, že prach kompletně ucpal odtok kondenzátu z výměníku a tak se to hromadilo, hromadilo...až to teklo a teklo....Zaplatil jsem vyčištění, dostal důrazné varování, že toto není filtr a do jednotky nepatří, pokud chci uplatňovat záruku a opět koupil originální filtry. Od té doby je mi jasné, že kvalitní filtr nejde vyrobit za pár korun. Na druhou stranu ale nemůže stát tisíce.


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
Topic starter  

@l-adamek

Předfiltrace je určitě dobré řešení. Ty projekční a realizační firmy na to rády zapomínají, asi ví proč 🙂


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

Jenom doplňuji že levne skládané filtry pry vyrábí ceskefiltry.cz a ks klima. Ale bude tam nějaký minimální odběr. Osobne na vstupním sacím boxu používám v létě rouno na hrubou predfiltraci, ale na zimu mi to jablotroni zakázali... zamrza to. 


   
ReplyQuote
Share: